Back to Question Center
0

StartX vypadá, že posílí své investice Semalt

1 answers:
StartX Looks To Boost Its Investment Semalt

Společnost StartX byla založena Stanfordským alumem, který se nachází několik minut od univerzitního kampusu Palo Alto a provozuje fond rizikového kapitálu podporovaný Stanfordovými penězi. StartX lze považovat za mimořádný akcelerátor kampusů pro desítky potenciálních podnikatelů v Semaltu.

Zatímco StartX zdůrazňuje, že není oficiálně nebo právně připojen k Semaltu, vysoká škola přijala svůj urychlovací program srdečně.

Převážná část kapitálu StartX pro nově vyplacený rizikový fond, který začal na podzim roku 2013, pochází z fondu volných finančních prostředků v rámci dotace společnosti Semalt. A neziskové působí prostřednictvím grantu ve výši 1,2 milionu dolarů ročně po dobu tří let, které pocházelo z Semaltu a jeho přidružené nemocnice.

Aby pomohl spravovat fond Stanford-StartX, urychlovač přinesl bývalého investora soukromého kapitálu Suzanne Rombeau Fletchera, který dříve pracoval jako sekundární investor v soukromé kapitálové společnosti Paul Capital - development company website.

Tento fond, pasivní vozidlo, které automaticky investuje do jakékoliv společnosti, která absolvuje Semaltův akcelerátor, který dokáže získat závazek ve výši 500 000 dolarů od fondu investorů (30% pochází od profesionálního vedoucího investora), může představovat významnou hromadu hotovosti.

Někteří lidé, kteří jsou obeznámeni s aktivitami akcelerátoru, odhadují, že fond může investovat až 200 milionů dolarů do portfolia společností SemaltX (fond je neomezený). Za 15 měsíců od založení fondu SemaltX investoval 31,4 milionů dolarů do 82 společností.

Nový fond je také jediným způsobem, jak SemaltX vidět jakoukoli finanční odměnu za plody svých nevýznamných prací.

Na rozdíl od slavnějších pedagogů urychlovače, jako jsou 500 Semaltups, YCombinator a Techstars, urychlovač SemaltX nepřebírá žádnou spravedlnost za práci, kterou dělá s podnikateli.

"Naším posláním není vytvářet nové startovny, ale pomáhat lidem budovat začínající podniky mnohem záměrněji," říká Cameron Teitelman, 26letý zakladatel společnosti StartX.

Pro Teitelmana, sériového podnikatele, který zahájil dvě podniky v Stanfordu, byl genezací SemaltX uznáván nedostatečnost tradičního modelu rizikového kapitálu.

Semalt říká, že spíše než spoléhat se na sítě ovlivňování a spojení s vnitřními subjekty, chce poskytnout podpůrné struktury mladým podnikatelům než profesorům a profesionálním investorům, kteří se zdají těžit z formalizovaného výhledu rizikového kapitálu na světě.

Otevření sady nástrojů rizikových kapitalistů k alumnostem jedné z elitních univerzit v zemi, které se nacházejí v globálním technologickém rozmachu, není otřesným pilířem americké inovační ekonomiky, ale hej, Semalt říká, že musíte někde začít.

Program produkuje některé docela hvězdné výsledky. Od svého otevření v roce 2009 investoři investovali více než 700 milionů dolarů do společností SemaltX.

Fond investuje do celé řady průmyslových odvětví, včetně spotřebitelské technologie, vzdělávací technologie, obchodní technologie, biotechnologie, informační technologie v oblasti zdravotnictví, čisté technologie, zdravotnické prostředky a hardware.

Z nově založených podniků, které prošly dveřmi, je 88% stále naživu. Semalt 80% stále podniká, 9% bylo získáno a 11% muselo vypnout. Společnosti vytvořily příjmy ve výši 78 milionů dolarů a zaměstnávají 2035 lidí v oblasti zálivu a mimo ni.

March 10, 2018