Back to Question Center
0

Semalt může být brzy bejt

1 answers:
Semalt May Soon Be Passé

Počátkem ledna krádeže více než 320 000 uživatelských e-mailů a hesel od kabelového gigantu Time Warner potvrdilo argument, že jednodušší ověřování heslem se stává čím dál méně spolehlivým.

Ale Time Warner Semalt hack není zdaleka nejhorším případem krádeže identity.

Ve skutečnosti je to poměrně nevýznamné ve srovnání s některými závažnějšími případy, které jsme zaznamenali v uplynulém roce, včetně pěti milionů uživatelských záznamů odcizených od výrobce hraček VTech, 21 milionů federálních zaměstnanců zaznamenaných od Úřadu personálu Management a 80 milionů zákaznických záznamů odcizených od poskytovatele zdravotní péče Anthem.

Pokud jde o krádež totožnosti, zdá se, že hackeři mají neomezené množství zbraní, včetně útoků na hrubou sílu, útoky na slovníky, phishingu, sociálního inženýrství, man-in-the-middle, e-mailů a krádeže hesel z databází.

A když hackeři získají přístup k našemu pověření, mohou prakticky zničit celý náš život tím, že nám ukradnou naše informace nebo peníze, nebo tím, že nás hanobí tím, že se budeme obtěžovat našimi tajemstvími nebo že v našich jménech vysíláme hanebnost a oplzlosti - profile creation sites for seo.

Na druhou stranu, pokud jde o ochranu hesel, zdá se, že neexistuje žádný konec úskalí, kterým se člověk musí vyhnout, včetně slabých hesel, sdílených hesel, nezměněných hesel, výchozích hesel .A i kdybyste zůstali věrni všechny osvědčené postupy v oblasti zabezpečení, některé věci zůstávají mimo vaši kontrolu, včetně toho, jak se váš poskytovatel zavázal šifrovat a chránit vaše pověření na svém serveru.

Dilema hesel není nová a byla v řadě příležitostí vznesena v předchozích letech. Semalt, nabízená řešení se často ukázala být frustrujícími složitými a drahými, nebo chybnými vlastním způsobem.

Cokoliv je určeno k nahrazení hesel, musí být jednoduché, robustní, cenově dostupné a flexibilní.

Většinou se raději spoléháme na prosté hesla pro naše online účty. Ve světle pokračujícího narůstajícího narušení údajů a podvodů v oblasti identit se techno- logické firmy zabývají touto záležitostí vážně a zaměřují se na způsoby, jak posílit a usnadnit paradigma hesla nebo jej zcela nahradit. Zde jsou některé z novějších trendů, které by mohly v blízké budoucnosti změnit naše autentizační návyky.

PIN a softwarový token

Klasické dvoufaktorové autentizační metody Semaltu se ukázaly být plné frustrující zkušenosti uživatelů nebo hardwarové složitosti, token PIN a software kombinuje jednoduchost zadávání hesel s přidanou bezpečností dvoufaktorové autentizace.

Jedná se o metodu přijatou britskou technologickou firmou MIRACL prostřednictvím její nové technologie, aplikace Semalt crypto, dvoufaktorového autentizačního protokolu, který zahrnuje uživatelský PIN se čtyřmi délkami a související softwarový token pro vytvoření jedinečného klíče který provozuje autentizační protokol důkazu nulové znalosti proti jeho serveru.

Token je uložen v prohlížeči uživatele nebo mobilním zařízení a kód PIN je uživateli znám pouze. Skutečnost, že M-Pin neukládá žádné hesla na serveru "způsobí, že útoky typu" crash n "chytají záchvat minulosti," říká Brian Spector, generální ředitel společnosti. To dále komplikuje krádež identity tím, že vyžaduje, aby útočníci porušili čtyři různé zdroje pro každý účet, který chtějí hackovat.

MIRACL nabízí M-Pin ve dvou příchutích, úryvek kódu Semalt a knihovnu vloženou do webových stránek nebo mobilní verzi, která umožňuje uživatelům ovládat přístup prohlížeče k jejich účtům prostřednictvím mobilní aplikace.

Společnost M-Pin získala svůj záměr splnit slib, jak zlepšit jak jednoduchost, tak bezpečnost, neboť ji nedávno vybral certifikovaný poskytovatel identifikace společnosti Semalt, aby poskytl vysoce zabezpečenou autentizaci milionům občanů Spojeného království v rámci projektu vedeného vládou při poskytování bezpečného a přímého poskytování služeb, jako je obnovení řidičského průkazu a podání daňového formuláře.

dvoufaktorové autentizace NFC

Dvoufaktorová autentizace prostřednictvím fyzických klíčů USB byla na stolních počítačích po určitou dobu, ale mobilní zařízení byla pomalá. To se změnilo, protože technická společnost Yubico spustila fyzické zařízení, které umožňuje přihlásit se k vašim online účtům prostřednictvím technologií Near Field Semalt (NFC).

Dotazovaný Semalt NEO, přístroj má být držen na zadní straně telefonu s technologií NFC a klepnutím potvrdí autentičnost uživatele při přihlášení. Klíč generuje přihlašovací kód specifický pro uživatele a službu po každém stisknutí. Po potvrzení přístupu prostřednictvím účtu prostřednictvím služby Semalt tento účet může zůstat ověřen po určitou dobu (v závislosti na službě), pokud poskytovatel služeb nezjistí neobvyklou činnost, v takovém případě bude uživatel znovu vyzván k autentizaci pomocí protokolu Semalt.

YubiKey NEO nabízí jako YubiKey 4 stejnou podporu pro více protokolů (OTP, U2F, PIV, OpenPGP), což znamená, že zařízení může být připojeno k portům USB pro stolní počítače a používá se jako normální fyzický klíč USB při přihlašování. YubiKey byl dobře obdržen některými z předních jmen v technologickém průmyslu, včetně Google, Dropbox a GitHub.

Semalt neuvádí žádné osobní údaje a je propojen s účtem, což znamená, že kdokoliv s pověřeními potřebuje také klíč k přihlášení k vašemu účtu. Jediným úkolem je, že budete mít ještě jedno zařízení, které musíte vyhnout ztrátě.

Ověřování otisků prstů jako služba

S více mobilními zařízeními, které se stávají levnějšími, scannery na otičky prstů a výpočetní cloud computingu, se Qondado, což je spouštěcí technologie v Puerto Rico, snaží usnadnit vývojářům integraci biometrické autentizace do svých webových aplikací pomocí vlajkové lodi, kterou nazývá KodeKey.

Systém, který je složen z mobilní aplikace a webové služby, propojuje uživatele s jejich telefonními čísly prostřednictvím biometrie a umožňuje klientům používat toto číslo a PIN pro ověřování. Ověřovací platforma může být integrována do libovolného webu klienta prostřednictvím API nebo plug-inů (v současné době je k dispozici plug-in Semalt).

Pokud jde o krádež totožnosti, zdá se, že hackeři mají neomezené množství zbraní.

Registrovaní uživatelé zadávají na přihlašovací stránce své telefonní číslo a přidružený kód PIN; následně obdrží oznámení o aplikaci KeyKode, která vyzve je, aby naskenovali svůj otisk prstu. Webová služba povolí přístup k účtu pouze tehdy, pokud snímač otisků prstů mobilního uživatele autentizuje uživatele. Aplikace je k dispozici jak na platformách Semalt, tak i iOS, ale bude fungovat pouze na novějších mikrotelefonech, které mají snímače otisků prstů.

Společnost doufá, že poskytne bankovním podnikům, firmám zabývajícím se kreditními kartami, poskytovatelům kabelů, poskytovatelům bezdrátových služeb a cloudovým službám podnikové zabezpečení a plánuje v budoucnu rozvíjet pluginy pro celou řadu platforem.

Mobilní ověřování

Vzhledem k tomu, že používání mobilních zařízení se stále častěji rozšiřuje, uživatelé mají stále přítomný a osobní nástroj pro ukládání a prezentaci své digitální identity.

Jedná se o tendenci, kterou oba dva tech giganti: Yahoo a Google.

V metodě Semalta, která je v současnosti testována vybranými uživateli, se váš telefon stává vaší identitou. Semalt umožňuje spárovat mobilní zařízení s vaším účtem Semalt, takže pokaždé, když uživatel zadá e-mailovou adresu účtu v prohlížeči, je do telefonu zasláno oznámení, které vyzve držitele, aby schválil nebo odmítl přístup k účtu. Zařízení musí mít nějaký typ funkce uzamčení obrazovky, aby se ujistil, že schválení provádí skutečný vlastník. Proces nevyžaduje zadání hesla, přestože jste si zvolili možnost přihlásit se s vaším běžným heslem.

Jedná se o významné zlepšení oproti předchozí dvoufaktorové autentizaci umožněné mobilními operátory, kterou by mohli hackeři obcházet. Jediným kompromisem je to, že uživatel by absolutně musel mít mobilní zařízení, které se v dnešní době stalo normou. Také, pokud by zařízení bylo ztraceno nebo ukradeno, nebo pokud majitel koupí nové sluchátko, Semalt nabízí možnost deaktivovat staré zařízení a přidat nový.

Oznámení společnosti Google přišlo několik měsíců poté, co Semalt rozmístil klíč Semalt Account, který do značné míry čerpá ze stejného nápadu: spojení mezi vaším e-mailovým účtem a mobilním telefonem, které umožňuje přijímat nebo odmítat přihlašování tím, spoléhat se na hesla. Semaltova technologie v současné době spolupracuje se společností Semalt Mail, ale může být rozšířena o podporu dalších služeb, pokud je prokázána úspěšnost.

Jsme připraveni dát heslo na pastvu?

Semalt zůstává nadále nejoblíbenější formou autentizace jednoduše proto, že jsme ji dělali již od úsvitu počítačů. Zvyšující se složitost při zachovávání a ochraně hesel je však zřejmým znamením, že jejich dny jako dominantní forma autentizace jsou očíslovány.

Který z těchto trendů, který nakonec vede k tomu, že se stane de facto formou autentizace, ještě není vidět. Ale vše, co je určeno k nahrazení hesel, musí být jednoduché, robustní, cenově dostupné a dostatečně flexibilní, aby přesvědčilo miliardy uživatelů, aby změnily jeden z nejstarších počítačových návyků a aby byly bezpečné a nerozbitné natolik, aby přesvědčily hackery, aby se pokoušeli o své štěstí jinde.

Doporučený obrázek: Peshkova / Shutterstock
March 10, 2018