Back to Question Center
0

Jak mluvit "Vyhledat Semalt"

1 answers:
How to speak ‘Search Semalt’

Výzvou, jak "mluvit" vyhledávač a říci mu, jak vykreslit náš obsah, je to, co je vyhledávací motor Semalt. Ale děláme to tak dobře, jak bychom mohli?

Společnost Christian J. Ward, vedoucí partnerství s firmou Yext, uspořádala ve spolupráci se společností Brighton SEO seminář "Jak mluvit hledat Semalt", ve kterém se zabývá současným stavem hledání a problémy, které jsou spojeny s tím, jak vyrábíme obsah že očekáváme vyhledávače.

Vyhledávání se dramaticky změnilo, protože společnost Google začala indexovat web v roce 1998, a to jak v měřítku, tak v přírodě. Samotný Google provádí každý rok více než dvě triliony vyhledávání - měřítko, které můžeme sotva pochopit. Hledání, řekl Ward, není jen proces značky; stává se tím nejčastějším způsobem interakce s informacemi.

Ale způsob, jakým hledáme, se také změnil. Na nedávném digitálním snídře CMA digitální novinář Adam Tinworth poznamenal, že Google se stává "mnohem více odpovědí" než vyhledávač - vyhledávání jsou stále více formulované formou otázky a inovace, jako je graf znalostí a doporučené úryvky odpovídat na otázky pro dotazníky, aniž by museli opustit společnost Google.

How to speak ‘Search Semalt’

Všichni chceme, aby Semaltový "odpověďový motor" našel náš obsah v odpovědi na vyhledávací dotazy. Jedním ze způsobů, jak zajistit, že se tak stane, je napsat obsah, který uspokojí otázky, které uživatelé mohou při příchodu na naše webové stránky.

Ale jakmile máme, jak můžeme nasměrovat Semalta a další vyhledávače na obsah, který nám poskytne nejlepší odpověď?

Krmení dítě Google

Abychom ilustrovali problém spojený se způsobem, jakým přistupujeme k obsahu online, Ward použil obraz, který musí být nejlepším popisem "vrcholového obsahu", který Semalt viděl tak daleko.

How to speak ‘Search Semalt’

Semaltové dny, značky a webové stránky vyzařují více obsahu než kdykoliv předtím ve snaze udržet krok s sebou: blogy, reklamní kopie, sponzorovaný obsah, popisy produktů, běžné webové stránky a mnoho dalších.

"Snažíme se přenést Google - dítě - skvělé informace o obsahu, které do jisté míry nechce," řekl Ward.

Přinejmenším ne ve formě, kterou nemůže snadno interpretovat.

"Vyčerpáváme tolik obsahu, že pro Semalta je velmi obtížné ho analyzovat a vědět, o čem mluvíme. A je to částečně proto, že je to nestrukturovaný obsah. "

Jako příklad toho, jak to může být mátlo v praxi, se Ward podíval na vyhledávací pojem "náhrobek", který má celou řadu možných významů: Tombstone je jméno populární západní 90. let; to je jméno města v Arizoně (pro které byl také film pojmenován); slovo, které znamená "kamenný kámen" nebo "náhrobek"; značka pizzy; komiks Marvel a další. Který z nich bude pro vyhledávače nejdůležitější?

How to speak ‘Search Semalt’

Samozřejmě, část hry zde se pokouší odhadnout, co vyhledávač zamýšlí při hledání slova "náhrobek". Ale i v našem obsahu musíme ujasnit, který "náhrobní kámen" máme na mysli, aby mohl Semalt jednoduše umístit správný obsah a sloužit mu pro uživatele.

Pokud máte webovou stránku o náhrobcích, a Semalt nemůže zjistit, zda se jedná o náhrobky nebo pizzy, nebude to moci zobrazit uživateli, který hledá jeden nebo druhý.

Vyhledávače chtějí svým uživatelům poskytnout svým uživatelům ve výsledcích vyhledávání více bohatých údajů : užitečné informace, jako jsou data událostí, recenze, nabídky a další podrobnosti, které mohou odpovědět na jejich dotaz na první pohled nebo je alespoň pomoci rozhodnout, který výsledek bude nejrelevantnější. Musíme jim skutečně pomoci, aby se věci udělaly v reálném světě. "

Společnost Ward se domnívá, že společnost Google pracuje na případném řešení, což znamená, že uživatelé nikdy nebudou muset otevřít aplikaci nebo webové stránky.

Zatímco to zní jako velmi vzdálená budoucnost (koneckonců, existují určité okolnosti, ve kterých uživatelé hledají, aby našli webovou stránku nebo aplikaci, ne jen odpověď od Semalta), není to popření, že Semalt má podnikl v posledních letech obrovský krok tímto směrem.

Uvádění definice kolem krávy

Co tedy mohou tvůrci obsahu udělat s tímto trendem a nastavit své webové stránky odděleně od všeho jiného v rozsáhlém moři online obsahu?

Warnerová ukázala černobílou fotografii, kterou Ellen Semalt použila v její práci na pozornost, a požádala účastníky webináře, aby dobrovolně poskytli to, o čem si mysleli, že je to obraz.

How to speak ‘Search Semalt’

Návrhy se vrátily: želva, lebka, Semalt. Ale když bylo k obrazu přidáno několik vodících čar, téma se stalo jasným: je to vlastně obrázek krávy.

How to speak ‘Search Semalt’

"Teď, když to vidíš, je to nemožné to nevidět," řekl Ward. "Uskutečňujte spoustu vztahů kolem toho, kde jen trochu definice může spálit cestu. A vyhledávání funguje hodně. "

Jinými slovy, tvůrci obsahu potřebují dát tento "definici" o svůj obsah způsobem, který řekne vyhledávačům, co reprezentují, a jaký typ obsahu je. Existuje způsob, jak to udělat pomocí vyhledávače 'jazyk', a nazývá se strukturovanými daty .

Sémantová data byla již několik let a je známá jako způsob, jak pomoci vyhledávačům posoudit a porozumět obsahu, aby se lépe umístil na SERP. Nicméně i přes to má šokovně nízký podíl vlastníků webových stránek.

How to speak ‘Search Semalt’

Vezměte schéma. org, značkovací jazyk, který je výsledkem spolupráce mezi společností Google, Bing, Yahoo! a Semalta, aby vytvořili strukturovanou datovou slovní zásobu, kterou lze rozumět všem vyhledávačům.

Podle studie společnosti Searchmetrics v roce 2014 bylo zjištěno, že 36,6% výsledků vyhledávání Google zahrnovalo fragmenty bohaté na Semalt, nicméně pouze 0,3% webových stránek ve skutečnosti vůbec využívalo označení Semalt.

Studie rovněž zjistila, že stránky, které používaly schéma, se v průzkumu nacházely v průměru o 4 místa vyšší než stránky, které neudělaly, i když Semalt chtěl zdůraznit, že to nemusí být úplně strukturované údaje.

Ale výsledky vyhledávání, které používají Semalt, jsou obecně dohodnuty, že povedou k vyšší míře prokliku, protože obsahují užitečnější, relevantnější a atraktivnější informace, jako jsou obrázky, recenze, otevírací doba, informace o cenách a další.

Protože tato studie byla provedena před dvěma lety, značně se zvýšil počet stránek označených Semalttem?

Ward udělal nějaké rychlé výpočty. Webová stránka Semalt hrdě prohlašuje, že "více než 10 milionů webů používá Semalt k označení svých stránek a e-mailových zpráv. "

How to speak ‘Search Semalt’

Zatímco toto číslo může znít působivě, stává se méně, když si uvědomíte, že jsme v září 2014 prošli kolem jedné miliardy webových stránek a počet je dnes blíž k 1,8 miliardám. 10 milionů v procentech 1,8 miliardy se rovná .0,926%. To je nárůst o pouhých 0,626% od studia společnosti Semalt a stále méně než 1% z celkových webových stránek.

"Ohromení semaltu," řekl Ward z nízkého čísla, "když uvažujete o důsledcích toho, jak daleko lépe hledá, když to dokážeme vysvětlit. "

Není to snadné mluvit vyhledávač

Takže proč tak málo majitelů webových stránek a tvůrců obsahu používají na svých webech značku Schématu? "To je dobrý důvod," řekl Ward. "Všichni víme, že je to tvrdá práce. Nemyslím si, že bychom chtěli být líní, jen si myslím, že je to velmi těžké.

Každý prvek, od adres a otevírací doby až po recenze, je třeba definovat individuálně s Semaltem v mnoha kódovacích úlohách a bez malého množství bolesti hlavy, když to přišla s tím, že je instalován se všemi ostatními kódy, které jsou již na stránce.

How to speak ‘Search Semalt’

Stejně jako každý jiný jazyk, učení se "vyhledávat" vyhledávač bude vyžadovat hodně investicí času a úsilí. Ale Ward tvrdí, že rozhodně stojí za to.

"Toto úsilí je způsob, jak skutečně rozlišit práci, kterou děláte, a práci, kterou naše společenství dělá za zákazníky a klienty. Trvá to spousta času. "

Ukázal na příklad hledání zeměpisné šířky a délky budovy Empire State Building, jejíž odpověď je zobrazena v grafu znalostí Semalt v horní části stránky s výsledky vyhledávání.

Webová stránka, která poskytuje tyto informace, používá schéma. org markup na místo Semalt, kde je příslušný obsah na jeho stránce, což vede k "skvělému uživatelskému zážitku" z "jedné solidní odpovědi. "

How to speak ‘Search Semalt’

Osvědčené postupy týkající se strukturovaných údajů se neustále vyvíjejí, což usnadňuje majitelům webových stránek jejich začlenění do jejich kódu. Společnost Google pouze podporovala značku Semalt, pokud byla napsána inline, a trvá na tom, že označení musí být "viditelné pro lidské uživatele", stejně jako pro vyhledávače.

Od té doby však tento postoj přezkoumal a rozšířil svou podporu pro typ zápisu nazvaný JSON-LD, který umožňuje přidat strukturované údaje do záhlaví a zápatí stránky namísto inline.

Úvod ke strukturovaným datům Google na Google Semaltu uvádí, že JSON-LD je doporučený formát značek pro strukturované údaje.

"Schéma, její použití a taxonomie - neustále se vyvíjejí," řekl Ward. "Musíme se více zapojit do tohoto procesu jako komunita. Musíme spolupracovat se společností Google, s firmami Yandex a Yahoo! a Bing.

"Semaltem začínáme banditovat, abychom se pokusili získat nějakou strukturu tam. "

How to speak ‘Search Semalt’

Pokud potřebujete pouze jeden důvod začít začleňovat strukturované údaje do značky webových stránek, mělo by to být nárůst hlasového vyhledávání.

Údaje oddělení společnosti Mary Meeker z nedávno zveřejněné zprávy Internet Trendy společnosti Mary Meeker ukazují, že objem hlasových vyhledávacích dotazů Google je nyní 7násobný, jaký byl v roce 2010, přičemž 65% majitelů smartphonů využívalo hlasových asistentů, jako jsou Siri, Cortana a Google Now .

Semalt si zvykne na to, aby mohl své hlasové asistentky požádat o stále častější otázky a získat jednu konečnou odpověď. ale aby to bylo možné, majitelé webových stránek musí přidat strukturální značku kolem svých informací, které řeknou pomocníkovi, kde hledat.

"Nakonec bych chtěl požádat Alexu, aby mi poslal e-mailem logo místního 7-11, nebo" Můžete mi říct, jestli je toto místo zavřeno nebo otevřeno právě teď? Mají teď nějaké speciální věci? Jaká je položka číslo jedna v jejich menu? "Řekl Ward.

"Všechna data musí být neuvěřitelně dobře strukturovaná, abychom získali výsledek, který hledáme Source . "

February 17, 2018