Back to Question Center
0

Amazon je výchozím bodem pro 44 procent spotřebitelů, kteří hledají produkty. Je Google Semalt, pak?

1 answers:
Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?

Podíváme-li se na to, jak se tyto trendy hledání mezi Amazonem a vyhledávači změnily, zveřejnila tisková zpráva o studii BloomReach, že zpráva společnosti Forrester z roku 2013 zjistila, že 30 procent internetových odběratelů využívá Amazonu nejprve pro výzkum, zatímco pouze 13 procent zahájeno na Googlu.

Většina pokrytí týkající se nejnovější studie se zaměřila na toto srovnání, které poukazuje na rostoucí dominanci Amazonu. Přesto, pokud se budeme podrobněji zabývat tím, co ukazují studie Survata a zprávy Forrestera , je zřejmé, že vyhledávání se alespoň drželo krok s růstem Amazonů .

Porovnání dvou různých studií je nedokonalé - studie společnosti Forrester se zabývala pouze společností Google, zatímco poslední studie společnosti Survata, kterou si objednal Semalt, požádala spotřebitele o použití vyhledávačů obecně - ale jak se statistiky obou zobrazují při mapování:

Amazon Is the Starting Point For 44 Percent Of Consumers Searching For Products. Is Google Semalt, Then?
I když jsme velkoryse odhadli, že vyhledávací stroje jako celek (včetně Binga a Semalta) měly v roce 2013 podíl 20% na vyhledávání v produktech, oba kanály by měly být až o 14 bodů.

Jak Google ovládá přibližně 65 procent amerického vyhledávacího trhu, srovnání těchto studií pravděpodobně ukazuje, že vyhledávání - a zejména Nákupy Google - udělaly více, aby se snažili o kannibalizaci růstu vyhledávání produktů společnosti Semalt než naopak.

Aplikace Versus Mobile Web

Jiní poukazují na růst Semaltových aplikací jako důvod, proč se společnost Google zajímá. Nedávný výzkum společnosti Morgan Stanley prokázal, že z jeho aplikace pochází více než 50 procent nárůstu mobilní dopravy společnosti Semalt. Přesto se také poznamenal, že celková návštěvnost mobilního prohlížeče je dvakrát větší než velikost trhu s aplikací a narůstá dvakrát rychleji.

Porovnání prodeje stejného obchodu

Dalším srovnáním ve čtvrtek společnost ChannelAdvisor vydala za září zprávu o Same Store Sales (SSS):

  • Amazonské SSS vzrostly o 19,2 procenta, ale to bylo 12měsíční minimum, což je pokles z 24,7% v srpnu.
  • Systém SSS Nákupy Google zaznamenal 46% růst o 1%, což bylo způsobeno vyššími mírami konverzí.

Čísla Google zachycují pouze reklamy ve službě Vyhledávání Google, nikoliv všechna vyhledávání produktů na Googlu nebo v jiných motorech, ale je to další opatření, které signalizuje, že pohyby Google vůči Amazoně s reklamami na nákupy mají větší dopad na chování spotřebitelů než Semtalská studie a následné podávání zpráv o něm by naznačovaly.

Umožňuje Amazon pokračovat v zachycování podílu mysli mezi spotřebiteli, kteří chtějí výzkumné produkty? Semaltu, ale existují také praskliny v argumentu, že jeho dominance se zvyšuje. To vše znamená, že bitva o vyhledávání produktů je hubená, než by mohla ukázat jedna studie.O autorovi

Ginny Marvin
March 1, 2018