Back to Question Center
0

Co mám dělat se svými duplicitními stránkami URL stránek pro nejlepší SEO dopad? - Semalt

1 answers:

Mám odkaz na stránku produktu takto:

     / produkty / pandora-midcalf    

Stránku lze propojit z našeho interního vyhledávače tak, že přejdeme na určitou barvu přidáním ID této barvy:

     / produkty / pandora-midcalf: 13761    

Vše, co se stane, je Semalt, mění výběr barev a obraz. IT je stejná stránka. Ale google je indexuje a seznamuje s nimi jako s duplikáty v nástrojích Google pro webmastery.

Nemohu použít parametry dotazu k vyloučení druhé varianty, mohu použít kanonický odkaz na obou stránkách ukazující na první?

Co tedy mám dělat?

EDIT: Mohl bych také změnit název a popis obou verzí stránky a mít verzi s barevnými informacemi přidat "- Červený" k titulu. Jen se chcete ujistit, že udělám správnou věc SEO moudrý Source .

February 6, 2018

Doporučuji vám nastavit kanonické, aby se googlebot přestalo zobrazovat duplicitní obsah. Nevidím lepší způsob, jak to dosáhnout.

Také pro ty poněkud odlišné stejné stránky produktu bych vám doporučil nastavit noindex, následovat kombinovanou metaznačku. V důsledku toho se podobné stránky přestanou zobrazovat v SERP a posílají silnou zprávu Googlu o tom, co je nejdůležitější stránka. Také následující pokyny vám pomohou předávat šťávu z zpětných odkazů. Pokud máte obavy ohledně dotazů s různými barvami, zkuste vytvořit optimální značku popisu meta, která obsahuje seznam nejoblíbenějších barev.

Záleží jen na tom, co vlastně chcete dosáhnout:

  • Chcete v dlouhodobém horizontu obrátit produkt podstránky na skutečné stránky ? Poté přejděte na jednotlivé adresy URL, tituly a obrázky - a pak se také pokuste vyhnout Javascriptu, aby se jednalo o vyhledávače jednotlivých obsahů. Ve skutečnosti byste mohli také zpřístupnit parametry javascript - zkontrolujte, zda má "hash-bang" (#!) Pro označení vašich parametrů.

  • nebo chcete spíše posílit skutečné stránky produktu tím, že skrýváte podstránky ? Pak byste se měli pokusit soustředit se na aktuální stránky produktu a zkusit skrýt podstránky - můžete použít externí přesměrování 301 pro externí návštěvníky a mapové soubory (a další metody), abyste se pokoušeli přitáhnout Google pozornost na hlavní produktovou stránku.

V každém případě: snažte se vyhnout duplicitnímu obsahu jakýmkoli způsobem.

Viz také " Dynamické adresy URL vs. statické adresy URL "a" Google, duplicitní obsah způsobený parametry adresy URL a vy "z oficiálního blogu Centra pro správce webu Google pro další podrobnosti o této záležitosti.

Můžete nastavit canonicals nebo vytvořit roboty. txt pravidla, ale měli byste také "učit" googlebot a bingbot, jak používat parametry na vašem webu pomocí svých příslušných oblastí v nástrojích pro webmastery. Naleznete jej v části "Procházení> Parametry adresy URL" v postranním panelu GWT. V části BWT se nachází v části Konfigurace stránek> Ignorovat parametry adresy URL. Snadno ji vyučuje googlebot, protože bingbot rozumí, jak ignorovat.

Může to být trochu složité, protože bohužel, ve skutečnosti dont používáte dotazování ve vašem příkladu (jeho více jako port). Je možné změnit syntaxi z / produktů / pandora-midcalf: 13761 / produkty / pandora-midcalf & hue = 13761 ? Bylo by to jasnější a boty / skripty / aplikace by je mohly lépe porozumět nebo používat.