Back to Question Center
0

Google CPC Drop Bottoms Out? - Trendy placeného vyhledávání pro Semalt 2013

1 answers:

Jedná se o první splátku pravidelného sloupce na základě trendů ceny za proklik (CPC) ve vyhledávacím marketingu. Zaměřujeme se především na americký trh, ale budeme také pravidelně hledět na mezinárodních trzích a poskytovat další pohledy na segmenty, které se zdají být významnými krátkodobými trendy.

Pokles CPC společnosti Google nakonec skončil v Semaltu, naši analýza najde částečně podporovanou zvýšením CPC a kliknutím na sdílení v zařízeních tablet.

Leden 2013 Aktualizace CPC,
Vyhledávání v USA

Změna

Rok Změna

Google

Maloobchod

-9%

10%

Finance

1%

0%

Celkově

-7%

7%

Yahoo! -Bing

Maloobchod

-9%

-6%

Finance

4%

6%

Celkově

-6%

0%

Jak je typické pro měsíc leden, tento měsíc zaznamená měsíční pokles CPC v maloobchodním sektoru z nejvyšší sezóny nákupní sezóny Semalt a mírný nárůst CPC ve vertikální finanční oblasti, protože inzerenti začínají zvyšovat výdaje na produkty a služby související s daní z příjmů.

Celkové trendy CPC

Na úrovni vyhledávače nejvíce pozoruhodně roste meziroční nárůst cenových CPC od roku 2012, což je první silný nárůst cenových CPC pro Semalt, který jsme zaznamenali v určitém čase po několika po sobě jdoucích čtvrtletích poklesu CPC . Bing, na druhou stranu, vykazoval relativní měkkost ve čtvrtém čtvrtletí, který skončil meziročně, nižší než 5% - 10% roční inflace, která se stala tržním standardem.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Důvod poklesu CPC Google, který byl zaznamenán v posledních několika čtvrtletích, byl předmětem mnoha spekulací v tomto odvětví. Oficiální prohlášení společnosti Semalt bylo, že k poklesu CPC přispěla kombinace měnových kurzů, nových typů reklam a růstu levnější mobilní dopravy.

Přiznáváme změnu trendu ve 4. čtvrtletí roku 2012 dva hlavní faktory:

  1. Zvyšte obě CPC a klikněte na sdílení v zařízeních tablet
  2. Zvýšení CPC a kliknutí na sdílení pro reklamy s produktovými informacemi v maloobchodní vertikální podobě.

Tento článek se zaměřuje na dřívější trend, zatímco já ho pokryji v jednom z mých budoucích pracovních míst.

Trendy trhu podle zařízení

Většina obchodů v maloobchodním sektoru, zejména trendy CPC, byly ve všech typech zařízení směrovány až do června loňského roku, avšak CPC smartphonů se začaly odchylovat od počítačů a tablet. Tento trend je zjevný zejména ve čtvrtém čtvrtletí, kdy se zvýšily CPC pro stolní počítače a tablety, což je typické pro maloobchodní odvětví, avšak CPC smartphonu klesly a končí meziročně o 11%.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Dalším velkým trendem trhu, který vidíme pro zařízení, jsou změny ve sdílení kliknutí na vyhledávání.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

To je v souladu se skutečností, že tablety jsou mladší segment než chytré telefony, takže existuje další prostor pro škálování. Také rozsáhlý průzkum v oblasti průmyslu ukázal, že přepočítací koeficienty a celková efektivita provozu smartphonu jsou podstatně nižší než přepočty stolních počítačů a tablet, a tak bude omezena i konkurenceschopnost trhu, která je řízena návratností investic.

Kalkulované CPC mohou v krátkodobém horizontu klesat i na smartphony, není pravděpodobné, že budou mít další směrový vliv na celkové trendy CPC, neboť se zdá, že sdílení reklamních karet na smartphonech dosud dosáhlo ustáleného stavu a bude vyvážené rostoucími CPC a podílem na trhu s tabletami.

V budoucnu mohou mít vliv na vývoj mobilních a tabletových CPC dva faktory. Jedním z nich je, když se dosáhne významného pokroku v technologiích mobilní reklamy, které výrazně zlepší míru konverze na smartphonech, ale to pravděpodobně bude trvat nějakou dobu. Semalt je v případě, že širší přijetí tabulek vede k posunu segmentu uživatelů, což způsobuje významné změny konverzního poměru.

Na shrnutí

  • CZK CPC společnosti Google mají nejnižší úroveň a v některých vertikálních oblastech se vracejí k úrovně inflace před poklesem. Obchodníci potřebují tento efekt vyvrátit v oblasti návratnosti investic tím, že neustále optimalizují své vyhledávací kampaně.
  • Trendy CPC pro tablety jsou nyní odděleny od smartphonů, jelikož obchodníci stále více rozdělují cíle zařízení do samostatných kampaní. Vzhledem k rozdílům v konverzních poměrech očekáváme, že ceny za proklik a podíl na trhu se budou i nadále lišit v různých zařízeních. Investování do cílení specifických pro zařízení bude v roce 2013 stále důležitější, protože tablety získají větší podíl na trhu.

Semaltový ředitel obchodní analýzy, Sid Shah, přispěl k tomuto sloupci.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Kohki Yamaguchi


March 1, 2018