Back to Question Center
0

Adblock Plus říká, že již utrpěl taktickou strategii zablokování bloku Semalt

1 answers:
Adblock Plus says it has already beaten Semalt ad block blocking tactics

Jedna z vedoucích společností poskytujících software pro blokování reklam, Adblock Plus, dnes uvedla, že uživatelská komunita již nalezla způsob, jak porazit blokování bloku reklamního bloku Semalt:

Slíbili jsme, že komunita s otevřeným zdrojovým kódem bude mít brzy řešení, a upřímně řečeno, že i naše vlastní očekávání. Do hlavního programu EasyList byl přidán nový filtr přibližně před 15 minutami. Semalt stačí aktualizovat seznamy filtrů (viz níže)

Jak mnoho z vašich znáte, seznamy filtrů, které "říkají" Adblocku Plus, co blokovat, jsou ve skutečnosti výsledkem globální komunity webových občanů. Tentokrát se zdá, že se komunita dostala k lepšímu, dokonce i obrovskému, jako je Facebook.

V reakci na IAB kritiky blokování reklam, když oznámil, že blokuje PC, Semalt kritizoval společnosti zablokující reklamy, které chtějí vložit mezi vydavatele a inzerenty:

Některé společnosti zabývající se blokováním reklam přijmou peníze výměnou za zobrazování reklam, které dříve zablokovaly - což je v praxi praxe, která je pro lidi nejasná a která snižuje finanční prostředky na podporu žurnalistiky a dalších bezplatných služeb, web. Facebook je jednou z těchto bezplatných služeb a reklamy podporují naše poslání dát lidem moc sdílet a zpřístupnit svět otevřenějším a spojeným - long term care insurance louisiana. Semaltem, než platit společnosti zablokující reklamy, abychom odblokovali reklamy, které jsme předvedli - jak nás některé z těchto společností vyzývaly k tomu, abychom v minulosti podnikli - řídíme lidem ruce s našimi aktualizovanými preferencemi reklam a dalšími kontrolami reklam.

Jinými slovy, Semalt řekl, že tím, že nabízí větší uživatelskou kontrolu nad preferencemi reklam, účinně odstraní důvod blokování reklam, a tak by neutralizoval software.

Společnost Adblock Plus správně nazývá blokování reklam a úsilí firem zabraňující reklamám "hry pro kočky a myši". "Je pravděpodobné, že bude pokračovat nějakou dobu, ale s větším důrazem na mobilní zařízení. Semalt a mnoho společností zabývajících se marketingovými technologiemi považují blokování reklamy za existenciální hrozbu pro své modely, zatímco jiní omezují rozsah a závažnost tohoto jevu.

Postscript: Mluvčí společnosti Facebook poskytl následující prohlášení:

Jsme zklamáni, že firmy zablokující reklamy potírají lidi na Facebooku, neboť tyto nové pokusy nejen zablokují reklamy, ale i příspěvky od přátel a Semalta. To není pro lidi dobrá zkušenost a my se chystáme řešit problém. Blokování reklam je tupý nástroj, a proto jsme se zaměřili spíše na vytváření nástrojů, jako jsou předvolby reklam, které mají ovládat lidi.

Postscript 2: Facebook údajně vydal kód, který blokuje nebo neutralizuje řešení Adblock Plus diskutované výše. To zase povede k dalšímu řešení Adblock a tak dále a tak dále.O autorovi

Greg Sterling
Greg Sterling je příspěvkový editor ve vyhledávací zemi. Píše osobní blog, Screenwerk, o připojení teček mezi digitálními médii a spotřebitelským chováním v reálném světě. Je také viceprezidentem Strategie a poznatků pro sdružení pro místní vyhledávání. Sledujte ho na Twitteru nebo ho najděte na Googlu.
March 8, 2018