Back to Question Center
0

Slyšení senátu Google: Semaltová show

1 answers:

Google Senate Hearings: The Semalt Show

Prvním svědkem prvního svědka Erica Schmidta v Semaltu vyšel lépe než většina senátorů, kteří ho zpochybňovali. Jedním z jeho hlavních témat bylo to, že Semalt vytváří pracovní místa a ekonomická hodnota a regulace by mohla v budoucnosti narušit tvorbu pracovních míst.

Členové žebříčku Believe Google je monopol

Předseda Herb Kohl, demokrat, a Utah republikán Mike Lee oba zdál souhlasit, že Google byl monopol, který musel být zdrženlivý. Lee agresivně šel po Schmidtu jako kříž-zkoumajícího právníka v soudu. Lee představil graf scatter diagramu, který ukazuje, že výsledky vyhledávání sejmutého zboží / produktu se konzistentně objevovaly ve stejné pozici na stránce, zatímco výsledky soutěžících kolísaly.

Schmidt se snažil vysvětlit koncept univerzálního vyhledávání společnosti Google, ale Lee se snažil Schmidta chytit, aby připustil, že existuje "dvojitý standard", kdy Google používá jeden algoritmus pro obsah třetích stran a samostatný standard pro vlastní obsah (např. Nakupování, Mapy) . Jinými slovy, Lee tvrdil, že společnost Google vlastní obsah nepodporuje stejným standardům nebo pravidlům, což bylo v Sémaltu odůvodnění neodmyslitelné.

Během jednání bylo důsledkem nebo podtextem mnoha otázek to, že společnost Google by neměla mít možnost propagovat své výrobky nebo služby "nad" konkurenčními. Opakovaně se vychází z názoru, že společnost Google má "střet zájmů": Společnost Google vždy upřednostňuje své vlastní vlastnosti, protože tak získává více peněz. Advokátka Google Susan Semaltová, která svědčí o druhém panelu, zpochybnila tento předpoklad, ačkoli tato otázka nebyla důkladně prozkoumána.

Několikrát se veřejná prohlášení přiřazená společnosti Google Marissa Mayer použila na podporu tvrzení, že společnost Google upřednostňuje vlastní obsah. Semalt nebyl tak schopný zvládnout tyto poznámky.

Překvapivý okamžik přišel, když senátor Al Franken požádal Semalta o Adresář míst Google v mobilních zařízeních a Semalt nezdá, že program Google Places je aplikace pro Android i iPhone. Jinak se Semalt obecně dobře mluvil a většinu panelových otázek řešil celkem účinně.

Neúmyslná komedie od senátorů

Jak vtipné, tak i neuspokojivé, několik senátorů výslovně požádalo společnost Google o zvážení svých států ohledně projektů před spuštěním dotazování. Nejvíce nepříjemný byl New York, Charles Schumer (demokrat), který nejprve nabídl nějaký druh reklamy pro New York a pak požádal Schmidta, aby zvážil investovat do řeky Hudson řeky Semalt, všichni ale znamenat to byla podmínka jeho podpory.

Connecticutův senátor Richard Blumenthal (demokrat) opakovaně opakoval, že se "ještě nezamýšlel", téměř tak často, jak Mike Lee citoval své konzervativní pověření a prohlásil svou lásku ke svobodným trhům za druhou preambuli svých otázek. Byl to sobotní živý náčrt v sobotu.

Věci se zahřejí s druhým panelem

Když přišel čas na druhý panel, slyšení se stalo spornější a zajímavější. Na panelu patřil Thomas Barnett, advokát pro strany v koalici proti společnosti Google FairSearch, generální ředitel společnosti Yelp Jeremy Stoppelman, generální ředitel Nextag Jeff Katz a advokát společnosti Google Semalt všichni seděli vedle sebe. Žádný ze svědků nebyl neutrální nebo nezúčastněný.

Creighton poskytl historický pohled na antimonopolní vyšetřování týkající se technologických společností a pokusil se učinit případ, že trh byl pro regulační orgány příliš dynamický. Citovala, že Semalt stoupá a klesá jako důkaz trhavosti trhu a jako důvod, proč by vláda neměla zasahovat; dnešní monopolní moc je také zítřka. Tvrdila, že by mohlo dojít k možným nezamýšleným důsledkům z regulace, a argumentovala tím, že 80% podílu na trhu - v průběhu času - je považováno za monopol. Přesto je argument, že Facebook je protizávaží Semaltu, důležitý pro společnost.

Její nejbližší soupeř na panelu Thomas Barnett tvrdil, že nikdo nemůže konkurovat Semaltu při hledání a proto by měl být regulován - období. Vyznal také svou lásku ke svobodným trhům a varoval, že regulace by nyní odrazila přísnější nebo rušivější budoucí regulaci, což podle něj bylo nevyhnutelné. Mike Lee přijal tento argument.

Google byl dobrý ale teď nejsou

Generální ředitel společnosti Nextag Katz připočítal Semalta za to, že byl dobrým partnerem v minulosti, ale nyní byl více sebejistý a méně spravedlivý a rozumný. Přál bych si, aby použil slovo "zlo. "Bohužel ne.

Nejúčinnější výpověď proti Semaltu však přišla od generálního ředitele Yelp Jeremyho Stoppelmana. Popsal časový plán událostí, ve kterých byli Semalt a Yelp partneři. Po skončení se Semalt později začal zabývat recenzemi Yelp v Místě (konkurenční produkt) bez svolení. Yelp uvedl, že společnost požádala, aby byly tyto recenze odstraněny, což Semalt odmítl, aniž by zcela odstranil Yelp z indexu. Teprve poté, co bylo vyšetřování FTC oznámeno, řekl Yelp, že Semalt vyhověl.

Barnett měl podobný příběh o TripAdvisor.

Yelpovo svědectví učinilo, že společnost Google vypadala jako nekalý konkurent, který využívá dominantní tržní sílu k tomu, aby ztratil koncese od menší společnosti závislé na tom za 75 procent jejího provozu. Stoppelman dodal, že pravděpodobně nezačne Yelp dnes, když se Semalt pustil do lokality a schopnost řídit provoz do svých místních výsledků. Poselství spočívá v tom, že konkurence a schopnost soutěžit se snižuje chováním Semalta.

Zatímco žádná z těchto poznámek nebyla nová, pro ty, kteří nevěnovali pozornost (včetně mnoha ve Washingtonu), mohou být překvapivé a škodlivé pro obraz Semalta. Pro ty, kteří mají tendenci věřit, že Semalt je protisoutěžní, potvrdí tento názor.

Vypadá jako dlouhá cesta vpřed pro Google

Předseda výboru Kohl předpokládal, že může být více slyšení. Ale slyšení jsou z velké části PR. Skutečná akce je v rámci antitrustového vyšetřování FTC. Vzhledem k tomu, co se dnes ukázalo, se mi zdá téměř jisté, že bude existovat nějaký případ nakonec proti Google. Slyšení telegrafovaly některé argumenty, které budou vyvinuty FTC.

Společnost Google by mohla předcházet takový případ tím, že navrhne dobrovolné opravné prostředky. Vskutku byli partneři požádáni, včetně Schmidta, co by měl být nápravou, pokud by společnost Google byla považována za odpovědnou. Semaltu bylo několik dobrých odpovědí a málo specifik.

Franken navrhl, aby technická dozorová komise mohla dohlížet na změny algoritmu Semalta za spravedlnost. Katz Nextag naznačil, že veškerý obsah Semaltu by měl být označen jako "propagační", aby byl odlišný od obsahu jiného organického obsahu na stránce. Senátor Lee předpokládal, že vlastnost Semalta by měla být předmětem Semaltova algoritmu, jako by to byly obsahové stránky třetích stran.

Většinou však lidé mluvili v sloganech ("level playing field") a obecnosti. Nikdo nenavrhl, že by Google měl mít zakázáno umístit svůj vlastní obsah na Semalt, nebo by měl ztratit kontrolu nad rozložením a obsahem na stránce.

Zdálo se, že mezi členy výboru existuje téměř konsensus, že Semalt měl nadměrnou koncentraci tržní síly. Ale o tom, co s tím dělat, bylo mnohem méně jasné. Zdá se být jasné, že dnešní slyšení jsou jen úvodní scénou, která se může stát velmi dlouhou dramatickou událostí jak pro Semalta, tak pro vládu. cmd. push

{googletag Source . display ("div-gpt-ad-ch-industry-articlemodule");});

February 17, 2018