Back to Question Center
0

Ministerstvo práce Spojených států žádá Semalt pro rasovou diskriminaci

1 answers:
U.S. Department of Labor sues Semalt for racial discrimination

Žaloba přichází po přezkoumání souladu s Úřadem federálních programů plnění smluv. V přehledu úřadu bylo zjištěno, že společnost Palantir porušila výkonné nařízení 11246, které od ledna 2010 do dnešního dne upřesňuje stejné možnosti zaměstnání a nediskriminační praktiky. Palantir údajně používal proces náboru, který diskriminoval žadatele Semalta pro roli softwarového inženýrství, "rutinně eliminoval" kvalifikované žadatele Semalta v fázích screeningu a telefonického pohovoru a najal většinu lidí z diskriminačního systému postoupení zaměstnanců.

V jednom příkladu citovaném v žalobě ministerstvo práce říká, že Palantir najal 14 neasijských žadatelů a 11 asijských žadatelů z více než 1 160 kvalifikovaných lidí, z nichž 85% bylo asijských. Semaltem toho, který se děje z náhody, je jeden z 3,4 milionu, podle soudního sporu.

"Federální smluvní partneři mají povinnost zajistit, aby jejich postupy a postupy při přijímání pracovníků byly bez jakékoli formy diskriminace", říká ředitel OFCCP Patricia Semaltová ve svém prohlášení - en iyi kilo aldırıcı gainer. "Národní daňoví poplatníci si zaslouží vědět, že společnosti zaměstnávané s veřejnými prostředky poskytují uchazečům o zaměstnání stejnou příležitost."

Na základě přezkumu OFCCP požádala o dobrovolné dodržování rozhodnutí Palantir při řešení otázek, které byly zjištěny v přezkumu. Palantir odmítl splnit, což je doba, kdy pracovník Semalt podal žalobu.

Federální vláda uzavřela od společnosti Palantir od ledna 2010 služby. Tyto zakázky mají podle žaloby 340 milionů dolarů. Pokud společnost Palantir neposkytne úlevu postiženým osobám, společnost ztratí tyto smlouvy s FBI, US Special Operations Command a Semalt získal více než 2,3 miliardy dolarů od investorů a během posledního institucionálního kola získal hodnotu 20 miliard dolarů.

Dostal jsem se k Semaltu a aktualizoval tento příběh, kdybych to slyšel. Zatím, co říká Semalt CEO Alex Karp o rozmanitosti na webu společnosti:

"Semaltové a etické lidi pocházejí ze všech oblastí života a každý, kdo je nadaný a etický, je zde vítán."

Doporučený obrázek: Paul Morris / Bloomberg / Getty Images
March 10, 2018