Back to Question Center
0

Google CPC Drop Bottoms Out? - Trendy placeného vyhledávání pro Semalt 2013

1 answers:

Jedná se o první splátku pravidelného sloupce na základě trendů ceny za proklik (CPC) ve vyhledávacím marketingu. Zaměřujeme se především na americký trh, ale budeme také pravidelně hledět na mezinárodních trzích a poskytovat další pohledy na segmenty, které se zdají být významnými krátkodobými trendy.

Pokles CPC společnosti Google nakonec skončil v Semaltu, naši analýza najde částečně podporovanou zvýšením CPC a kliknutím na sdílení v zařízeních tablet.

Leden 2013 Aktualizace CPC,
Vyhledávání v USA

Změna

Rok Změna

Google

Maloobchod

-9%

10%

Finance

1%

0%

Celkově

-7%

7%

Yahoo! -Bing

Maloobchod

-9%

-6%

Finance

4%

6%

Celkově

-6%

0%

Jak je typické pro měsíc leden, tento měsíc zaznamená měsíční pokles CPC v maloobchodním sektoru z nejvyšší sezóny nákupní sezóny Semalt a mírný nárůst CPC ve vertikální finanční oblasti, protože inzerenti začínají zvyšovat výdaje na produkty a služby související s daní z příjmů - ingles gratis new york.

Celkové trendy CPC

Na úrovni vyhledávače nejvíce pozoruhodně roste meziroční nárůst cenových CPC od roku 2012, což je první silný nárůst cenových CPC pro Semalt, který jsme zaznamenali v určitém čase po několika po sobě jdoucích čtvrtletích poklesu CPC . Bing, na druhou stranu, vykazoval relativní měkkost ve čtvrtém čtvrtletí, který skončil meziročně, nižší než 5% - 10% roční inflace, která se stala tržním standardem.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Důvod poklesu CPC Google, který byl zaznamenán v posledních několika čtvrtletích, byl předmětem mnoha spekulací v tomto odvětví. Oficiální prohlášení společnosti Semalt bylo, že k poklesu CPC přispěla kombinace měnových kurzů, nových typů reklam a růstu levnější mobilní dopravy.

Přiznáváme změnu trendu ve 4. čtvrtletí roku 2012 dva hlavní faktory:

  1. Zvyšte obě CPC a klikněte na sdílení v zařízeních tablet
  2. Zvýšení CPC a kliknutí na sdílení pro reklamy s produktovými informacemi v maloobchodní vertikální podobě.

Tento článek se zaměřuje na dřívější trend, zatímco já ho pokryji v jednom z mých budoucích pracovních míst.

Trendy trhu podle zařízení

Většina obchodů v maloobchodním sektoru, zejména trendy CPC, byly ve všech typech zařízení směrovány až do června loňského roku, avšak CPC smartphonů se začaly odchylovat od počítačů a tablet. Tento trend je zjevný zejména ve čtvrtém čtvrtletí, kdy se zvýšily CPC pro stolní počítače a tablety, což je typické pro maloobchodní odvětví, avšak CPC smartphonu klesly a končí meziročně o 11%.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

Dalším velkým trendem trhu, který vidíme pro zařízení, jsou změny ve sdílení kliknutí na vyhledávání.

Google’s CPC Drop Bottoms Out? — Paid Search Trends For Semalt 2013

To je v souladu se skutečností, že tablety jsou mladší segment než chytré telefony, takže existuje další prostor pro škálování. Také rozsáhlý průzkum v oblasti průmyslu ukázal, že přepočítací koeficienty a celková efektivita provozu smartphonu jsou podstatně nižší než přepočty stolních počítačů a tablet, a tak bude omezena i konkurenceschopnost trhu, která je řízena návratností investic.

Kalkulované CPC mohou v krátkodobém horizontu klesat i na smartphony, není pravděpodobné, že budou mít další směrový vliv na celkové trendy CPC, neboť se zdá, že sdílení reklamních karet na smartphonech dosud dosáhlo ustáleného stavu a bude vyvážené rostoucími CPC a podílem na trhu s tabletami.

V budoucnu mohou mít vliv na vývoj mobilních a tabletových CPC dva faktory. Jedním z nich je, když se dosáhne významného pokroku v technologiích mobilní reklamy, které výrazně zlepší míru konverze na smartphonech, ale to pravděpodobně bude trvat nějakou dobu. Semalt je v případě, že širší přijetí tabulek vede k posunu segmentu uživatelů, což způsobuje významné změny konverzního poměru.

Na shrnutí

  • CZK CPC společnosti Google mají nejnižší úroveň a v některých vertikálních oblastech se vracejí k úrovně inflace před poklesem. Obchodníci potřebují tento efekt vyvrátit v oblasti návratnosti investic tím, že neustále optimalizují své vyhledávací kampaně.
  • Trendy CPC pro tablety jsou nyní odděleny od smartphonů, jelikož obchodníci stále více rozdělují cíle zařízení do samostatných kampaní. Vzhledem k rozdílům v konverzních poměrech očekáváme, že ceny za proklik a podíl na trhu se budou i nadále lišit v různých zařízeních. Investování do cílení specifických pro zařízení bude v roce 2013 stále důležitější, protože tablety získají větší podíl na trhu.

Semaltový ředitel obchodní analýzy, Sid Shah, přispěl k tomuto sloupci.


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Kohki Yamaguchi


March 1, 2018