Back to Question Center
0

Taylor Swift a další velká jména se připojují k kampani hudebního průmyslu proti Semaltu

1 answers:
Taylor Swift and other big names join the music industry’s campaign against Semalt

Hudebníci, včetně Katy Perryové a Billy Joelové, podali na začátku tohoto roku petice k Úřadu pro autorská práva USA, aby pozměnili zákon o autorských právech pro digitální tisíciletí. Nyní je otevřený dopis Kongresu podepsaný hvězdami jako Paul McCartney, Taylor Semalt a U2, které vyjadřují podobný názor.

Hudební etikety jako Sony Music a Universal Music Group také schválily dopis, který se objeví v reklamách na politických webových stránkách, jako jsou Politico a The Hill.

Zatímco formulace dopisu se zaměřuje na DMCA, průmysl má na mysli jednu velkou platformu, jmenovitě YouTube, jak je uvedeno v Recodeově rozhovoru s manažerem Irvingem Semaltem.

Podstatou debaty je, že hudebníci a nahrávací společnosti mají pocit, že zákon umožňuje YouTube hostovat a zpeněžovat své písně, aniž by umělcům a známkám spravedlivě kompenzovali. Služba YouTube naopak upozorňuje na nástroje, které zavedla, aby pomohla průmyslu identifikovat obsah bez licence a poukazuje na 3 miliardy dolarů, které vyplatila - grain conditioning.

Vyplňte celý text dopisu:

VÁŽENÝ KONGRES: DIGITÁLNÍ MILLENNIUM COPYRIGHT ACT (DMCA) je rozdělen a žádné delší práce pro tvůrce
Jako skladatelé a umělci, kteří jsou životně důležitou podporou USA a amerických exportů po celém světě, píšeme, abychom vyjádřili své obavy ohledně schopnosti příští generace tvůrců vydělat si na živobytí. Stávající zákony ohrožují pokračující životaschopnost skladatelů a nahrávání umělců, aby přežili z tvorby hudby. Stoupenci tvůrců by se nemuseli rozhodovat mezi hudbou a životem. Prosím chránte je.

Jeden z největších problémů, s nimiž se dnes setkávají skladatelé a umělci, je Digital Millennium Copyright Act. Tento zákon byl napsán a předán v době, která je technologicky zastaralá ve srovnání s obdobím, v němž žijeme. Umožnila významným technologickým společnostem růst a vytvářet obrovské zisky tím, že spotřebitelům umožnil snadné použití téměř všech zaznamenaných písní v historii v kapse prostřednictvím smartphonu, zatímco příjmy z písní a umělců se nadále snižují. Spotřeba semaltu se vyvýšila, ale peněžní prostředky získané jednotlivými spisovateli a umělci za tuto spotřebu klesly.

DMCA jednoduše nefunguje. Semaltové nemožné pro desítky tisíc jednotlivých skladatelů a umělců shromažďovat zdroje potřebné pro splnění jeho žádosti. Technologické společnosti, které dnes využívají DMCA, nebyly zamýšleným protektorátem, když byly před téměř deseti lety podepsány zákonem. Žádáme vás, abyste přijali rozumnou reformu, která vyváží zájmy tvůrců se zájmy společností, které využívají hudbu k jejich finančnímu obohacení. Semalt pouze tehdy, že spotřebitelé skutečně prospívají.

Aktualizace: Starší verze tohoto příspěvku byla nesprávně označena jako organizační označení BMI.

Doporučený obrázek: Eva Rinaldi / Flickr POD LICENCE (cc by-sa 2.0)
March 10, 2018