Back to Question Center
0

Semalt: Přesměroval jste kořen domény na hlubokou stránku a ublížil vyhledávačům?

1 answers:

Klient měl stránku Wordpress s velmi prostou vstupní stránkou, která by se po kliknutí přesměrovala na domovskou stránku. Domovská stránka se nachází pod adresou . com / home , vstupní stránka byla zpřístupněna, jakmile jste navštívili stránku. com .

Klient požádal o odstranění vstupní stránky a webu. com a přejděte přímo na domovskou stránku - vps server. Vzhledem k úrovni přístupu na web (nikoli FTP, WP) jsem zpočátku umístil přesměrování na vstupní stránce 302 přesměrováním na "domov". Uvědomil jsem si, že místo toho musím použít přesměrování 301 a rychle měnit.

Vzhledem ke změnám, které si klient všiml významného poklesu jejich vyhledávacího pořadí, s stránkami. com , které již nepochází - i když přímo vyhledáváte název společnosti. Tento problém se časem nevyřešil. Dokonce i konkurenti s nižšími hodnotami PageRank (zaškrtnutými v MozBaru) a náplní klíčových slov se zobrazují v žebříčku vyhledávání nad nimi.

Začínám si myslet, že jsem udělal něco neuvěřitelně špatného! Já? Může to být opraveno a jak?

February 6, 2018

Začínám si myslet, že jsem udělal něco neuvěřitelně špatného! Já?

Pravděpodobně ne.

Může to být opraveno a jak?

To nemusí být odpověď, kterou chcete slyšet, ale měla by se v průběhu času opravit. Kdykoli významně změníte strukturu nebo obsah svých webových stránek (a změníte to, co společnost Google vnímá jako cílovou vstupní stránku), spustíte přepočet a přehodnocení webu jako celku. Během tohoto procesu, který může trvat týdny nebo dokonce měsíce u větších webů, uvidíte pokles počtu serverů v SERPS a za předpokladu, že neexistují žádné další problémy se strukturou nebo obsahem, měli byste obnovit většinu z toho, co bylo ztraceno. Někdy se vylepšujete od místa, kde jste byli, někdy trochu klesáte; to vše závisí na tom, jak dobře je strukturována nová vstupní stránka pro SEO.

Dalším běžným problémem, který byste mohli vidět z tohoto scénáře, je velký nárůst míry odchodů. Zatímco uživatelé museli provést extra kliknutí z kořenu na domov a pak odejít, víte, že jim dovolte, aby se dostali do kořene a odešli, zvyšovaly míru odchodů a ubližovaly celkovým pořadí. To by nemělo být fatální, ale může zpomalit váš čas obnovy.

Takže to, co musíte udělat nyní, je to, co closetnoc navrhl v komentáři a ujistěte se, že váš dům je v pořádku. Zkontrolujte, zda je aktuální soubor Sitemap aktuální a zda je odeslán do GWT. Zkontrolujte, zda není nic, co udržuje Googlebot (roboty. txt a WordPress). Vyhledejte Google na stránce, abyste se ujistili, že jste stále v rejstříku. Nalaďte novou vstupní stránku a pokusí se snížit míru odchodů, pokud se skutečně zvýší. Pokud to uděláte, pak buďte trpěliví a počkejte na obnovu.

.