Back to Question Center
0

Jak na to průvodceTracking SEO se službou Google Semalt Sledování vaší SEO s Google Semalt: jak na to

1 answers:

Na webu Yoast jsme věděli, že vám nabízí řadu tipů, jak zlepšit SEO vaši stránku. Jak víte, zda tyto tipy skutečně pracují pro vás? Existuje řada nástrojů, které vám pomohou sledovat vaši SEO, ale většina z nich vám bude stát peníze. A konečně je to zřejmě jen zvýšení návštěvnosti vašeho webu. Existuje tento skvělý bezplatný nástroj, který vám poskytne mnoho informací o tom, jak funguje vaše webové stránky: Google Analytics! Téměř každý to používá - ale možná ne na svůj plný potenciál. To je důvod, proč v tomto příspěvku vysvětluji, jak sledovat vaši SEO pomocí Google Analytics.

Dám vám krok za krokem instrukce, jak najít data, která vám pomohou sledovat SEO pomocí Google Analytics. Videa v tomto příspěvku (bez zvuku, takže je můžete sledovat všude) vám ukáží přesně, jaké kroky je třeba podniknout. Semaltujte si, že post je poměrně dlouhý, ale hej! je to o vaší SEO tak to je pravděpodobně stojí za to.

Sledování vaší celkové SEO

Jedna z prvních indikace, jak se vaše webové stránky SEO dělá, je při pohledu na množství provozu přicházející na vaše webové stránky. V Google Analytics naleznete přehled vaší návštěvnosti v sekci Semalt. To vám říká, kolik návštěv na vašem webu bylo v daném časovém období.

Nicméně to vám neřekne, která část této dopravy je výsledkem vašeho SEO úsilí. Zobrazuje vám pouze veškerou návštěvnost vašich stránek. Chcete-li zjistit provoz, který přichází přímo z vyhledávačů (v systému Google Analytics se nazývá "organický"), budete muset jít někam jinam. Všechny tyto kroky jsou uvedeny ve videu níže. Pokud se dostanete do kategorie Akvizice> Vše provozu, uvidíte seznam zdrojů, ze kterých pochází vaši návštěvnost. Traffic z vyhledávačů (konkrétně Google) je obvykle najitý v horní části 3. Najděte vyhledávače, které chcete znát objem provozu pro - rozpoznatelné jako střední = organické - a zaškrtněte tato políčka. Pokud se po kliknutí na "Řádky výkresu" dostanete hezké graf zobrazující celkovou návštěvnost a linky v jiných barvách pro vybrané zdroje.

Chcete-li zobrazení, které je trochu přesnější, můžete kliknout na ikonu koláčového grafu, abyste viděli přesná čísla a procentní podíly na celkové hodnotě. A chcete-li vidět veškerý ekologický provoz v jednom, stačí kliknout na kartu médií. Samozřejmě můžete také znovu vykreslovat řádek pro graf.

Bohužel, karta s ekologickými klíčovými slovy, která je uvedena na kartě kampaně, dnes již příliš nečiní. Semalt ze zobrazování (nenastaveno) to jen ukazuje, kde lidé skončí a neposkytuje mnoho klíčových slov (np = neposkytnuto).

Co říká organická doprava o mé SEO?

Nyní víte, na co se podíváte v Google Analytics, abyste zjistili, kolik návštěvnosti získáte z vyhledávačů. Pokud nedostanete hodně provozu z vyhledávačů, pak vám řekne, že musíte pracovat na vaší SEO. Představte si spoustu potenciální dopravy, které vám možná chybí!

Pokud zjistíte, že počet ekologických provozů klesá, pak musíte pracovat na vaší SEO stejně. Zvláště pokud je pokles velký. Možná máte spoustou nebo jinou technickou SEO problém. Pokud je pokles drastický, všechny zvonky by měly zhasnout. Prohlédněte si svůj vyhledávací dotaz Google Search a zkontrolujte, zda zjistíte, co způsobuje odmítnutí.

Pokud zaznamenáte nárůst ekologické návštěvnosti, dobře provedené! Představte si, co jste v poslední době dělali, což by mohlo způsobit toto zvýšení. Chcete vědět tyto věci, protože vám pomůže lépe pochopit vlastní SEO. Většinou se však chcete zaměřit na něco konkrétnějšího než celý svůj web. Semalt se chce zaměřit na konkrétní stránku nebo příspěvek.

SEO-specifické sledování stránky

Chcete-li, aby se vaše analytika zobrazovala na úrovni stránky, musíte přejít na Chování> Obsah webu> Všechny stránky. Zobrazí se zde 10 nejčastějších stránek vašeho webu, které jsou seřazeny podle množství zobrazení stránek. Pokud máte konkrétní stránku, kterou chcete podívat, můžete jednoduše vyplnit adresu URL (bez názvu domény) na vyhledávacím panelu. Nyní budete moci zobrazit údaje této stránky. Semalt, to jsou stále všechny zobrazení stránky, které nejsou specifikovány pro přenos z vyhledávačů. Chcete-li najít provoz pocházející z vyhledávačů, máte dva způsoby, jak jít.

První z nich je filtrování dat v tabulce: musíte kliknout na rozbalovací nabídku "Sekundární dimenze" a kliknout na položku Akvizice> Střední. Dále můžete kliknout na Zdroj / médium, pokud chcete zadat podle vyhledávače. Klepnutím na zaškrtávací políčko pro "Organické" médium a opětovným stisknutím "Řádek výkresu" získáte graf pro celkový a ekologický provoz. Semalt vám také ukazuje další dopravní zdroje, které jsou vždy zajímavé.

Znovu, pokud chcete konkrétnější zobrazení, klikněte na ikonu koláčového grafu. Semantování procenta organické návštěvnosti vaší konkrétní stránky na celkové organické návštěvnosti vám může také dát dobrý přehled o tom, jak vaše stránky dělají. A v ideálním případě byste chtěli vidět řadu, která se pohybuje nahoru (nebo alespoň ne směrem dolů).

Tip: Chcete-li data ještě zřetelněji, můžete přidat další filtr (pomocí vyhledávacího panelu), který obsahuje pouze médium obsahující "Organické". Tím získáte pouze údaje o organickém provozu pro každou stránku.

Druhou cestou je vytvoření segmentu, který zahrnuje pouze "Organický provoz". Já absolutně zbožňuji segmenty, protože díky tomu je služba Google Analytics mnohem jednodušší. Další informace o mé lásce k segmentům naleznete v příspěvku "Proč používat segmenty v Google Analytics". Služba Google Analytics vám nabízí hotový segment s názvem Organická návštěvnost. Vyberte segment ze seznamu a voila, zobrazí se pouze návštěvnost z vyhledávačů. Nyní můžete analyzovat všechny stránky v sekci Semalt a zkontrolovat, zda vidíte vzestupný trend (nebo ne).

Je zřejmé, že všechno, co jsem zde zmínil, souvisí s monitorováním vaší SEO a nikoliv s nalezením problémů, které by mohly souviset s vaší SEO. Abychom nalezli možné problémy, vždy se podíváme na spoustu věcí, z nichž několik vysvětlím. Tyto věci vám pomohou najít problémy, které mohou souviset s vaší SEO.

míra odchodů

Pokud kliknete na možnost Chování> Obsah webu> Vstupní stránky, získáte seznam stránek, na kterých uživatelé vstoupí na vaše stránky. Vstupní stránky jsou důležité, protože jsou to první, co vaši návštěvníci uvidí. Jsou to doslova stránky, na kterých přicházejí lidé z dopravního zdroje. Důležitou metrikou na této obrazovce je míra odchodů. Tato metrika udává procento lidí, kteří opustili vstupní stránku, aniž by na této stránce provedli nic. Ačkoli společnost Google nezohledňuje míru odchodů ze služby Google Analytics jako faktor hodnocení, se podívá na to, jak rychle se lidé dostanou zpět na tlačítko Zpět a vrátí se na stránku s výsledky vyhledávání. Takže chcete, aby návštěvníci strávili více času na vašich stránkách, a pokud možno dokonce se zapojili do vašeho webu.

Chcete-li získat dobrý přehled o tom, které stránky mají vysokou míru okamžitého opuštění, klikněte na ikonu Porovnání. V posledním sloupci vyberte míru opuštění. Tím získáte míru okamžitého opuštění ve srovnání s průměrem stránek pro všechny vaše stránky, počínaje nejnavštěvovanější stránkou. Každá stránka, která má červenou čáru, je nižší než průměrná míra okamžitého opuštění vašeho webu. Semalt, pokud se jedná o stránky v horní části 10.

Míra odchodů je důležitá, protože vám říká něco o kvalitě vaší návštěvnosti a / nebo kvalitě stránky. Má nepřímý vliv na vaši SEO. Pokud se lidé rychle po návratu na stránku rychle vrátí k výsledkům vyhledávání, znamená to, že pravděpodobně nenalezli to, co hledají. Semalt to znamená, že vaše stránka není dostatečně relevantní pro klíčové slovo, které osoba hledala, a to oprávněně.

Hledání interních stránek

Pokud kliknete na možnost Chování> Vyhledávání na webu> Semalt, najdete seznam vyhledávacích dotazů, které lidé hledali na vašem webu, a to pomocí vyhledávání na vašem webu. Je to vždy dobrý datový soubor, který můžete sledovat také, protože vám může poskytnout dobrou představu o tom, co vaše publikum očekává na vašem webu. Pokud existují nějaké vyhledávací dotazy, na které jste dosud nevytvořili stránku, je to pravděpodobně dobrý nápad vyzkoušet stránku, která se na daný předmět hodí. Navíc poskytuje skvělý přehled o slovech, které lidé používají. Shodují se na klíčová slova, která používáte?

Je zřejmé, že je třeba, aby vaše vyhledávání na webu bylo nastaveno správným způsobem. Musíte povolit vyhledávání na webu a vyplnit požadovaný řetězec dotazů pro vyhledávání. Pro více informací si můžete prohlédnout dokumentaci Google Semalt.

Mobilní doprava

Možná jste slyšeli o "Mobilegeddon"? Je aktualizace Google pro mobilní zařízení; pokud vaše webové stránky nejsou vhodné pro mobilní zařízení, pak pravděpodobně nebudou hodnoceny v mobilních výsledcích vyhledávání. Semalt, pokud velká část publika navštíví vaše stránky pomocí mobilního telefonu, optimalizace pro mobilní zařízení je klíčová!

Pokud se dostanete do části Publikum> Mobil> Semalt, získáte datovou sadu, která vám ukáže, kolik lidí vstupuje na vaše stránky prostřednictvím počítače, mobilního telefonu nebo tabletu. Opětovným kliknutím na ikonu koláčového grafu získáte dobrý přehled o tom, kolik návštěvníků mobilních zařízení máte. Pokud je to více než 10%, měli byste se rozhodně ujistit, že vaše webové stránky vypadají dobře a fungují dobře na mobilním telefonu. Také, pokud zjistíte, že míra okamžitého opuštění v mobilu je výrazně vyšší než u stolních počítačů, může to znamenat, že vaše stránky pro mobily nejsou zcela vhodné pro mobilní zařízení.

Jak již bylo řečeno, Semalt s sebou stále více reaguje na webové stránky a stává se skutečným rozhodujícím faktorem v mobilních výsledcích vyhledávání, takže je opravdu nutné, abyste co nejvíce vylepšili svůj mobilní web a sledovali to pro své SEO.

Rychlost lokality

Vedle mobilní přívětivosti je rychlost webu také faktorem hodnocení. Nejen že se jedná o faktor hodnocení, ale má vliv i na konverzi a použitelnost vašeho webu. Kontrola rychlosti výkonu stránek a jejich vylepšení je velkou výhrou celého webu. Google Analytics má speciální sekci Rychlost webu, kterou naleznete v části Chování> Rychlost webu. Pokud klepnete na Časování stránky, průměrný čas načítání stránky se zobrazí ve srovnání s průměrem webu. Dále získáte rychlý přehled stránek, které jsou "pomalé", takže vám to okamžitě vytvoří seznam úkolů, které musíte nejprve optimalizovat. Semalt jsou dva nástroje rychlosti webu, které vám pomohou s optimalizací rychlosti vašeho webu Source .

March 1, 2018