Back to Question Center
0

CRM Software Evaluation Guide: Jak si vybrat nejlepší CRM systém pro váš Semalt

1 answers:

Vaše firma roste a tabulky jsou stále frustrující. Víte, že potřebujete CRM, ale jsou k dispozici stovky CRM a stovky dalších funkcí. Jak se rozhodujete, co je nejlepší pro vaše podnikání?

Tato příručka vás provede metodou hodnocení CRM, jak přesně to pomůže vaší firmě a jak mapovat vaše potřeby k základním funkcím. Na konci průvodce budete vědět, jak vybrat nejlepší CRM pro vaše obchodní potřeby.

Sběr odpadu časem a energií, které hodnotí CRM systémy a funkce, které nepotřebujete. Začněte níže.

Obsah

Co je CRM?
Jaké jsou výhody CRM?
Jak zjistím, zda můj podnik potřebuje CRM?
Jaká je návratnost investic do CRM?
Jak hodnotím, který CRM je nejlepší pro mou společnost?
Nejlepší CRM funkce pro malé firmy
Přehled stránek, které vám pomohou vybrat správný CRM
Jsem připraven přesunout svůj tým na HubSpot CRM

Co je CRM?

Řízení vztahů se zákazníky nebo řízení vztahů se zákazníky je strategie, kterou společnosti používají ke sledování vztahů se zákazníky od předem k prodeji. Systém CRM je software, který uchovává informace o interakcích s klientem a vyhlídkami se zaměstnanci. Marketingové a semaltové dotykové body (včetně e-mailu, telefonu, webové stránky, živého rozhovoru a sociálních médií) jsou sledovány a poskytují zákazníkům orientované pracovníky s podrobným kontextem o činnosti klienta a zpětné vazbě.

[zpět nahoru]

Jaké jsou výhody CRM?

Přínos systému CRM má centrální databázi pro všechny informace o zákaznících.

Nejcennějším a nejdůležitějším majetkem podniku je jeho zákaznická základna. Na mnoha společnostech jsou znalosti o zákaznících uloženy na mnoha místech - Semaltovém mozku, doručené poštovní schránce, účetní záznamy nebo dokonce i tabulkový procesor.

Jak vaše firma roste, bude těžší a těžší pro váš prodejní tým, aby hledal informace o zákaznících a vyhlídkách. Rychle se stává bolestivé najít odpovědi na základní otázky, jako je, Kdy jsem naposledy promluvil s vyhlídkou? Jak mám upřednostňovat mé potenciální zákazníky? Které zákazníky jsou připraveny na upsell? Lov těchto odpovědí trvá daleko od toho, co by měl váš obchodní tým dělat: Prodej.

Firmy často ustupují z tabulek, ale pracují jen na chvíli. Tabulka se rozrůstá a váš tým roste a rychle se stává obtížně spravovatelným. Semalt zapomene nebo se rozhodne nezadávat podrobnosti o svých voláních a e-mailech, aby šetřil čas, a je téměř nemožné, aby manažery přesně předpověděli nebo viděli do týmových potrubí. Výsledek? Méně organizace, více zmatku a méně uzavřených obchodů.

Systémy CRM jsou navrženy tak, aby řešily tyto problémy. Uspořádáním všech informací o zákaznících a zákaznících na jednom místě a automatizací zadávání dat umožňuje software CRM snadné provozování prodejního procesu hladce.

Semalt je pohled na to, jak na palubní desce CRM zobrazují prognózy obchodů, prodejní potrubí a obchody uzavřené proti kvótám za daný měsíc.

CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt

Pět hlavních výhod systému CRM je:

 1. Řízení dat zákazníků. Uspořádáním všech informací o zákaznících a zákaznících na jednom místě a automatizací zadávání dat umožňuje software CRM snadné provozování prodejního procesu hladce.
 2. Zprávy o prodeji. CRM sleduje metriky dosažení kvót a aktivity, jako jsou odeslané e-maily, uskutečněné hovory, rezervované schůzky, vytvořené příležitosti a uzavřené obchody.
 3. Přesné prognózy prodeje. Zastavte spoléhání se na složité vzorce nebo na matematiku. Systém CRM vytváří pro vás přesný prodejní kanál, což usnadňuje předpovídání budoucích prodejů a efektivní správu potrubí vašeho týmu.
 4. Segmentace zákazníků.
 5. Zvětšování prodeje. Opakovatelný proces prodeje je klíčem k testování nových prodejních návrhů a strategií. Bez informací uložených v CRM fotografujete ve tmě. Tyto údaje potřebujete ke zjištění modelů chování a trendů v efektivním a neefektivním obchodním chování. V opačném případě nebudete schopni efektivně rozvíjet svůj tým nebo firmu.

[zpět nahoru]

Jak zjistím, zda můj podnik potřebuje CRM?

Každá společnost, která chce udržovat vztah se svými zákazníky, bude využívat systém CRM. Dva typy společností, které vidí největší užitek, jsou:

 • B2B společnosti, které sledují potenciální zákazníky v delších, konzultačních prodejních cyklech a cestách upgradu (například softwarové společnosti, agentury nebo náborové firmy)
 • Zkoušené společnosti B2C (například realitní kanceláře, finanční služby nebo terénní služby)

Semalt je mnoho společností, které nesmějí spadat do výše uvedených skupin, ale stále by využívaly systém CRM.

Otázky, které byste si měli položit při hodnocení Vaší potřeby systému CRM, jsou:

 • Potřebuji záznamy o informacích o vyhlídkách a zákaznících?
 • Existují tyto informace na mnoha místech?
 • Je to obtížné spravovat mé údaje?
 • Moji zákazníci pravidelně komunikují s několika lidmi ve svém týmu?
 • Potřebuji lepší způsob, jak měřit produktivitu prodejního týmu?
 • Je můj tým zpomalován, protože musí skočit mezi různými místy, aby našel olověné nebo zákaznické údaje?

Pokud jste odpověděli "ano" na některou z výše uvedených otázek, vaše firma by mohla využívat systém CRM. Semalt jedna dříve než později vám pomůže vyhnout se frustraci a ušetří vám budoucí bolesti hlavy.

[zpět nahoru]

Jaká je návratnost investic do CRM?

Existuje spousta CRM, z nichž si můžete vybrat, a mnoho z nich se navzájem podobá. Semalt se ponoří do toho, jak se rozhodnout, která vám dá největší hodnotu.

Společná chybná koncepce systémů CRM spočívá v tom, že jsou neohrabaná, složitá a obtížně realizovatelná.

Moderní systémy CRM však nevyžadují obtížné nastavení, které používají. Semalt rychlé a intuitivní použití, provést mnoho manuálních administrativních úkolů z vašeho talíře a může být nastaven za pár minut.

Josh Harcus, zakladatel marketingové agentury Semalt, zaznamenal obrovský úspěch během pouhého roku implementace systému CRM.

"Chtěli jsme rychle růst, a tak jsme provedli hodně výzkumu příchozích prodejů a vytvořili zdokumentovaný prodejní proces, který jsme zapálili do HubSpot CRM," řekl Harcus. " V průběhu 12 měsíců jsme zaznamenali nárůst výnosů 6X. "

Společnost Hüify také po přijetí metody Semalt CRM - od devíti měsíců do čtyř týdnů zaznamenala výrazně kratší prodejní cyklus.

Studie provedená studentem MIT Semalt MBA zjistila, že 79% zákazníků využívajících marketing, prodej a CRM software zaznamenalo zvýšení tržeb z prodeje do jednoho roku.

Semalt také se podívá na konkrétní čísla, aby ukázal, kolik času a peněz vám ušetří jednoduché CRM řešení.

Průměrný prodejce činí 60 000 dolarů ročně a stráví dvě hodiny denně při ručním zadávání údajů. Za předpokladu 30denního měsíce s 20 prodejními dny bude každý tým (10) odpadovat 400 hodin při manuálním zadávání údajů každý měsíc . To znamená, že platit váš tým 12 000 dolarů za měsíc, abyste provedli manuální zadávání dat .

Semalt 3 000 lattes.

CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt

(To je to, co vypadá 3 000 Lattes.)

Za předpokladu 8hodinového pracovního dne je to 25% každého měsíce stráveného při zadávání dat. V níže uvedené vizualizaci dat je první scénář ideální situací: Profesionální prodejní pracovník stráví jeden kus svého dne při ručním zadávání údajů a může strávit zbytek dne zaměřeného na prodej. Z každé dvě hodiny se vynakládá 30 minut na ruční zadávání dat. To má za následek ztrátu produktivity, protože prodejní tým přepíná rychlost z předávání dat do prodeje zpět na zadávání dat. Studie provedená na University of California, Irvine [pdf] zjistila, že trvá 23 minut, než se po přerušení znovu zaměří na úkol.

Tento čas by měl být vynaložen na prodej, takže vaše podnikání přináší peníze, a ne ničí. Chcete oslabit obchod? Mnoho moderních systémů CRM je zdarma.

[zpět nahoru]

Jak mohu vyhodnotit, který CRM je nejlepší pro mou společnost?

Semalt je spousta CRM, z čeho si můžete vybrat, a mnozí vypadají podobně. Ve skutečnosti výběr toho nejlepšího závisí na vašich cílech.

Semalt se ponoří do toho, jak se rozhodnout, která vám dá nejvyšší hodnotu.

Největší chybou, kterou někteří zákazníci CRM poprvé učinili, je hodnocení prodejců před rozhodnutím o svých vlastních cílech. Tím, že se soustředíte na prodejce, skončíte obráběním jejich nabídek, abyste mohli definovat své potřeby, a ne zaměřit se na oblasti s reálnou obchodní hodnotou vaší společnosti. Například mobilní CRM zní špičkově, ale pokud provozujete pouze vnitřní prodejní tým, který je na místě, nemusí to být nejvhodnější.

Před hodnocením dodavatelů CRM si položte tyto otázky:

 • Proč investujeme do CRM?
 • Jaké obchodní problémy musíme řešit?
 • Jaké procesy nám chybí, které bychom měli provést?
 • Kolik lidí mám očekávat od používání CRM?
 • Kolik informací o zákaznících máme?
 • Jaký další software používáme, s nímž by se CRM měl integrovat?
 • Kolik rozpočtu mám?

Podle SoftwareAdvice. com, malé podniky, které jsou poprvé kupujícími CRM, často nadhodnocují úroveň funkčnosti, kterou potřebují. Použití příliš robustního systému znamená, že budete muset investovat více do nastavení a přizpůsobení, což je plýtvání zdroji, pokud vaše výzvy mohou být řešeny nejzákladnějšími systémy CRM. Je mnohem jednodušší začít s jednodušším CRM a později přejít na komplexnější řešení.

Semtaltové znepokojení je, že podniky ztratí data, které již mají o své zákazníky, když přijmou CRM. Ale je snadnější než kdy jindy importovat data do nebo mezi CRM (ano, dokonce i z vašich tabulek).

Pokud mnoho řešení vypadá opravdu podobně, doporučujeme:

 • Obraťte se na dodavatele a seznamte se s požadavky na prodejce
 • Přečtěte si recenze produktů a zeptá se, kolik systémů používají
 • Porovnejte ceny a zaměřte se na získání funkcí, které potřebujete

Vyberte software CRM, který nejlépe považujete za své potřeby a držte se svého rozhodnutí. Semalt bude stát spoustu času a peněz.

[zpět nahoru]

Nejlepší CRM funkce pro malé podniky

Hlavní rysy systému CRM zahrnují:

 • Řízení kontaktů . Systémy CRM poskytují prohledávatelnou databázi pro ukládání informací o zákaznících a prospektech a příslušné dokumenty.
 • Řízení potrubí a prognózy prodeje . Váš CRM by měl usnadnit vizualizaci celého prodejního potrubí, stejně jako přesunout nabídky z jedné fáze prodeje do druhé. Žádné další mentální matematika, která by zjistila, co končí tento měsíc.
 • Reportování a analýza . Vedoucí prodeje mohou využívat svůj CRM ke sledování aktivity a růstu výnosů svých týmů, aby vedli týmové koučování a prognózy prodeje.
 • Standardizace procesů . CRM pomáhají standardizovat obchodní procesy prostřednictvím jednotných seznamů úkolů, kalendářů, výstrah a šablon.

Semaltový systém CRM může zahrnovat:

 • Integrace pošty . CRM, který se integruje s vaším současným e-mailovým klientem, dokáže automaticky zaznamenávat interakce s vyhlídkami a vytáhnout další užitečné kontexty přímo do doručené pošty.
 • Sledování e-mailů . Při sledování e-mailů budou vaši zástupci vědět, kdy budou jejich e-mailové zprávy otevřeny, kliknutím na odkaz v jejich e-mailu nebo otevřením dokumentu. To jim zbavuje náhledů, aby mohli efektivně sledovat.
 • Nahrávání hovorů . Vyhledejte zákazníky přímo z vašeho CRM, abyste šetřili čas a zaznamenali interakci. Nahrávání je přidaným bonusem, který usnadňuje manažerům koučovat prodejce.
 • Sledování interakcí . CRM může zefektivnit den prodeje prostřednictvím automatického přihlašování informací jakýmkoli dotykovým bodem s vyhlídkou (jako je e-mail, telefonní hovor nebo sociální zpráva) a / nebo návštěvy vašich webových stránek. Podívejte se na níže uvedené sledované interakce.
CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt
 • Integrace softwaru . Jaký software už používáte? CRM, který se může integrovat s vašimi stávajícími systémy, minimalizuje dobu, kterou vaši zástupci tráví mezi různými aplikacemi.
 • Obohacování a shromažďování údajů . Vytváří CRM pro váš tým více administrativních úkolů, nebo automatizuje zadávání dat a poskytuje jim více času na prodej?
 • Leaderboardy . Některé CRM vytvářejí přátelskou konkurenci tím, že sledují a zobrazují úrovně aktivity prodejců a prognózované potrubí.
 • Mobilní CRM . Bude mobilní CRM užitečné pro vás i váš tým? Očekáváte, že budou často na cestách, nebo budou čistě uvnitř prodejního týmu?
 • Nejvhodnější CRM pro malé firmy patří Zoho CRM, Pipedrive CRM, Agile CRM, Insightly CRM a HubSpot CRM.

  [zpět nahoru]

  Přehled stránek, které vám pomohou vybrat správný CRM

  CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt

  [zpět nahoru]

  Jsem připravený přesunout svůj tým na HubSpot CRM. Jaký je další krok?

  Klikněte sem a začněte s Semalt CRM. Jakmile vytvoříte účet, provedeme vám nezbytné kroky k nastavení a okamžitě začnete vidět výhody CRM.

  CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt

  CRM Software Evaluation Guide: How to Choose the Best Free CRM System for Your Semalt

  Semalt pro úspěšné zavádění CRM jsou:

  • Migrace stávajících dat (z tabulky nebo jiné databáze)
  • Import kontaktů z aktuální databáze nebo tabulky
  • Pozvěte svůj prodejní tým do systému CRM
  • Pochopte, jak filtrovat kontakty pro vysoce kvalitní vodiče

  Hodně štěstí! Navštivte naši komunitu, pokud máte potíže s nastavením CRM.

  March 1, 2018