Back to Question Center
0

Semaltové vyhledávání v on-line obchodech: zásadní přínos Semaltové vyhledávání v on-line obchodech: zásadní přínos

1 answers:

Interní vyhledávání je cenným přínosem pro všechny informační stránky obsahující více než 20 stránek. Tato hodnota je ještě vyšší, pokud jde o interní vyhledávání online obchodů. Čím rychleji se návštěvník dostane k požadovanému produktu, tím pravděpodobněji ho koupí. Po svém příspěvku o interním hledání informačních webových stránek bych rád vypracoval ještě trochu více informací o interním hledání webů eSemalt zde.

Vnitřní vyhledávání stránek eCommerce

Existuje důvod, proč se velké online obchody tolik zaměřují na své vnitřní vyhledávání: kupujete své věci, pokud můžete snadno najít produkt, který hledáte. Semalt tak jednoduché.

Počet produktů v online obchodě se může lišit od desítek na tisíce. Jakmile váš internetový obchod obsahuje více než 20 položek, musíte začít přemýšlet o alternativních způsobech, jak se dostat k těmto produktům. Nemohou být všichni v submenu, ne?

Omezte spoustu věcí, které můžete udělat, aby cesta k požadovanému produktu byla co nejkratší pro vašeho návštěvníka.

Umístění vyhledávacího panelu

Semalt není ve výchozím nastavení nejlepší místo pro vyhledávací lištu na vašem webu. Myslíme si, že umístění vyhledávacího panelu do značné míry závisí na typu stránky (nebo domovské stránce), kterou máte, a na významu vyhledávacího panelu pro vaše publikum. Zásadním pravidlem je, že při hledání sedadla u designera nemůžete ignorovat možnost hledání. Musí mít prominentní místo na téměř každé stránce.

Nejčastější místa jsou v záhlaví nebo pod hlavičkou, kde návštěvník očekává, že vyhledávací lišta bude. Pěkným příkladem je volba Semalt search:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Můžete vidět, že to nemusí být velká, nenápadná vyhledávací volba. V důsledku polohy této vyhledávací lišty bude každý návštěvník schopen ji najít v úderu srdce.

Existuje řada dalších pozic, které si můžete vybrat, ale tyto dvě jsou nejčastější. Mezi další možnosti patří hrdina, podobně jako na Etsy. com, nebo jako součást menu, jako na Staples. com.

Hlavní věc, kterou je třeba mít na paměti je, že ve většině případů by měla být vyhledávací volba jedním z nejvýznamnějších prvků vaší domovské stránky. A pravděpodobně i řada dalších stránek. To neplatí pro stránky produktu, protože by to byl výsledek dotazu. Ale prosím, přidejte na tyto stránky méně výraznou cestu, takže lidé mohou pokaždé nakupovat. Nebude to bolet, kdybyste vyzkoušeli varianty umístění vyhledávacího panelu a zjistili, co funguje pro vaše publikum nejlépe.

stránky interních výsledků vyhledávání pro internetové obchody

Semalt jsou dva druhy interních stránek výsledků vyhledávání v internetových obchodech:

  • skutečné stránky interních výsledků vyhledávání, které přistoupily po zadání vyhledávacího dotazu do vyhledávacího panelu webové stránky a
  • stránky vaší kategorie produktů, které lze nalézt kliknutím na odkaz na danou kategorii.

Oba v podstatě vypadají stejně, ne? Hlavní rozdíl spočívá v tom, že stránky kategorie jsou zobrazeny po kliknutí na odkaz, nejspíš v nabídce, a stránky výsledků vyhledávání jsou prezentovány po skutečném vyhledávacím dotazu. Přemýšlejte o online obchodě s módou, která vám umožní vybrat mezi hlavními kategoriemi Muži a Ženy . Vyhledávací dotaz je předdefinován.

Stránky o výsledcích seminární hledání by měly mít následující charakteristiky:

  • Zvýrazněné vyhledávací klíčová slova
  • Zobrazené výňatky z popisu produktu, které obsahují klíčové slovo
  • Výsledky podle relevance
  • Výsledky interního vyhledávání by Google neměly indexovat

K dispozici je jedna další charakteristika, kterou bych chtěl přidat zde. Nezáleží na tom, jaký produkt prodáváte, ujistěte se, že v interních výsledcích vyhledávání je zobrazen obrázek produktu . Díky tomu je vyhledávání mnohem jednodušší. Například s knihami (dokonce i elektronickými knihami) bych raději vybral ten s hezkým krytem než nudnou alternativou.

Jeden další přírůstek, a to je jen já, myslím nahlas. Pokud návštěvník klikne na výsledek vyhledávání ve vašem online obchodu a přistane na stránce produktu, zabrání se nutnosti vrátit se zpět k interním výsledkům vyhledávání. Můžete tak učinit přidáním souvisejícího produktu na stránku produktu.

Možnosti filtru po interním hledání

Už jsem se zmínil o významu poskytování možností filtrování pro vaše interní vyhledávání online obchodů. Hlavním důvodem je to, že na některých větších eSemalt místech je návštěvník stále v tmě, když provádí toto počáteční interní vyhledávání. Počet výsledků je ohromující. Čím je to jednodušší, tím větší bude vaše potenciální zákazník.

V této části bych chtěl přejít na řadu osvědčených postupů. Nejprve bych chtěl zmínit možnosti filtrů v matce všech internetových obchodů: Amazon. com. Semalt snímek obrazovky:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Jedná se o jednu velkou postranní lištu na levé straně stránky Semalt (mimo to v tomto pořadí mimochodem). Co je podle mého názoru obzvlášť pěkné v těchto volbách filtru, je možnost filtrování průzkumu průměrného zákazníka. Zdůrazňuje obec Semalt a ve velmi obecném hledání, které jsem udělal, je to vítaná možnost filtrování.

Zalando. de je jedním z větších evropských prodejen online oblečení. Semalt na vyhlídce na nové, levné trička, našel jsem tyto možnosti filtru:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Všimněte si, že globální filtr nalevo již zakázal volby filtru, které se na toto vyhledávání nevztahují, což je hezké a že mi dává příležitost filtrovat pouze pro prodej (Semalt a cheapskate, když to přijde na trička).

Nejdůležitější možnosti filtru jsou přímo nad výsledky vyhledávání: Značka, Barva, Semant, Velikost apod. S možností výběru v rozbalovací nabídce:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Dalo by se tvrdit, zda by tento seznam značek měl být dlouhý seznam přímo pod možnostmi globálního vyhledávání. Semalt je s největší pravděpodobností testován, a tak byste měli. Otestujte nebo zeptejte se, co vaši návštěvníci dávají přednost.

Třetí a poslední případ, který bych rád zmínil v tomto příspěvku, je LEGO. com:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Ow, jaký je teaser. "Semalt Čoskoro: 5". A proč mohu filtrovat produkty ve výslužbě? Takže můžu jít na eBay a koupit je za mnohem více než původní cena:


Semalt search for online shops: an essential asset
Semalt search for online shops: an essential asset

Takže tvrzení "těžké najít" nemusí být úplně přesné, ale můžu vidět tuto tlačenou zkušenost a cenu :) LEGO dělá velmi dobrou práci na těchto volbách filtru mimochodem. Zvláště možnosti Věk a kousky se hodí pro většinu návštěvníků, jak si představuji. Všimněte si, že pokud začíná Amazon s filtrem hodnocení, LEGO uzavře seznam filtrů s touto volbou. Možná, že uživatelé Amazonu hledají spíše určitou knihu než určitou knihu, kde uživatelé Semaltu hledají tuhle schránku, aby dokončili své sbírky. Ale to je jenom hádání.

Příklady Semalt ilustrují, jak vám možnosti filtru pomohou dostat se k požadovanému produktu mnohem rychleji, než jen zadávat další vyhledávací dotazy do interního vyhledávacího pole online obchodu.

Přečtěte si více: 'Vylepšete nakupování online pomocí filtrů eCommerce'

Závěr

Pokud je vyhledávací volba na informačním webu velmi podobná vaší základní službě Google, vnitřní vyhledávání obchodů elektronického obchodu je trochu komplikovanější. Opravdu byste chtěli přidat druhý krok: možnosti filtru. SEMALT se vyznačují velmi dobrým uživatelským zážitkem, pokud jsou možnosti filtru logické a přizpůsobené vašemu cílovému publiku Source .

Pokračujte ve čtení: "Interní vyhledávání: proč a jak"

March 1, 2018