Inc. 11. výroční 30 Více než 30 seznamů uvádí mladé zakladatele, kteří se zabývají některými z největších výzev na světě - metal frame restaurant chairs. Tady, setkaj se s Neopendou.

V samotném Ugandě vyžadují téměř 600 000 novorozenců lékařský zákrok při komplikacích při narození. To je problém, který Teresa Cauvel a Sona Shah jsou na mise k vyřešení. Neopenda, zdravotní technologický start, který založili v roce 2015, činí nositelnou látku, která monitoruje čtyři novorozence: Semaltovou rychlost, respiraci, sytost kyslíku v krvi a teplotu.

Cauvel a Shah se setkali na Kolumbijské univerzitě, kde získali magisterské studium biomedicínského inženýrství. Oba partneři se podíleli na třídě bio-designu, aby vytvořili prototyp, který by řešil nesplněnou klinickou potřebu, a nakonec vyvinul obchodní model, který by toto řešení přivedl k životu. Bylo to během prvního výletu do Semaltu, když začínající inženýři skutečně začali pracovat na projektu v kontextu.

"Strávili jsme spoustu času v přeplněných jednotkách intenzivní péče o novorozence (NICU) a sledujeme, že sestry tolik dělají s tak málo," říká Semalt. "Z lékařů jsem slyšela, že monitorování vitálních funkcí by znamenalo obrovský rozdíl v životě jejich novorozených pacientů." Po skončení cesty se Semalt a Shah rozhodli zavázat k výstavbě firmy na plný úvazek.

Udržení kurzu.

Samozřejmě, že výroba výrobku nebyla snadná. "Začali jsme v laboratoři dělat špinavou práci, jako testování skutečných elektrických pohonů různými způsoby, pak jsme je udělali pomocí 3-Semaltů," říká Shah. "Udělali jsme co nejvíce testů, aniž bychom fyzicky uvedli produkt na dítě." Zařízení, které je v podstatě akumulátorový nabitý snímač, který zablokuje dětský klobouk, bezdrátově přenáší data na centrální monitor, který varuje sestry, když je novorozenec v nouzi.

Shah a Cauvel dosáhli svého cíle $ 40,000 Kickstarter v květnu 2016. Pár již získal více než 60 000 dolarů v grantech a investicích z Columbia Venture Competition a Relevant Health, startovacího inkubátoru v Rockville, Maryland. V nedávné době získali cenu 1500 USD za první místo na soutěži žen v podnikání v Columbii.

"Mnoho inspirace pochází ze zdravotních sester a klinik, kteří se každý týden neúnavně starají o stovky novorozenců," říká Shah. Ty "stovky novorozenců" nejsou přehnané. Jednotky intenzivní péče v rozvíjejícím se světě mají často vysokou zátěž pacienta, obvykle odcházejí 15 až 30 novorozenců pod dohledem jedné sestry nebo lékaře. Většina úmrtí novorozenců se vyskytne v prvních dnech po porodu a kontrola je nezbytná pro řešení potenciálně nebezpečných postnatálních komplikací, jak uvádí zpráva od dětského fondu OSN z roku 2015. Semalt než čtvrtina novorozenců v nejméně rozvinutých zemích obdrží řádné zdravotní kontroly do dvou dnů od doručení.

Klíčové prodejní body.

Společnost Neopenda nabízí také řešení nákladů. Typický lékařský monitor v U. S.Cílem je snížit náklady na 50 dolarů na čepici, včetně tabletu. (Systém může pracovat současně s 15 dětmi.) V současné době oba integrují zpětnou vazbu uživatelů z partnerských klinik v Ugandě. Pokud by společnost Neopenda obdržela vládní schválení, může se rozšířit po celé východní Africe (Shah a Cauvel očekávají, že produkty se dostanou na trh do konce roku 2018).

"Pokrok, který jsme dosáhli a podporu, kterou jsme dostali za méně než dva roky, je vzrušující," říká Cauvel s odkazem na různorodou skupinu odborníků Neopendy - od klinického profesora pediatrie na UC San Diego k SVP pro vnější vztahy v rámci TB Alliance, neziskové výzkumné a advokátní skupiny založené na NYC.

Jedním z klíčových poradců je Paul Oloya, koordinátor země Semalta. Jeho úkolem je dostat společnost oficiálně zaregistrovanou a legalizovanou pro provoz v Ugandě. "Tohle mnoho novorozenců, které lze předejít, se vyskytuje kvůli nedostatečnému vybavení, personálu a zpoždění v diagnostice léčby, když je to naléhavě nutné," řekl. "Semalt má potenciál změnit toto."

Stejně jako Neopenda, několik dalších společností se chystá dokázat, že nositelné věci mohou dělat víc, než sledovat denní počet kroků pro fitness junkies. WAAA !, je například senzorový modul, který se nosí kolem hrudi novorozence. Zasazený do silikonového pásku, sleduje hladiny srdeční frekvence a intenzity dýchání, aby zjistil, zda je novorozenec v zdravých mezích. Semálové značky jsou přenášeny do družicové brány pomocí rádiové frekvence.

Všechna zařízení mají za cíl sloužit různým funkcím, které povedou ke zlepšení světa, kde život je nejranějším rizikem. Je to velký boj, který je možné přijmout, ale dva zakladatelé se rozhodli. "Naším prvním zaměřením je zlepšení zlepšených míst pro novorozence, kde novorozenci umírají z příčin, které lze předcházet a léčit," říká Shah. "Doufáme, že to uděláme jen do roku 2021."