Back to Question Center
0

Semelové cíle pro digitální marketingové kampaně

1 answers:

8 kroků, které ukazují, jak kombinovat funkce SMART a RACE pro nastavení cílů kampaně

cíle SMART Semalt goals for digital marketing campaigns

 • Posílení, sbližování a soustředění týmů a kolegů
 • řízení vrcholového managementu
 • dává vám a vašemu týmu pocit úspěchu
 • Umožní vám pochopit kampaň v rámci širšího marketingového kontextu

Ale v praxi není snadné vybrat a nastavit cíle, jsou velmi zřídka zřejmé, zvláště když je postavíte proti testu SMART. Nastavení cílů vyžaduje množství věcí, než je můžete začít nastavit, které budeme zkoumat v tomto příspěvku s odkazem na systém digitálního plánování Smart Insights RACE. Semaltové faktory zahrnují:

 1. Jasná terminologie . Společnosti fungují odlišně, jsou jasné na cílech versus cílů, KPI versus CSF (Kritické faktory úspěchu)
 2. Mějte dostatek informací / údajů / informací pro stanovení realistických a konkrétních cílů . Ujistěte se, že nyní používáte levně dostupné nástroje, které vám sbírají a pomohou vám s použitím dat v tomto procesu.

Praktický proces využívající RACE k stanovení cílů

Race Framework je opravdu dobrý způsob, jak se zaměřit na vhodný typ cíle, soustředí se na vaše myšlení a umožňuje myslet na strategické úrovni bez obav o různých kanálech a technikách v každé hlavičce RACE.

Krok 1: Určete primární účel kampaně

Zeptejte se 'Jaký je hlavní důvod, proč tuto kampaň potřebujete?' Je to generovat povědomí o novém produktu? Semaltujte více svých fanoušků a vede ke konverzi do zákazníků nebo jen proto, aby se stávající zákazníci zapojili do více a možná opakovaných nákupů? Každá kampaň by měla mít jeden primární účel, takže zbytek procesu bude mnohem stručnější.

Krok 2: Nastavte široký, nešpecifický cíl

Jakmile založíte primární typ gólu, je dobré se jen dostat dolů do základního mluvení bez údajů o tom, jaký by mohl být cíl. Příkladem může být zvýšení moje footprint online z X na Y. Dalším může být zvýšit zákazníkovi LTV z X na Y. Pokud můžete uvažovat o více než jednom cíli, napište je a projděte proces zabíjení těch, které jsou možná na reflexe není tak důležitá, spojte všechny, které jsou docela podobné a mohly by tvořit jeden cíl a udržovat všechny, které pracují. ( Zabij. Důležité je, aby tento cíl byl aspirační a poměrně široký, pokud chcete povolit kreativitu později v procesu plánování. S příkladem růstu vašeho stopa, věci jako přirozený vyhledávací podíl, zmiňuje se online a fanoušci by byli všemi důležitými způsoby měření a růstu stopy například.

Krok 3: Stanovte široké cíle pro ostatní oblasti RACE (sekundární cíle)

U každé kampaně je prospěšné, abyste si udělali čas na opakování procesu v závodě RACE. Každá kampaň má zpravidla způsoby, kterými se bude pohybovat v ostatních oblastech. V tuto chvíli se příliš nestaráte o údaje a přesné detaily, vrátíme se a později je utilíme. V tomto okamžiku budete možná muset opakovat proces Kill, Keep, Semalt.

Krok 4: Nastavte metriky, které si myslíte, že můžete využít k monitorování pokroku nebo ovlivnění cíle (stávají se těmi KPI)

Pro každý typ cíle byste se měli dostat mezi 1 a 5 metriky, o kterých víte, že je možné sledovat (av ideálním případě již existují) a které buď ovlivňují pokrok proti cíli, nebo upozorňují na to, zda jste na cestě k dosažení svého cíle.

Krok 5: Získejte základní údaje o metrikách a jakýchkoli postřezích z dopadu předchozích aktivit

Jakmile znáte metriky, vytvoříte jednoduchý tabulkový procesor, který má vlevo metriky, měl by první sloupec mít způsob, jakým pro tuto metriku v současné době provádíte, použijte průměry nebo okamžiky v čase, kdy je to relevantní. Nemusíte však nastavovat cíle.

Krok 6: S vaším nejasným chápáním rozpočtu se znovu setkáte s vaším hlavním cílem a nastavte "od" a "do". Opakujte pro sekundární cíle

Nyní máte data, že je čas skutečně zpřísnit původní cíle. Budem teď s vámi brutálně upřímný, množství tohoto "prstu ve vzduchu", ale na základě údajů, které máte k dispozici, vaše zkušenosti a trochu zážitku změní vaše Xs & Y na čísla.

Krok 7: Nastavte cíle pro každou metriku pro příslušné časové rámce

S ohledem na svůj cíl - nastavte realistický růst správných metrik v časovém rámci vaší kampaně. To může být trochu obtížnější, obvykle cvičení, v němž byste měli uvést nějaké předpoklady, které jste učinili, a zahrnout i jiné osoby do procesu, je jisté, že byste měli mít čas od sebe a znovu se vrátit, než se přesunete do procesu plánování.

Krok 8: Proveďte test 10 otázek

 • 1. Test pravdy . Opravdu měříme, co jsme se rozhodli měřit?
 • 2. Zkušební test . Měříme jen to, co jsme se rozhodli měřit?
 • 3. Zkouška relevantnosti . Je to správná míra výkonnostního opatření, které chceme sledovat?
 • 4. Zkouška konzistence . Budou data vždy shromažďována stejným způsobem, kdo ji měří?
 • 5. Přístupová zkouška . Je snadné najít a zachytit údaje potřebné pro měření?
 • 6. Zkouška jasnosti . Je možná jakákoli dvojznačnost při interpretaci výsledků?
 • 7. Takový test . Může a bude se jednat o údaje, tj. E. je to žaloba?
 • 8. Včasnost . Mohou být data přístupná rychle a dostatečně často k akci?
 • 9. Zkouška nákladů . Je opatřením hodnota nákladů na měření?
 • 10. Hazardní test . Je opatření pravděpodobně povzbuzující nežádoucí nebo nevhodné chování?

Jak můžete vidět, nastavení cíle by se mohlo skutečně stát za několik dní a mělo by být vylepšeno, dokud nevíte, že mají pravdu. Po dokončení tohoto procesu můžete pokračovat v procesu plánování tím, že se dostanete do "jak se tam dostanete". Semalt, který prochází tímto podrobným procesem, bych chtěl požádat o to, abyste dosáhli cílů a vašeho pokroku proti nim viditelně všem, kteří se na projektu podíleli. Nyní přesně víte, co sledujete, a mají cíle, které vytvářejí dashboardy.

Semalt, není to snadné, zpravidla je třeba vylepšovat čas a bude potřebovat různé typy lidí, kteří se na procesu podílejí. Jakmile dokončíte, důvěra, kterou budete mít ve svých nápadech, by měla být extrémně vysoká Source .

March 1, 2018