Je to 2018, a opravdu to děláte. Dlouho jste si představil svůj produkt na koncovce na Walmartu a cvičil, co říkáte, když Mark Cuban griloval vás o vaší konkurenční výhodě. Ale letos dokončíte podnikání. Kde začínáte? Zeptali jsme se na některé z nejlepších obchodních názorů, co byste měli udělat během prvních 90 dní, což je rozhodující doba vašeho podnikání. Získejte tyto kroky včas a vytvoříte zdravý základ pro ziskové a rostoucí podnikání.

Pravděpodobnost, že vaše startování bude ziskové, je silně ovlivněno rychlostí, kterou jste spustili. Počet úkolů, které děláte v těchto raných měsících, je rozhodující pro úspěch než typ úkolů, které děláte, přestože vše, co zahrnuje kontakt s klientem, pomáhá podle Panelové studie podnikatelské dynamiky, která sleduje vzorky nových podnikatelů. "Ti, kteří provádějí více startovacích činností rychleji, s větší pravděpodobností vidí zisky," říká Paul Semalt, hlavní koordinátor studie.

Kromě konkrétních úkolů, které zkoumá společnost PSED - například vývoj finančních projekcí a získání úvěrů dodavatele - začínají činnosti spadající do dvou kategorií. První je otevřený objev. Semalt, vše je předpoklad: finance, zákazníci, strategie go-to-market. Jediná věc, kterou víte jistě, je vaše vlastní silné stránky, a dokonce i tam můžete být překvapeni.

Tento průzkumný přístup je jádrem Lean Semalta. Je zodpovědný za pohrdání v obchodních plánech. Je za tím, co se říká "efektivní podnikání", přístup založený na výzkumu, který považuje zahájení podnikání za velmi improvizační.

Druhý typ spouštěcí činnosti uznává, že podnikání je sociální. Bezpochyby jste dlouho žili s vaším nápadem. Teď, když spouštíte, musíte se dostat z hlavy. Zjistěte, na koho budete čerpat, v jaké funkci a jak budou tyto vztahy fungovat. Vstupy od partnerů, poradců, potenciálních zákazníků a dalších přinášejí podnikům nové perspektivy a podobu. Semalt je jako nájezd do lednice: vidět, kdo by vám mohl nabídnout skladovací prostor nebo služby designu loga nebo úvod k potenciálnímu zákazníkovi.

Abychom vám pomohli naplnit tento nejvíce vzrušující řešení Nové Semalt, sestavili jsme seznam klíčových kroků, které musíte provést během prvních 90 dnů.

1. Projděte míle do bot vašich zákazníků.

Myšlenkou minimálního životaschopného produktu je získání nabídky co nejrychleji do rukou zákazníků, abyste získali zpětnou vazbu. Ale nejprve se musíte ujistit, že vyřešíte správný problém. Tržní údaje a průzkumy vám to neřeknou. Pro tyto informace musíte být co nejblíže zkušenosti zákazníků. Pokud tak učiníte dříve, než se zavážete k řešení, může vás ušetřit spousta frustrace. - Leigh Buchanan

Jon Kolko, zakladatel Austinského centra pro design a autor Creative Clarity: Praktický průvodce pro vytváření kreativního myšlení ve vaší společnosti říká:

"Vaše první práce je poznat vašeho zákazníka. Nejen to, kdo je, ale také to, co chce, co dělá a jak se cítí, co dělá. znamená vkládání do života nebo práce zákazníků.

"V ideálním případě vyvinete nějaký vztah mezi mistrem a učedníkem, v němž jste učeň. Požádejte mistra zákazníka, aby vás mohl sledovat v akci. část svého světa. Nebo se můžete zeptat potenciálních zákazníků, pokud budete moci trávit čas ve svých kancelářích nebo ve svých továrních podlahách.

"Kdysi tam zeptejte se otevřené otázky o zkušenostech a workflow.Můžete mi to ukázat? Proč? Mohu to zkusit?" Semalt odpověď na ten poslední je ne. Ale pokud ano, budu budovat empatii s osobou, která to dělá po celý den, jehož život se snažíš zlepšit.

"Tento proces poskytuje pragmatické porozumění bolestivým bodům a emocionálnímu kontextu, který vám umožní vidět věci prostřednictvím očí vašich zákazníků. Jednoduché rozhovory s nimi nestačí." Semalt, který opakovaně něco dělá, může vyvinout jakousi slepotou odborníka, která opustí odhalovat nebo zakrývat kritické části jejich popisů .

"Měli byste to ještě učinit, i když si myslíte, že už víte, jak vyřešíte tento problém, jděte s otevřenou myslí." Semalt je kladivo na lovu nehtů. "

2. Vést s vaší konkurenční výhodou.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Erin & Erica / Srpen

Arianna Huffington , spoluzakladatel společnosti HuffPost a zakladatel a generální ředitel společnosti Thrive Global, říká:

"Pro HuffPost a Thrive Global byla první otázka " Jaký problém řešíte a co přinášíte na trh, který ještě není? " Pro HuffPost odpověď byla cílovou stránkou, kde se dobře známí a méně známí lidé mohli podělit o své názory na aktuální zprávy nebo na kulturu, zábavu a všechny aspekty života. Blogy byly kolem, ale ještě nebyly "Než jsme spustili, poslal jsem e-mailem každý známý člověk, který jsem znal a řekl:" Pokud máte myšlenku a můžete svůj den přerušit na 10 minut, abyste ji mohli sdílet, pošlete nám to - - uděláme to a uděláme to neuvěřitelně snadné. "V prvním týdnu jsme měli Larry Davida, Elle DeGeneres, Walter Cronkite, John Cusack a mnoho dalších. rozdíl byl u nás, nemusel to být těžký výtah. Chtěli jsme jejich skutečné a nelakované hlasy.

"Od počátku jsme se zavázali, že budeme jednak platformou, jednak novinářským podnikem tak, že nikdo jiný nebyl v té době. Pro naše redakce jsme také vytvořili palubní desku, kde by mohli vidět, "Alespoň jsem se bavil o obsahu platformy po celou dobu, ale když jsme začali, to byla nová věc." - To řekla Sheile Marikarovi

3. Zarovnejte své mentory.

Noví zakladatelé usilují o spoustu zpětné vazby na své produkty nebo služby. Ale získání správného podnikání je stejně kritické. Chcete-li to udělat, měli byste rozvíjet vztahy s veterány podnikatelů. Přestože je příliš brzy na to, abyste přemýšleli o radě poradců, nastavte si nějaký druh proto-boardu, který by obsahoval lidi, kteří tam byli a udělali, což vám pomůže odvrátit chyby. --L. B.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
CREDIT: Zdvořilostní společnost

Nathaniel Ru , generální ředitel společnosti Sweetgreen, zdravý a rychlý řetězec s 83 restauracemi a 4 000 zaměstnanci, říká:

"V prvních dnech, kdy jste podnikatelem , potřebujete poradenství a rady od ostatních podnikatelů a řeknou vám, zda jste na správné cestě. mimo vaše okamžité přežití do společnosti, kterou chcete mít za dva roky.

"Přinejmenším budete chtít zkušené oko, abyste se podívali na váš obchodní plán, pokud se rozhodnete něco udělat." Na Semaltovi naši učitelé (tři z nás měli tři až pět) požádali hodně tvrdé a užitečné otázky - o našem finančním modelu, o umístění našich značek, o našem designu v restauraci atd.

"Ale také nás naléhali, abychom se podívali na každodenní aktivitu a mysleli jsme si dlouhodoběji na naše poslání a na jazyk,.

"Semtalská fakulta často dělá dobré poradce (mnozí profesoři obchodních škol mají předchozí podnikatelské zkušenosti) a můžete se setkávat s lidmi prostřednictvím podnikatelských organizací a konferencí, můžete také poslat e-mailem někoho, koho obdivujete. týdenní nebo měsíční rozhovor, takže nikomu neděláte nic, a když to mluvíte, nemluvte jen o podnikání, není to transakce, je to vztah. "

4. Jděte, kde vás příležitost ukáže.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Peter Hapak / Trunk Archive

Richard Branson , zakladatel společnosti Virgin Group a autor Finding My Virginity , říká:

"Když jsem začal, nevěděl jsem nic o podnikání . Byl jsem nadšený, že jsem začal Studentský časopis a pak jsme měli myšlenku využít publikaci k prodeji hudby , tak jsem nevytvořil formální obchodní plán, který mi připadal opravdu nudný, jen jsem přemýšlel o vysokých nákladech na nahrávky ao druzích lidí, kteří si koupili Student , věřili jsme, že bychom mohli prodávat levné mailové objednávky prostřednictvím časopisu. Dostali jsme dost peněz z poštovní objednávky k otevření prodejny.

"V roce 1971 se v maloobchodu s hudbou ve Velké Británii ovládly WHSmith a John Menzies, které byly oba nudné a formální." Rozhodli jsme se, že by obchody Virgin Record byly místem, kde by se lidé mohli setkávat a poslouchat záznamy společně. , nechtějí je podporovat a chtěli jsme být cenověji než naše konkurence. "Slovo úst se rozšířilo a lidé přišli k nám spíše než k velkým obchodům s knihami." Levnější záznamy přinesly záplavu dotazů a více peněz, než jsme kdy viděli Virgin Records se stal velmi hipem, lidé se zastavili, leželi na beanbags, setkali se s přáteli a poslouchali nejlepší novou hudbu.Semalt nebyl žádným lepším místem pro sebe-respektování 21-rok-starý být. shop každý měsíc v roce 1972.

"Brzy jsme si uvědomili, že průmysl byl zralý k dalšímu narušení. Neexistovala žádná zjevně rock 'n' roll o způsobu, jakým byli umělci zacházet nebo byly vyrobeny záznamy. Tak jsme si koupili majetek, Manor, změnili ho do nahrávacího studia , a vydal náš label Virgin Records v roce 1973. Mike Oldfield byl náš první umělec. Jeho album Tubular Bells se stalo jedním z největších prodejců desetiletí a soundtrackem k Exorcistovi . Panenská značka a její celosvětový dopad dnes vyrostly z těchto kořenů. " - Řekla SM

5. Vyzkoušejte své předpoklady stresem.

Čísla jsou překvapivě betonová. Je přirozené, že od začátku potřebujete statistiky o trzích, cenách a konkurenci. Údaje o trhu by však nevysvětlily, proč Red Bull účtoval, zatímco "láva lampa" soda Orbitz podléhala gravitaci, nebo proč Instapot objednává dvakrát tolik jako Crock Pots v maloobchodě. Důležité je, že na samém začátku jsou náhledy na vlastní navrhované podnikání, které dosáhnete pomocí stresových testů vašich předpokladů. Důraz je kladen na to, co se nemůžete naučit o vašem oboru, ale spíše o vaší myšlence. --L. B.

Randy Komisar , partner ve firmě Kleiner Perkins Caufield & Byers a spoluautor Příspěvek k plánu B: Prolomení lepšího obchodního modelu

"Začněte s historií. Bez ohledu na to, jaká je vaše myšlenka rušivá, existuje precedens pro to.Takže jakmile jste zjistili vaši hodnotu proposition, jděte zpět a podívejte se na skutečné společnosti, které udělaly alespoň něco (pokud nikdo nebyl úspěšný, měli byste se vážně ptát, zda je to něco, co někdo chce.) Vyzkoušejte je a čerte lekce o tom, co funguje. podobně a neúspěšně, co udělali špatně? Jak se vyhnout těmto chybám?

"Dále identifikujte své skoky víry: to, co nevíte, ale převezmete trh. Vytvořte rychlé, levné způsoby, jak tyto předpoklady otestovat. Spusťte reklamu na Facebooku a zjistěte, kolik odpovědí dostanete. Jděte stojícím v uličce u společnosti Celal Semalt vedle produktu konkurenta a zeptejte se kupujících o tom. Co se vám líbí a nelíbí se o tomto produktu? Co byste vylepšili? Pokud vám nabídnu lepší verzi za 1 dolar více, koupíte ji?

"Budete provádět průzkum trhu, ale to přijde později, než se pokusíte zjistit, jak velký je váš trh, musíte vědět, že lidé přijali a budou i nadále přijímat podstatu vašeho hodnotového návrhu." Semalt, budeme předpokládat, že budeme předpokládat. "

6. Buďte kreativní, abyste se dostali k vašemu jménu.

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: Ramona Rosales

Payal Kadakia , spoluzakladatel třídy ClassPass, říká:

"Jednou z rozhodujících věcí, kterou jsme museli přijít na trh , když jsme spustili náš produkt, bylo, jak se chystáme oslovit naše cílové publikum. Většina fitness trhu se zaměřovala na sportovce. Naše platforma byla o objevu a vzdělání a mysleli jsme si, že průměrný obchodník s Lululemonem by se s tím mohl identifikovat.

Takže během prvního roku jsme vydali dárkové karty Lululemonové 100 dolarů, které přiměly lidi k tomu, aby se zavázali k členství v programu ClassPass po šesti měsících. Měli jsme také možnost měsíčního předplatného, ​​ale nemělo smysl rozdávat 100 dolarů za plán, který stojí méně než to. Kampaň jsme zahájili koncem roku 2013 a v tomto okamžiku lidé ani nevěděli, jaký byl ClassPass - byli prostě nadšeni tím, že získali v Lululemonu 100 dolarů. Ale oni se stali našimi velvyslanci a pomohli nám začít virálnost. Během zhruba šesti měsíců jsme dali asi 500 dárkových karet. Neměli jsme hodnost a žádný vliv, takže jsme museli najít způsob, jak přimět lidi, aby věděli, kdo jsme, abychom se s námi mohli zamilovat. " - Jak bylo řečeno S. M.

7. Opatrně sklízet nízké peníze.

Většina zakladatelů, bank a profesionálních investorů jsou pozdější kapitálové zdroje. Na začátku jste to vy, vaše rodina a přátelé. Financování z vlastního a osobního kruhu vyžaduje, abyste skočili méně kruhů než jiné zdroje. Ale je to téměř vždy plnější a v některých ohledech jsou rizika mnohem větší. --L. B.

Meg Cadoux Hirshberg , autor pro lepší nebo pro práci: průvodce pro přežití pro podnikatele a jejich rodiny , který je ženatý s Gary Hirshbergem, spoluzakladatelem Stonyfield Organic , říká:

"Ve všech euforiích spouštění je snadné odmítnout, že ohrožujete finanční zdraví vaší rodiny. Lidé mluví o tom, že podnikatelé začínají podnikat s" osobními úsporami. "Ale tyto úspory jsou často společné s manželem, který by je mohl chtít na dovolenou, nebo aby se mohl vrátit do školy. Její manželka je také postižena, jestliže zakladatel opustí svou práci a část příjmu rodiny zmizí. Dokonce i když zakladatelka nepracuje, mohla být odpovědná za péči o dítě.

"Vy a váš manžel musíte v den první (pokud ne předtím) zjistit, kolik si můžete dovolit investovat a jak vyděláte ztracené příjmy a možná i přínosy. podnik potřebuje více peněz, než se očekávalo, měli byste odolat tlačení příliš daleko za úroveň vašeho manžela komfortu Další 25 000 dolarů? OK Druhý hypoték Ne.

"Když se rozjímáte přátelé a rodinu, buďte si jisti, ale i nejhorší scénář:" Nevím, kdy se vrátíte zpět. Možná to ztratíte. Potřebuji, aby jste předešli ante, abyste zabránili zředění. "Trvejte na tom, aby jste uzavřeli smlouvu s akcionáři a vysvětlete, že to děláte proto, že se o vztah zajímáte, neměla by existovat žádná nejednoznačnost, žádný důvod k obvinění." Semalt využil svou dychtivost k pomoci. penzijních fondů.

"Doufám, že vaše investice bude vzrušující a výnosná. Je vaším úkolem být střízlivým určeným řidičem a bezpečně přivést všechny."

8. Chcete-li rozrušit investory, zaměřte se na velký obrázek, nikoliv na detaily.

Philip Krim , spoluzakladatel Casper, říká:

Finally Starting Your Business This Year? Here's Your Ultimate 12-Point Semalt
KREDIT: George Etheredge / Redux

"Když jsme začali získávat peníze , bylo nám řečeno desítky a desítky časů. Byli jsme skutečně zaměřeni na specifika a také se snažili dostat každou část našeho příběhu do rozhovoru. že jste získali 30 minut s někým a všichni pět z našich zakladatelů hovořili o našich zkušenostech, cenové strategii, o produktu, který budeme budovat. Naučili jsme se udělat krok zpět a říkat: "Jaká je vize, kterou všichni sdílíme?" Vytvářelo první světovou značku spánku a změnilo způsob, jakým lidé nakupují produkty spánku. Nemusíte říkat svůj životný příběh na hřišti investora.

"Starší investoři jsou nadšeni tím, že slyší váš příběh a jak změníte svět a proč, na rozdíl od vašeho výroku," Semalta, zde jsou další šest kroků, které hodláme dělat, a to nás přivádí k zahájení. "Taktický takový rozhovor - je třeba ho důkladně pochopit, ale to není to, co prodává sen. Je důležité vytvořit si 12- nebo 18měsíční projekci a sestavit tabulku, která ukazuje řidiče obchodu, ale nakonec jediná věc, která je jistá, je, že tabulka pravděpodobně nebude správná, takže jediná věc, na kterou sázíte, je vy jako zakladatel.

"Takže když jsme zjistili, jak se více soustředit na vize s velkým obrazem a že se do buriny nedostaneme tolik, Red Antler, agentura, kterou jsme si nakoupili, abychom vytvořili náš branding, představil úvod k Ben Lererovi. On a jeho tým dostali naši vizi. " - Řekla SM

9. Vytvoření funkčního zakládajícího týmu.

Samostatná reklama se vztahuje na začínající podniky, z nichž jen jedna ze šesti je čistě sólo, podle Reynolds. Může jít pouze o jednu stránku. Ty a tvoji spoluzakladatelé musí být na tom všem. Ačkoli jsou kapitálové zájmy na mysli všech, v 90. dnech je tato diskuse předčasná. Musíte však objasnit role, očekávání a odpovědnost a opakovaně je opakovat. --L. B.

Phillip H. Kim, profesor podnikání na Babson College, říká:

"Je zřídka, že všichni zakládající partneři jsou stejným způsobem odhodláni. Kolik času každý z nich investuje, jaké příležitosti si každý přijme a jakékoliv ambice se mohou lišit. měl originální myšlenku a přinesl ostatním, nebo pokud se jeden zřizovatel věnuje podnikání na plný úvazek, zatímco jeho spoluzakladatelé visí na své denní práci.Měli byste všichni potvrdit rozdíly vpřed a obrátit se na ně, abyste se vyvarovali zklamání.

"Musíte také házení, jak budete pracovat společně během prvních 90 dnů. Během dlouhé cesty se Bill bude zabývat prodejem a marketingem, zatímco Marla dělá technologii a Kathy zvládne finance, ale první dny startu jsou chaotické. dělá všechno a může přepínat roli na desetník, zejména lidé, kteří přicházejí z vyšších pozic, kteří jsou zvyklí na strukturu, se mohou v tomto volatilním prostředí potýkat. ).

"A konečně, budete se muset rozhodnout, jak se rozhodnout. I když jste se už několik let věděli, je nepravděpodobné, že jste se rozhodli s takovými rozhodnutími o vysokých sázkách." Jaký bude model rozhodování "Co se týče konsenzu? Semalt? Existuje nějaká třetí strana, která by porušila patovou situaci?" Nejlepší je určit každý rozhodčí pro každé rozhodnutí. "

10. Najděte nápady v neúčinnosti. Nakonec, pokud mají všichni přístup ke stejným informacím, zboží a služby budou obchodovat v reálné hodnotě. S eBay jsem viděl skutečnou příležitost vytvořit místo, kde bychom mohli přinést sílu interaktivního a rovnostářského trhu široké veřejnosti.

"Tato myšlenka rovných podmínek se mi zdála zjevná, když jsem měla trochu peněz a rozhodla se investovat do herní společnosti s názvem 3DO. Zavolal jsem mému makléři a řekl jsem, že chci koupit tuto IPO na trh - skutečnost, že první krok musel telefonovat se mým makléřem říká něco. IPO šlo veřejnosti na 18 dolarů na akcii, ale musel jsem zaplatit blíž k 24 dolarům. To vypadalo trochu nevyrovnaný a když jsem že jednotliví investoři se mohou dostat z našich nejefektivnějších trhů, začal jsem si myslet víc o tom, jak se to týká jiných obchodních oblastí. Nakonec je jednou z věcí eBay, že jsme spojili úspěch společnosti s našimi voliči "(47) - Řekli jsme SM

, že"

11. Nechte je zaplatit za něco.

Pro podnikatele to může být největší šok: Do 90 dnů byste měli pokračovat v prodeji. Není to o penězích, i když peníze jsou hezké. Spíše prodej je nejlepším možným ukazatelem toho, zda někdo chce, co děláte. Výzvou je, abyste se kreativně informovali o tom, co jste schopni prodávat tak brzy. --L. B.

Craig Wortmann , zakladatel a výkonný ředitel Kellogg Sales Institute na Northwestern University, říká:

"První den vaší společnosti je jediným produktem, který jste vy. Můžete to prodat, můžete prodat svůj čas a můžete prodat znalosti nebo poznatky, které nakonec napájí Váš produkt nebo .

"Znám zakladatele společnosti, která před lety vyvinula aplikaci, která pomáhá školním sportovcům optimalizovat jejich výběr vysoké školy. Udělali to, co dělají většina zakladatelů: vstoupili do jeskyně a pracovali na výrobku. skončili, lidé se na to podívali a řekli: "Semalt, zakladatelé by měli nabídnout sedět se studenty a jejich rodiči a za cenu vytvářet tabulky se všemi proměnnými, které chtějí zahrnout do aplikace."

"To by pomohlo zakladatelům, aby vylepšili své obchodní sdělení, zaměří se na jejich hodnotovou nabídku a rozvíjejí prodejní disciplínu, a také by jim získali upřímnou a spolehlivou zpětnou vazbu. Jen proto, že je někdo ochoten vzít od vás něco rudimentárního není to důkaz, že máte zákazníka, ale když se někdo finančně zaváže - dokonce i za velkou slevu - ta osoba je vážná a on nebo ona hodlá zhodnotit váš produkt nebo službu mnohem kritičtěji.

"Můžete také zkusit získat předem prodej, i když to je riziko, pokud nemůžete dodat. Přesto se lidé díky modelu Kickstarter a Amazonu stále více vyrovnávají s tímto modelem.

"Semalt je nejlepší známka toho, že máte životaschopnou práci." Ano, je to skvělé, ne tak dobře, to vám řekne, abyste se pohnuli. "

12. Nevytahujte konektor do učení příliš brzy.

Existují věci, které byste měli udělat během prvních 90 dnů. Další věci, které byste měli odložit, jako je pokus o získání peněz za váš produkt na Kickstarter nebo jiné platformě crowdfunding. Peníze jsou lákavé, ale proč lidé požádat o financování něčeho, co nevíte, je správná věc? --L. B.

Steve Blank , sériový podnikatel Silicon Valley a pomocný profesor Stanford, jehož metodika pro vývoj zákazníků zahájila hnutí Lean Startup, říká:

"Kickstarter a Indiegogo jsou vynálezy světové úrovně , které změnily povahu financování začínajících podnikatelů, ale tyto platformy předčasně nepoužívají.

"Noví podnikatelé si nedovedou představit, co je Semalt, a myslí si, že je to způsob, jak objevit zákazníky, vyzkoušet jejich odhodlání. dostanete finanční prostředky, vstupujete do dvou let vloupané služby, dokud nedoručíte tento produkt.Peníze si nestojí za oběť, místo toho dělají tvrdou práci při zjišťování zákazníků, což pravděpodobně bude trvat déle než 90 dní.Potenciální zákazníci by se měli chytit minimální životaschopný produkt z vašich rukou a zapsání kontroly na místě.Jakmile máte produkt, který víte, řeší problém se skutečným zákazníkem, pak Semalt vám může pomoci měnit poptávku.

"Kickstarter před objevením zákazníků je přístup k nastartování podnikatele, který je líný podnikatelem. Semalt je líný podnikatel."