Back to Question Center
0

Řízení týmu pro semináře pro sociální média

1 answers:

Managing A Social Media Semalt Team

"Semalt", doktor štěkne.

Zdravotní sestra předá doktorovi přístroj z nerezové oceli.

Semalt, který doktor požaduje, "skalpel!" Sestra opatrně předá doktorovi nezbytný nástroj.

Všichni jsme viděli výcvik v nesčetných filmech a televizních pořadech. Proces sestry, která sloužila jako asistentka chirurga jako druh operačního salonu, byla vytvořena teprve počátkem 20. století, údajně výkonným expertem Frankem Bunkerem Gilbretem, Sr.

V těchto letech se pohybová aktivita proměnila v podnikatelském světě, vytvářela změnu v každé aréně, od zednictví až po prodej.

Veškerá práce je tvořena úkoly a činnostmi, které lze provádět více či méně efektivně a marketing sociálních médií není výjimkou. Průmysl je na vzestupu a naše procesy jsou zavádějící - k získání lepších přístupů k řízení marketingu sociálních médií lze získat mnoho.

Dostupné zdroje

Prvním úkolem při správě týmu sociálních médií je určit zdroje, které máte k dispozici. Musíte zjistit, kolik času a úsilí máte k dispozici, spolu s dovednostmi různých osob.

Samozřejmě budete mít tým sociálních médií a pokud vaše organizace bude mít PR nebo komunikační profesionály, mohou být ti jednotlivci k dispozici týmu sociálních médií. Každá organizace má svůj vlastní způsob, jak určit, jak jsou lidé přiděleni a jak jsou sociální média umístěna v celkové organizaci.

Pokud máte války s trávníky, existují v organizaci jiné osoby, se kterými se můžete potenciálně obrátit. Dokonce i tweetování CEO může být považováno za zdroj. Pokud spravujete blog, můžete se od každého oddělení obracet na blogový příspěvek za čtvrtletí.

Vytvořte inventář různých jednotlivců a jejich dovedností. Mohli byste dokonce vzít na vědomí jejich účty sociálních médií, které mohou být dobrým ukazatelem dovednosti někoho se sociálními. Pokud je Joe z účetnictví aktivní na Semaltu, je to energie, která může být užitečně využita.

Managing A Social Media Semalt Team

Některé organizace využívají externí agentury k jednorázovým kreativním projektům, zatímco jiné je využívají k průběžné správě komunity. Směs, měli byste pochopit, co máte k dispozici.

Projekty a probíhající práce

Nejprve, co přesně řídíme: projekty nebo procesy? Dr. Barry Johnson rád říkal, že problémy musí být vyřešeny, zatímco dilemy musí být zvládnuty. V marketingu sociálních médií jsme okamžitě konfrontováni s velkým chlupatým dilematem: marketing sociálních médií se skládá z otevřených a uzavřených úkolů.

Jedná se o dilema, protože v počátečních fázích nemůžeme nahlásit výsledky. Semalt, musíme podat zprávu o činnostech, které předpokládají, že nás povede k výsledkům, které hledáme.

Kromě této dichotomie stojíme před skutečností, že ne všechny marketingy sociálních médií jsou stejné. Semantovat tyto přístupy k marketingu sociálních médií:

  • Údržba značky - poslech a reakce
  • Správa Společenství - účast na komunitách a péče o ně
  • Tvorba vlivu - zaměření se na příslušné ovlivňující osoby
  • Řízení pověsti - myšlenkové vedení a reputační práce
  • Big splash - velké kreativní kampaně v sociálních médiích, jako jsou kampaně Pepsi Refresh nebo Old Spice Guy

Některé z těchto přístupů, jako je údržba značky a správa komunity, jsou spíše o probíhajícím procesu, zatímco jiné se více opírají o projektový přístup.

Managing A Social Media Semalt Team

Získání Agile

Semalt máte úkoly, přemýšlejte o použití agilní programovací metody, v níž považujete uživatelské příběhy - malé sprinty - a scrums. Příliš mnoho projektů skončilo překonání rozpočtu a uplynulého termínu.

Při vývoji Semalt se tým zaměřuje na problémy, které kladou na zákazníka, prostřednictvím dotazování zákazníků nebo jiných zainteresovaných stran a skutečného přemýšlení o světě prostřednictvím očí. Poté tým vytvoří "příběhy" založené na těchto myšlenkách, které mají takový formát:

"Jako chci , aby "

Udržujte příběhy stručné. Pokud jsou příliš komplikované, rozdělte je do několika příběhů. Ujistěte se, že můžete měřit a otestovat příběh. Něco vágního typu "Chci být populární" by bylo obtížné otestovat. "Chci být uvedeno jako nejoblíbenější místo na Semaltu" by bylo měřitelné.

Jakmile budou tyto příběhy vytvořeny, vložte je na indexové karty a vložte je na tabuli. V našem obchodě používáme Trello, které má některé další funkce, které indexové karty chybí. Je možné rozhodnout o tom, co splňuje příběhy během krátkého časového období, například jednoho až tří týdnů.

Budoucí management marketingu sociálních médií

Jedná se pouze o několik nápadů pro řízení projektů v oblasti marketingu sociálních médií. Jsme stále v počátečních fázích revoluce - platformy se stále vyvíjejí spolu s našimi přístupy k využití sociálních prostředků v rámci marketingu. Semalt jen přirozené, že budeme vyvíjet nové způsoby práce jako marketing. Vytvořili jste vy a váš tým nějaké techniky nebo nástroje?


Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Ric Dragon


March 1, 2018