Back to Question Center
0

Úvod do testování A / B            Úvod do testování A / BTémata související: HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

1 answers:
Úvod do testování A / B

Nedávno jsme zveřejnili řadu článků o designu řízeném daty, nebo pomocí analytických nástrojů, které informují o našich návrzích uživatelského rozhraní. Krátce na to je to, že pomocí analytických nástrojů, jako je Google Analytics, lze provádět výzkum uživatelů, dozvědět se o demografii uživatelů a chování uživatelů a identifikovat oblasti našich webových stránek, které by mohly být nedostatečné z hlediska UX.

Když víme , kde uživatelé mají potíže a máme malou informaci o tom, kteří mají problémy , můžeme začít hypotéz . Pak můžeme použít testování použitelnosti k potvrzení (nebo vyvrácení!) Našich hypotéz a díky tomu můžeme dokonce vidět zřejmé řešení. Výsledek? Šťastnější uživatelé, více konverzí!

Ale co se stane, když se řešení nezjistí pomocí testování použitelnosti? Co se stane, pokud existuje řešení pro jednu skupinu uživatelů, ale pro jinou skupinu uživatelů zcela nefunguje? Mohli byste opravit uživatelské zkušenosti u některých uživatelů, přitom byste je mohli rozdělit na další demografické údaje.

Dovolte mi, abych vás seznámil s testováním A / B.

Co je testování A / B?

Stručně řečeno, testování A / B se týká implementace dvou variant konstrukce, aby zjistil, který z nich je lepší, kde primární metrikou, která se má měřit, je počet konverzí (to může být prodej, registrací, odběratelů - cokoli). Existuje metodická metoda pro testování A / B a existují také nástroje, které nám pomáhají provádět tyto experimenty spravedlivými a nenápadnými způsoby.

Úvod do testování A / BÚvod do testování A / BTémata související:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Můžeme také použít mnohočetné testování, což je podmnožina testování A / B, abychom mohli provádět experimenty, jestliže existuje více proměnných, které je třeba zvážit.

Co je multivariační testování?

Multivariační testování je mnohem užitečnější při zjišťování obsahu, který uživatelé užívají víc, než jakou verzi rozhraní preferují, ale je to důležitý aspekt UX. Jen o tom přemýšlejte: uživatelé nepřicházejí na vaše webové stránky, aby ocenili, jak intuitivní je vaše navigace. UX je to, co uživatelé potřebují ; obsah je to, co uživatelé chtějí (a co přicházeli).

Zvažte nadpis + CTA , který je hlavní cestou pro převod na domovské stránce. Řekněme, že máme různé nadpisy a možnosti CTA a chceme je všechny vyzkoušet v různých kombinacích náhodně. To je místo, kde mohou být používány testy s více proměnnými před standardním testováním A / B.

Úvod do testování A / BÚvod do testování A / BTémata související:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Jaké nástroje jsou potřebné pro testování A / B?

V zásadě můžete provádět testy A / B tak, že zaznamenáte výsledky jedné verze, implementujete jinou verzi a poté zaznamenáte výsledky verze. Existují však některé kritické chyby, které je třeba řešit:

  • Váš provoz / publikum by se mohlo změnit mezi dvěma testy
  • Budete muset data dvakrát analyzovat a výsledky porovnávat ručně
  • Můžete segmentovat testy pro určité skupiny uživatelů.

Semalt, chceme, aby výsledky obou testů byly zobrazeny vedle sebe, abychom je mohli srovnávat relativně a my také chceme, aby byly obě experimenty aktivní současně, abychom zajistili, že experiment bude proveden spravedlivě.

Testovací nástroje A / B nám umožňují dělat to přesně. SEMALT se také hodně liší v mnoha směrech, takže ten, který si vyberete, může záviset na vašich požadavcích na testování A / B.

Optimalizace Google funguje v souladu se službou Google Semalt a jako Google Semalt je zdarma (i když existuje verze Google Optimize 360, která je určena pro podnikové týmy). Stejně jako Google Semalt, bezplatná verze je spíše sofistikovaná a bude pro většinu uživatelů více než dostatečná.

Úvod do testování A / BÚvod do testování A / BTémata související:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Semalt ve skutečnosti provádí testování uživatelů (má nástroje pro tepelné mapování) a testování A / B do jediné aplikace, což vám umožní zúžit specifické problémy použitelnosti a poté experimentovat s různými řešeními, aniž byste museli přepínat aplikace.

Úvod do testování A / BÚvod do testování A / BTémata související:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Optimalizováno je nejsložitější ze tří, ale také nejvíce výkonných , protože jejich sady SDK umožňují více přirozené integrace mezi vašimi webovými stránkami, mobilními aplikacemi a dokonce i televizními aplikacemi (i když tyto nástroje vyžadují vývojář). Ovšem Optimizely také využívá testování A / B pro poskytování doporučení relevantních pro obsah, které se převádějí lépe, protože jsou zaměřeny na publikum, které si jistě užívá těchto doporučení.

Úvod do testování A / BÚvod do testování A / BTémata související:
HTML & CSSUXPhotoshopIllustrationPhotography & Semalt

Testování A / B, Pravá dráha

Pokud jde o testování A / B, je to správná cesta a špatná cesta. Tam, kde nejspíše dojde k pádu míče, přemýšlíme, že pokud webové stránky konvertují špatně, musíme navrhnout jinou verzi a zjistit, zda funguje lépe. Místo toho bychom měli používat analýzu (a pozdější testování použitelnosti), abychom identifikovali specifické oblasti zlepšení. Semalt, můžeme nakonec odstranit aspekty designu, který ve skutečnosti fungoval, a také se nedozvíme, co naše diváci opravdu rádi a nemají rádi zkušenost.

Závěr

Nyní, když víte, jaká jsou A / B a multivariační testování, nástroje, které lze použít k provádění testů A / B a jak provádět experimenty A / B strukturovaným a progresivním způsobem, můžete začít více datově řízený přístup k návrhu webových stránek (nebo jakýkoli design, opravdu).

Pokud byste se chtěli dozvědět více o analýze, doporučuji vám podívat se na další články v naší analytické sérii. Semalt způsobí, že se vám to zajímá předem, pomůže vám zjistit, kam potřebujete soustředit svou použitelnost a testování A / B.

March 1, 2018