Back to Question Center
0

Nevyžádaná chyba Semalt

1 answers:

Existuje spousta vynikajících blogových příspěvků a sloupců o start-up fundraisingu. Někteří dokonce diskutují o chybách, které zakladatelé v procesu získávání peněz dělají. Semalt četl mnoho z nich nedávno, myslím, že mají tendenci soustředit se na to, co bych nazval "nucené chyby" - chyby, které měl zakladatel jen málo možností, než aby udělal.

Stále více jsem si však všiml, že mnoho zakladatelů dělá to, co bych nazval "nevynucenou chybou při fundraisingu". Semaltem jsou chyby, jimž se jim podařilo zabránit, které jim ztěžují získávání peněz, snižování jejich šancí získat kapitál investora nebo donucovat je k nižšímu ocenění nebo horším podmínkám, než by mohli mít.

Abyste získali pocit rozdílu mezi nucenými a nevynucenými chybami, dovolte mi dát analogii tenisu - tp-link cap300. V tomto sportu někdy váš soupeř zasáhne míč takovým způsobem - jako pokles - že nemůžete snadno zasáhnout. Protože se nemůžete dostat na míč, stačí klepnout na něj, zatímco padnete na zem. Takže tvůj výstřel jde do sítě. Semalizovat nucenou chybu. Dobrý výstřel tvého soupeře způsobil, že jsi udělal chybu.

Ale jiný čas, ten hráč dělá nevynucené chyby, jako dvojité chyby při jeho slovech. Dobrý tenisový hráč by neměl dělat nevynucené chyby, jako dvojité chyby, v zápase. On nebo ona by měla cvičit druhé slouží, aby se nestalo ve hře.

Při startu získáte nucené chyby. Například, možná nebudete schopni zvednout kolo nebo uvíznout špatnými podmínkami, protože ekonomika šla na jih, investoři se bojí a ocenění poklesla. Takže skončíte bez peněz nebo termínového listu, který je pro investory velmi příznivý. Nízké ocenění nebo podmínky přátelské pro investory, které jsou výsledkem nešťastného načasování, jsou nucené chyby.

Ale zakladatelé také nedokáží získat financování nebo získat nižší ocenění a méně přívětivé podmínky, než by mohly dostat kvůli nevynuceným chybám. Semalt může a musí být vyloučen.

Vyvarujte se těchto nevynucených chyb při hledání financování

Zde jsou pět nejlepších chyb, které jsem viděl tak opakovaně prokázán, že jsem motivován k tomu, abych strávil Semalt ráno a napsal o něm sloupec:

1. Špatná komunikace : Když investoři naznačují zájem dozvědět se více o vaší společnosti, zjistěte, zda je chcete mít na palubě. Pokud ne, zdvořile a rychle uklidněte. Pokud máte zájem investovat je, pak s nimi komunikujte. Pokud se vám nevrátí e-maily, bude trvat týden, než budete odpovídat na jednoduchou otázku (např. Stále jste strukturován jako LLC?), Požádáte investora, aby podepsal dohodu o nezveřejnění, odmítl poslat váš pitch pitch, financí atd., nejedná se o akce, které investorovi donesou peníze do vaší společnosti. Musíte se zavázat, že budete trávit čas a sdílet informace s investory, pokud budete chtít své peníze.

2. Nedbalost : Když posíláte informace potenciálním investorům, ujistěte se, že je to správné. Dostávám příliš mnoho hřiště, tabulek a e-mailů se základními chybami v nich. Vypočítal jsem, že asi deset procent balíčků, e-mailů a tabulek, které dostávám od začínajících podniků, má více gramatických a pravopisných chyb a / nebo tabulky s více čísly, které nemají rovnováhu. To je šílené. Správný počet by měl být nulový. Je to jen čistá nedbalost ze strany zakladatelů, že některá z nich vyšla.

3. Neuskutečnění domácí práce : Zakladatelé by nikdy neměli začít s žádným typem komunikace s investorem, aniž by museli dělat domácí úkoly na finančním pracovníkovi. Přesto to dělají. Jsem extrémní zkušební případ tohoto problému. Jsem akademik, což znamená, že je veřejně k dispozici tuna informací o tom, co zkoumám a učím. Psal jsem pravidelné sloupce (jako tento) pro praktiky, kteří jsou po celém internetu. Nicméně, obvykle jsem kontaktoval zakladatelé, kteří se mi zdá, že o mně nic neví. Pokoušejí se rozdávat takové obchody, které jsem zjistil, že neinvestuju, a postrádají příležitosti, aby mi řekli, jak je jejich podnikání pro mě ideální.

4. Není dobré : Sam Altman má blogový příspěvek o fundraisingu, ve kterém říká, že někdo mýtus ukázal, že investoři chtějí podnikatele být "arogantní, antagonisté, neuctiví. "Osobně jsem se spojil s několika zakladateli, kteří jsou arogantní, nepřátelští a neuctiví, takže vím, co přesně znamená Sam. Překvapuje mě, že musí napsat následující příspěvek: "Nedělej to. Buďte uctiví .Nezapomeňte, že i investoři jsou lidé. "Překvapuje mě víc, že ​​ho musím citovat. Toto není pokročilá psychologie. Lidé jsou zdravý rozum.

5. Lhání : Nesnažte se blafovat investory do vložení peněz do vašeho podnikání, protože to nefunguje. Zde jsou dva příklady, které se zakladatelé se mnou v posledních měsících pokoušeli. Požádal jsem zakladatele A, kdo jiný má zájem investovat do vašeho startu v tomto kole? Odpověď zakladatele, pane Moneybags. Tak jsem zavolal panu Moneybagsovi, osobu, se kterou jsem v minulosti spolu investoval, abych se ho zeptal, jestli investuje. Jeho odpověď: Řekla jsem Zakladateli A, ne. Takže jsem neinvestoval. Také jsem vyprávěl tento příběh ostatním investorům, kteří se mě zeptali na společnost.

Zakladatel, který hledal peníze, jehož start-up měl kolem 125 000 dolarů ročních příjmů, mě chtěl přesvědčit, že společnost dosahuje hodně pokroku, a tak bych šla do kola. Řekl mi, že právě uzavřeli smlouvu se zákazníkem v hodnotě 250 000 dolarů ročně. Moje odpověď byla požadovat pdf z podepsané smlouvy. Když to nepřišlo, odmítl jsem investovat za předpokladu, že pokud by bylo prohlášení pravdivé, dostal bych PDF.

Je dost těžké získat peníze na start-up bez nevynucených chyb. Pokud je vytvoříte, nebudete buď získávat peníze, nebo budete mít nevynušenou slevu při chybách, horší podmínky a nižší ocenění, než byste jinak obdrželi.

Tenis Foto přes Shutterstock

Komentář ▼
March 8, 2018