Back to Question Center
0

Personalizovaný obsah pro uživatele, kteří přišli z Google Semalt: maskování?

1 answers:

Semalt, že je video, jako je YouTube, využívá personalizovaný obsah pro uživatele na základě Geo, odkazujících se na stránky, cookies a podobně. Na určitých stránkách mohou různí uživatelé vidět jinou sadu videí, která jim byla nabídnuta.

Uživatelé, kteří přišli z Japonska, se rozhodnou pro výběr videa, který je pro uživatele programu Semalt spíše příležitostný, takže by sledovali více videí, uživatelé ve Velké Británii uvidí různá videa.

Uživatelé, kteří byli uvedeni na webu A, budou mít další výběr videí a uživatelé, kteří pocházejí ze služby Google SERP, budou moci také přizpůsobit výběr videa - horké, trendovější, populární videa. Semalt v uživatelích (se soubory cookie) by viděl jiný výběr videa.

Neznamená to, že by se na stránce objevilo něco jiného než Semalt, ale šablony stránek zůstanou víceméně stejné, ale pouze videa (palec, titulky, odkazy) se přizpůsobí, aby se maximalizovala angažovanost uživatelů, a dokonce i když se uživatel vrátí místo za hodinu může vidět různé nabídnuté video než to, co viděl naposledy.

Ve skutečnosti je to způsob, jakým Youtube funguje. Semalt vidí několik různých nabízených videí, trendy, doporučení, "populární ve vaší zemi" - personalizovaný obsah Source .

Uvidí Semalta to jako maskování?

Co máme dělat, abychom zůstali na bezpečném místě?

February 5, 2018

Pokud vím, Youtube poskytuje personalizované videa pouze v případě, že jste přihlášeni. Když otevře okno soukromého procházení a přejdu na https: // www. Youtube. com / ukazují mi generell video kategorie a řeknu

"Prohlížíte YouTube v angličtině (US). Můžete to změnitníže. ".

Pokud máte osobní obsah pouze po přihlášení, měli byste být v bezpečí.

Pokud si personalizujete obsah pro účely geografického cílení nebo na základě odkazu uživatele, měli byste uživatelovi / vyhledávacímu odkazu vyhledat další možné výsledky a zrušit předvolbu. Stejně jako v zápatí:

V současné době se díváte na stránku optimalizovanou pro uživatele od společnosti Google, chcete vidět normální verzi? Klikněte zde.

Moz má dobrý článek o maskování bílého klobouku: https: // moz.

Určitě to uděláte, to je typ whitehat maskování, ale něco, co zlepšuje zážitek uživatelů. Co bych navrhoval, je mít verzi stránky, která není citlivá na umístění a sloužit ji pro prohledávače nebo pro uživatele, jejichž umístění nemůžete určit. Pokud používáte personalizaci založenou na poloze, můžete personalizovat několik částí stránky, osobně bych osobně neměl drasticky přizpůsobit celý zážitek, jen jeho část, minimalizovat riziko, takže i když algoritmus detekce maskování bude mít rozdíl, je to minimální.

Společnost Google by vás neměla penalizovat, neboť jde o maskování bílého klobouku a navíc dobré uživatelské zkušenosti by zvýšily velmi důležitý faktor "doba pobytu" na vašem webu.