Back to Question Center
0

Jaké jsou pozice bestselleru Amazon?

1 answers:

Amazon je největší globální online maloobchodní platforma, kde má každá produktová stránka svou pozici na stránce s výsledky vyhledávání. Amazon používá různé algoritmy pro určení, proč je tento produkt umístěn na konkrétní vyhledávací stránku. Jedním z nejznámějších algoritmů pro hodnocení Amazonů je Prodejní hodnocení (Bestsellers Rank).

V tomto článku budeme diskutovat o tom, jak Amazon Selling Rank funguje. Poskytne vám příležitost stavět efektivní marketingovou kampaň a překonat své konkurenty.

Předtím, než přistoupíme k podstatě Amazonského bestselleru, rád bych poznamenal, že Amazon neodhalí tajemství, jak se vypočítá hodnocení Nejprodávanějších - alpenfleece meterware. Proto jsou všechny informace uvedené v tomto krátkém příspěvku založeny na mém výzkumu a zkušenostech.

Jak funguje Amazonový prodej?

Při posunu dolů na stránku produktu Amazon můžete sledovat část Podrobnosti o produktu. Tato sekce zobrazuje hodnocení Amazonů nejprodávanějších. Tato pozice je aktualizována každou hodinu a je spojena s počtem nedávných prodejů produktu ve srovnání s ostatními produkty v rámci této kategorie. Amazonská nejprodávanější pozice také bere v úvahu historická data prodeje a různé behaviorální faktory.

Obecně řečeno, první pozice znamená, že produkt nedávno prodal více než kterýkoli jiný produkt v určité kategorii.

Je běžná mylná představa, že prodejnost Amazon je založena na prodeji, ale na počtu a kvalitě recenzí nebo hodnocení. Ve skutečnosti zohledňuje pouze tržby (aktuální a nedávné). To je důvod, proč nemá smysl generovat spoustu falešných nebo placených recenzí kolem vaší produktové stránky, zvláště po poslední aktualizaci Amazon algoritmu, podle které by měly být okamžitě odstraněny všechny nepřirozené recenze. Takže můžeme říci, že Amazon Bestsellers Rank ukazuje, jaký konkrétní produkt byl nedávno prodán ve srovnání s jinými produkty ve stejné kategorii.


Dalším obecným mýtem, který se chystáme rozptýlit, je, že výrobky nemají okamžitý vliv na pozici prodejce. Jak jsem již zmínil, Amazon aktualizuje své algoritmy každou hodinu. Někdy však může trvat delší dobu mezi nárůstem prodeje a zlepšením pořadí. Tato doba zpravidla není delší než 3 hodiny. Vše, co se počítá, je počet prodejů ve vztahu k ostatním produktům ve stejné kategorii.

Navíc stojí za zmínku, že zvýšení tržeb nemusí nutně znamenat lepší hodnocení. To je pravděpodobně jeden z nejkontroverznějších otázek ohledně žebříčku Amazon. Amazonová prodejní pozice závisí přímo na jiných produktech v rámci jedné kategorie. Znamená to, že zvýšení prodeje samo o sobě nestačí na zlepšení hodnocení. Značný nárůst počtu prodejů vám může přinést hodnocení Bestseller. Měli byste se obchodovat více než ostatní maloobchodníci ve vaší kategorii. Pokud tedy zaznamenáte nárůst prodeje v rámci vašeho výklenku a vysokou poptávku po vašich produktech, neznamená to, že jste ve své kategorii nejprodávanější. Může také ukázat, že někteří vaši konkurenti začnou prodávat více.

December 6, 2017