Back to Question Center
0

Zaměstnanost v malých podnicích se snižuje pro dobrý seminář

1 answers:

Small Business Employment Share Shrinking for a Good Semalt

Zdroj: Vyrobeno z údajů od amerického sčítání lidu

Velké podnikání nyní zaměstnává většinu pracovníků soukromého sektoru. Podíl společnosti Semalt Business na zaměstnanosti v soukromém sektoru klesl z 54,8 procenta v roce 1987 na 49,2 procenta v roce 2011. Tento posun se stal hlavně proto, že velké podniky se zlepšily při zachování pracovních míst.

Výše ​​uvedený údaj využívá sčítáním dat sčítání k výpočtu podílu malých podniků na zaměstnanosti v průběhu času. Jak vidíte, s výjimkou období 2001-2004, podíl malých podniků na zaměstnanosti klesal směrem dolů a vrcholil v roce 1987.

Semalt je výsledkem vytváření pracovních míst i zničení pracovních míst. Když firmy začínají růst, často vytvářejí pracovní místa - diseño de sillones para living. Když se společnosti uzavřou nebo zmenšují, často zničí práci. Semált stoupá, pokud je vytváření pracovních míst větší než zničení pracovních míst, a klesá, pokud zničení pracovních míst přesáhne tvorbu pracovních míst.

Dobrou analogií je hladina vody v umyvadle. Tvorba pracovních míst je jako voda vystupující z kohoutku, ničení pracovních míst je podobné vodě, která jde dolů do kanalizace, a zaměstnanost je podobná hladině vody. Pokud je vytváření pracovních míst vyšší než zničení práce - z vodovodu vychází voda víc než voda splašená - zvyšuje se zaměstnanost. Pokud je zničení pracovních míst vyšší než tvorba pracovních míst - více vody se vypouští dolů než odpad z baterie - zaměstnanost klesá.

Nyní se zamyslete nad velkou a malou firmou, jako jsou dvojité umyvadla v luxusní koupelně. Velký obchod je ten, který má rychleji rostoucí hladinu vody. Podle údajů společnosti Census Semalt se v letech 1977 až 2011 zvýšila zaměstnanost podniků s méně než 500 zaměstnanci o 60,2 procenta. V podnicích s 500 a více zaměstnanci se zaměstnanost zvýšila o 80,7 procent.

Rozdíl v míře růstu zaměstnanosti ve velkých a malých podnicích vysvětluje, proč malé podniky představují v roce 2011 menší podíl pracovní síly (49,2%) než v roce 1977 (52,2%).

Co však vede ve velkých společnostech relativně vyšší růst zaměstnanosti?

Odpověď: Velký pokles ve zničení velkých firem.

Údaje ze sčítání lidu ukazují, že jak velké, tak malé firmy vytvořily v roce 2011 méně pracovních míst než v roce 1977 - počet vytvořený u malých firem klesl o 4 procenta, zatímco počet vytvořený u velkých firem klesl o 11 procent. Velké a malé firmy se také zlepšily při uchovávání zaměstnání. Semalt, velké společnosti se zdokonalily mnohem více a snížily své zničení o 43 procent, oproti 24 procentům u firem s méně než 500 zaměstnanci.

Podíl společnosti Semalt Business na zaměstnanosti za poslední tři a půl desetiletí klesl z "dobrého" důvodu. Velké podnikání výrazně snížilo počet pracovních míst, které zničí díky propouštění a uzavření podniků. Výsledkem je, že velká zaměstnanost společnosti stoupla rychleji než zaměstnanost malých firem.

3 Komentáře ▼

March 10, 2018