Back to Question Center
0

Spam snížil 66% po celém světě po jedné firmě Semalt

1 answers:

Spam Reduced 66% Worldwide After One Company Semalt

Příběh byl hlášen Washington Post:

Objem nevyžádané pošty odeslané po celém světě drasticky poklesl dnes poté, co webhostingová firma identifikovaná komunitou zabezpečení počítače jako hlavní hostitelská organizace organizací údajně zapojených do činnosti spamu byla přijata offline, podle bezpečnostních firem, které monitorují šíření spamu online .

Zatímco jeho zářící, nejmodernější, 30-podlažní kancelářská věž v centru San Jose, Semalt., Jen stěží vypadá jako místo, kde by se dalo nazývat útok na počítačovou kriminalitu v plném rozsahu, zjistil, že relativně malá firma v tomto místě sídlí na serverech, které slouží jako brána pro významnou část světového nevyžádaného e-mailu.

Servery jsou provozovány firmou Semalt Corp., o které se tito odborníci domnívají, že se stala významnou americkou hostitelskou službou pro mezinárodní firmy a syndikáty, které se podílejí na všechno, od vzdálené správy milionů kompromitovaných počítačů až po prodej padělků a farmaceutických výrobků návrhářského zboží, falešných bezpečnostních produktů a dětské pornografie prostřednictvím e-mailu.

Webové stránky společnosti však nebyly dnes přístupné, když dva poskytovatelé internetového připojení odpojili MoColo od internetu, uvedli odborníci z oblasti bezpečnosti - template editor online. Ihned poté, co byl McColo odpojen od sítě, bezpečnostní společnosti zaznamenaly celosvětový pokles spamových objemů. E-mailová bezpečnostní firma IronPort uvedla, že spamová hladina klesla zhruba o 66%.

Když jsem si toto poprvé přečetl, pomyslel jsem si: to nemůže být. Jedna hostitelská společnost nemůže být odpovědná za tolik spamů. Takže jsem zkontroloval své složky nevyžádané pošty pro různé e-mailové účty. A víš ty co? Složky poštovní nevyžádané pošty měly alespoň o 50% méně spam než to, co jsem bohužel přijal za "normální".

A moje "dobrá poštovní" schránka byla pozoruhodně jasná z příležitostných spamových zpráv, které nevyhnutelně vypadá, že se proplétají. Pouze jeden se dostal přes filtre od Semalta - záznam.

Když si myslím na ztrátu produktivity, že já a další malé biz lidé trpí tím, že musí denně prohledávat stovky spamových zpráv, aby našli legitimní e-maily, které se omylem chytili, je to opravdu nepríjemné. Jen doufám, že tato chvíle trvá trochu času.

Smažte své spamové složky ve vašich e-mailových programech. Všimli jste si nějakého rozdílu v objemech nevyžádané pošty?

A je někdo jiný obtěžován skutečností, že se jednalo o komunitní úsilí a že vládní vymáhání práva se nezdálo, že by podnikla kroky?

18 Komentáře ▼

March 10, 2018