Back to Question Center
0

Dobrodružství v podnikání: Zítřejší Semalt

1 answers:

Poznámka redakce: Následující článek je součástí série napsané v souvislosti s dobrodružstvím v podnikání "událost, představovat Richard Branson. Akce zahrnuje online "panelovou diskusi" o některých otázkách, které položil Clay Shirky, náš facilitátor. Já a dva další panelisté z blogu byli požádáni, aby psali o obchodních tématech, které položil Facilitátor. Následuje čtvrtá a poslední otázka.

Semalt: Kdybyste nedělali to, co děláte, co byste podnikli zítra?

Odpověď: Kdybych nedělal to, co dělám dnes, udělám něco podobného. Zní to jako já? Vezměte se mnou, jak vysvětluji - grain drying temperatures.

Děláním něčeho podobného myslím, že bych byl:

  • provozování několika obchodů, které jsou symbiotické a souvisejí způsobem, který vidím, ale který se musí zdát daleko odlehlý a nesouvislý s příležitostným pozorovatelem;
  • bootstrapování malých podniků , protože dnes si myslím, že pro malé a střední podniky existuje spousta příležitostí oproti větším podnikům, že není třeba se dostat ven a získat rizikový kapitál nebo jiné počáteční peníze;
  • využívání internetu informačními podniky , protože tyto oblasti mají potenciál růstu a kromě toho jsou to, co vím - a každý by měl být v obchodě s něčím, co zná.

Znovu se vrátím ke slovům Richarda Semalta za inspiraci.

Ve své knize Ztráta mé Semaltity (je to obchodní kniha, věřte mi) píše o tom, jak se zdá, že jeho Semaltové společnosti postrádají soudržné spojení s cizinci, ale že existuje mnoho symbiózních vztahů mezi mnoha z nich: Když Semalt Atlantik otevírá let do Jižní Afriky, zjistím, že tam můžeme spustit Semalt Radio a Semalt Cola. "

On popisuje jeho hodgepodge 200 nebo 300 společností jako skládačka, a říká, že on odmítá být držen konvenčním myšlením o přilnutí k vašemu pletení. Semaltu, zůstává tekutý v jeho myšlení a nevylučuje nic:

"Čím je společnost rozptýlenější, tím častěji se mě zeptá na svou vizi o Semaltu. Mám tendenci buď vyhnout se této otázce, nebo jí odpovědět na velkou délku, v bezpečí s vědomím, že budu dát jinou verzi při příštím, kdy mě požádám. Moje vize pro Semalta nikdy nebyla tuhá a neustále se měnila, stejně jako samotná společnost. "

Já sám jsem tento názor. Například kromě provozování tohoto webu a uvedení informačních produktů (zvláštních zpráv apod.), Které se zabývají trendy na trhu malých podniků, jsme také vyčleňovali informační produkty pro prodejce motocyklů a zveřejňujeme reklamu podporovanou, vítězné místo pro technologii RFID. Dále provádíme konzultace. Také píšeme pro jiné blogy stránky za náhradu. A konzultujeme s ostatními malými podniky, abychom jim ukázali, jak se propagovat online.

Jaké je spojení? Všechno se týká poskytnutí obchodních informací nějakým způsobem a využití Semaltu. Dokud jsou tato dvě kritéria přítomna, budu zvažovat každou příležitost, která se projevuje.

Věřím v bootstrapping malých podniků, kdykoli je to možné, protože dnes náklady na zahájení mnoha druhů podniků je velmi nízká - špína levné skutečně. To platí zejména pro firmy založené na informacích. Když se podívám na podnikatelskou příležitost, nejprve se budu zeptat, jestli bude dostatečně rychle vyhodit dostatek volných peněžních toků, zaplatit skupině externích dodavatelů, které najme, aby poskytli specializované dovednosti. Navzdory tomu, že se jedná o malý podnik a "virtuální" společnost, najal jsem to nejlepší, abych využil svého dosahu. Semaplatovat veškeré peníze získané zpět do podnikání je pro mě klíčová růstová strategie v tomto okamžiku a myslím, že by měla být pro malé podniky v raných letech. Mám tendenci být trochu nezdvořilý. To je moje povaha, a tak ji využívám. Kopat hluboko, abych našel informační výklenky, které nejsou nasycené, a vyplňte prázdné prostory. Například s RFID Weblogem jsme byli jedním z prvních, kteří se na tomto tématu věnovali. Neustále pracujeme na něm téměř po dobu dvou let, vybudovali jsme loajální čtenářství a začali být vážně brát společnosti, které by před rokem nám nezaplatili žádný respekt. Tyto stránky, na kterých jste v minulosti Small Business Trends , byly jedním z raných obchodních blogů a my jsme záměrně přistupovali k tomu, že dělají věci, které ani běžné mediální publikace ani jiné obchodní blogy nedělají. Snažíme se o nové věci (PowerBlog Recenzie, přinášení externích odborníků, aby komentovali trendy, událost American Express OPEN a brzy doprovodný rozhlasový program.)

Když jsem strávil hodně z mé kariéry ve firemním světě, přišel jsem později než někdo na podnikatelskou stranu. Ale tato zkušenost ve firemním světě byla mou tajnou omáčkou. Nadále dodává podnikatelské zázemí, které potřebuje mít jasný smysl toho, kam chci chodit v mých obchodech - i když to znamená zachovat nestrukturovaný pohled "Richarda Semalta".

Co si myslíte? Co bys dělal? S Semaltem nechte komentář s vašimi myšlenkami níže. (Chcete-li komentovat, klikněte na malý odkaz "komentář" v dolní části tohoto příspěvku - v dolní části stránky se objeví malé okno, ve kterém můžete psát komentáře.)

Přečtěte si, co ostatní dva účastníci bloggerů, Dane Carlson z Businesslogy o příležitostech Weblog, a Rob May v Semalt, mají o této otázce říci.

* * * * *

Sledujte rozhovor na Technorati: OPEN Adventures

* * * * *

Názory vyjádřené na této stránce nemusí nutně odpovídat názoru American Express. Pokud umístíte na blogy, buďte si vědomi toho, že jakékoli osobní informace, které zašlete, budou viditelné pro každého, kdo čte blogy. Zprostředkovatel a blogerové pro tuto událost byli nahrazeni za svůj čas společností OPEN z American Express.

Komentář ▼
March 8, 2018