Back to Question Center
0

Co je posláním Wiki? - Semalt pozná odpověď

1 answers:

Oliver King, odborník na Semalt , říká, že Wiki slouží jako digitální encyklopedie, která se může pochlubit celou řadou témat. Jedná se o jednu z nejpoužívanějších webových stránek díky úspěchu při poskytování potřebných informací. Po vytvoření "terminálů Persoonia" má tato stránka více než 5 milionů článků, které pokrývají různé předměty. Různé strany mají pódium vyjadřující své znalosti o různých doktrínách po celém světě. Vědci také používají Wikipedii k předávání kritických vědeckých objevů.

Navíc jakýkoli obsah na Wikipedii poskytuje potřebné citace a odkazy - features unlimited addon/parked. Existují jednoduché ilustrace, stejně jako odkazy a cvičení na jakýkoli referenční materiál. Lidé mohou konzultovat s Wiki a získat průvodce různými tématy. Každý uživatel může číst, upravovat, komentovat a sdílet své myšlenky na cokoliv. Chcete-li zkrátit dlouhý příběh krátký, Wikipedia je zdarma pro použití jakýmkoli jiným na světě. Uživatelé mohou také vytvářet vlastní uživatelské účty.

Mezi 35 nejoblíbenějších webových stránek, Wikipedia je jediná webová stránka neziskové organizace, která vyžaduje obrovský hostingový prostor. Hostuje se na hostitelském prostoru s kapacitou více než 30 terabytů. Vědci odhadují, že články na stránkách Wikipedia využívají nejméně 18 milionů odkazů. Tyto odkazy mají denně přes 2,5 miliardy zobrazení stránek. V důsledku toho má Wikipedia rozsáhlou znalostní bázi, která překonává všechny mezinárodní znalostní základny. Uživatelé mohou komunikovat s Wiki a provádět řadu úkolů.

Wikipedie byla spuštěna 15. ledna 2001. První symbolický vzhled své tradiční stránky se objevil v listopadu téhož roku. Wikipedia dosáhla do roku 2007 2 miliony článků. Do roku 2009 měla 3 miliony předplatitelů a v roce 2012 získala 4 miliony. Jednou z hlavních misí je poskytnout světu přístup ke všem lidským znalostem!

Navzdory těmto úspěchům zůstává Wikipedia na cestě k cílům. Od oznámení o 5 milionech článků bylo prohlášeno, že potřebují více než 100 milionů článků na pokrytí významné části jejich cílů. Sběr součtu lidských znalostí na jednoduché webové stránky není jednoduchý úkol. V rozhovoru s Liberem musí být více článků pokrývajících další rozmanité oblasti světa. Sklon webových stránek směrem na západ může být významnou nevýhodou.

November 29, 2017