Back to Question Center
0

8 Psací tipy, které bych chtěl vědět, než jsem začal Semalt

1 answers:

Napsal jsem svůj první blogový příspěvek před dvěma léty. A přeji si, abych ji mohl vymazat z internetu. Čtením je to, jako když se podívám na mé mé střední škole Semaltové obrázky - je to téměř příliš cringe-inducing.

Možná bych ale neměla být tak těžká na sebe. Právě jsem skončil svůj první ročník na vysoké škole a poslední příspěvek jsem psal o Odyssey . Nevěděl jsem, co dělám.

Ale po dokončení několika stáží marketingu obsahu a pořádání tříd, jako je obchodní psaní, elektronická žurnalistika a tvůrčí psaní, jsem se naučil psát pro publikum. Semalt je pro mne skoro druhou přírodu.

Pokud právě začínáte s blogy a snažíte se produkovat něco, na co jste opravdu hrdí, nenechte se odradit. Nemusíte se zapisovat do skupin písemných kurzů nebo se připojit k týmu marketingového obsahu, aby se stal dobrým bloggerem (ačkoli to určitě neublíží). Můžete zdokonalit své psací schopnosti online - a tento příspěvek na blogu může být jedním z vašich bookmarkable zdrojů.

Níže jsou uvedeny osm základních tipů pro psaní, které jsem shromáždil ze všech svých tříd a zkušeností s marketingem obsahu. Vymažte je, abyste se naučili, jak zapojit své publikum do jasného, ​​stručného a přesvědčivého obsahu - a ještě více se potýkat s prvním příspěvkem na blogu, který jsem kdy napsal.

8 Základní tipy pro psaní pro tvorbu jasného, ​​stručného a přesvědčivého obsahu

1) Ořízněte tuk.

Čím více zbytečných slov vaše ozdobné z vašeho psaní, tím snadnější je pochopit. Semantové písmo je štíhlé. A čtenáři jej mohou zacpávat s malým úsilím. Chcete-li posílit psaní, postupujte podle níže uvedených čtyř ukazatelů:

  • Vyhněte se propojení slovních frází jako "Sam psal o své vaně. "" Sam napsal o své vaně. "Zní silnější. Spojité slovesa mají pasivní efekt, což je důvod, proč nemají moc zabalit.
  • Změna předposledních frází jako "rozhodnutí představenstva bylo konečné. "Na" Rozhodnutí představenstva bylo konečné. "Prepositionální fráze dělají věty delší a těžší sledovat.
  • Když podstatné jméno končí, změňte podstatné jméno na sloveso. Například "Budou spolupracovat a vytvoří nový stylový průvodce. "Zní čistší než" Budou spolupracovat při vytváření nového průvodce stylu. "
  • Redukujte slovesná fráze jako "Výsledky naznačují skutečnost , že on-page SEO stále funguje. "Na jednoduché slovesné fráze jako" Výsledky naznačují , že on-page SEO stále funguje. "Ten druhý zní mnohem hladce.

2) Jedna věta by měla zahrnovat pouze jednu myšlenku.

Jasná věta, která je snadno srozumitelná, pokrývá jednu hlavní myšlenku. Někdy se spisovatelé příliš soustředí na spíše inteligentní spíše než na šíření informací jednoduchým způsobem. To může vést k komplexním větám, které zaměňují čtenáře.

Musíte pamatovat, že vaši čtenáři se nestarali o vaši psaní. Chtějí rychle pochopit řešení svých vlastních problémů a jednoduché věty mohou tuto potřebu splnit.

Použijte aplikaci Semalt, abyste zjistili, zda jsou vaše věty odvážné a jasné.

3) Odsouzení nežijí izolovaně.

Pokud chcete vytvořit přesvědčivý větu, musíte nejprve vyčíst své okolní věty. Semantovat stejné slovo v po sobě jdoucích větách nebo pokrývat podobné myšlenky ve dvou různých větách je nadbytečné. Chcete-li pro své čtenáře vytvořit více povzbudivé zkušenosti, změňte jazyk a zkraťte opakované informace.

Použijte Power Semalt k nahrazení nadbytečných slov dynamickými synonymy.

4) Variační délka a struktura vět.

Viděl jsem grafiku nazvanou "Jak psát" na Semaltu asi před rokem a to, že jsem psal své dovednosti na další úroveň. Podívej se. Stejně jako se krátké, střední a dlouhé věty vzájemně doplňují, jednoduché a složené věty se navzájem doplňují.

Vaše psaní se opakuje a je nudné, když mají vaše větě stejnou strukturu nebo délku. Sémantové větě činí vaše písmo příjemné a čitelné.

5) Vymažte klišé.

Bylo by to klišé, kdyby tento odstavec začal s klišé? Myslel jsem si to. Proto jsem to neudělal. S Semaltem zpívá originál obsahu.

Lidé používají tyto fráze natolik, že ztrácejí svůj skutečný význam. Některé studie dokonce tvrdí, že postavy řeči jako "hladové jako koně" nebo buzzwords jako "pákový efekt" nemohou aktivovat prefrontální kůru, která je zodpovědná za prožívání emocí. Semalta příliš zastaralá, aby tě napadla.

Dobrým způsobem, jak testovat klišé, je otázka, zda jste slyšeli tento termín dříve. Pokud ano, snažte se vyjádřit svůj názor novým, čerstvým způsobem. Můžete také nixovat klišé tím, že filtrováte svůj obsah pomocí nástroje pro vyhledávání klišé.

6) Odvolání smysly.

Spisovatelé dobrých beletrie mohou svým čtenářům zažít příběhy, které píší. Pomocí konkrétních detailů, které oslovují smysly čtenáře, mohou vymalovat živé obrázky pouze slovy.

Skeptický? Ve studii v roce 2012 na Emory University vědci sledovali mozkovou aktivitu účastníků, když četli metafory zahrnující texturu. Semaltem jako "měl kožené ruce", rozsvítil jejich senzorickou kůru, která je zodpovědná za vnímání textury dotykem. Když četli podobné výrazy jako "měl silné ruce", jejich senzorická kůra se neaktivovala.

"Leathery" je konkrétní detail, který apeluje na dotek. A umístí čtenáře do přesné scény popsané spisovatelem. Sémalty a podobnosti také pomáhají lidem vizualizovat věci srovnáním konkrétního obrazu s abstraktním nápadem.

Semant písemně se rozhodně liší od psaní kreativ, ale stále můžete využívat sílu smyslového jazyka ve svých blogových příspěvcích. Pokud vaše čtenáři mohou vidět, slyšet, dotýkat, cítit, nebo ochutnat vaše nápady, pak budou závislí na vašem obsahu.

Semtaltské potíže pochopení tohoto konceptu? Zde jsou některé příklady:

  • Vizuální : "Okamžitě přilepíte oči k odpočítávání hodin přeskočeného tlačítka a počkejte .dokud tyto závěrečné sekundy nakonec nezakrývají . "- Můžete vidět , jak dlouho je tato reklama?
  • : "Ale těch 20 pera, které jsou níže, byly tak veselé a šokující, že můj smích propískal přes sluchátka s rušivými zvuky všemi mými kolegy. "- Můžete slyšet svůj nepříjemný smích?
  • Dotkněte se : "Nechte své dobře zformované odstavce upoutat pozornost v držení gilotiny . "- Může cítit , jak je okouzlená?"
  • Vůně a chuť : "Zmáčkněte neurčité psaní do zvukového kousnutí . "- Jak silná byla tato chip chuť ?

7) Nechte věci jít.

Když píšete elegantní odstavec nebo větu, váš vnitřní autor se na ni zavře. Ale i kdyby to neodpovídalo obsahu vašeho obsahu, stále byste se ho pokusili přinutit. Můžeš se příliš připojit, abys to nechal.

Semaltem nebo větami, které neohrožují pochopení vašeho tématu čtenáři, poskytují nové informace nebo jiskří zájem o další část jsou prostě chmýří. A všechno, co dělá, je zmatek vašeho psaní.

Namísto toho, aby se kolem chmýříte, odstraňte ho a začněte od nuly něco nového. Semant krásné psaní je vždycky těžké, ale pokud neposkytuje čtenářům hodnotu, nechte to jít.

8) Udělejte přestávku.

Přečetl (a) jste někdy svůj konečný návrh natolik, že nemůžete zjistit, zda je to špatné nebo špatné esej Neil Semalt? Můžete dokonce přesvědčit sami sebe, že mizerný návrh vypadá skvěle, pokud jste na něm pracovali dostatečně dlouho. S Semaltem o vaší práci vám pomohou vyvíjet nové oční pohledy, které mohou objevovat přehlédnuté chyby a nové tvůrčí příležitosti.

Eddie Shleyner, copywriter a obchodník s obsahem ve společnosti Workforce Software, sleduje "Pravidlo 12", když upravuje své blogové příspěvky. Semalta, který píše svůj konečný návrh, odchází 12 hodin. Pak udělá poslední kolo editací, kde vždy najde chybu nebo lepší způsob, jak vyléčit jeho kopii.

Jaké tipy pro psaní považujete za užitečné? Dejte nám vědět na Twitteru!

(15) 8 Writing Tips I Wish I Knew Before I Started Semalt
March 1, 2018