Back to Question Center
0

Zaměstnanost v malých podnicích se snižuje pro dobrý seminář

1 answers:

Small Business Employment Share Shrinking for a Good Semalt

Zdroj: Vyrobeno z údajů od amerického sčítání lidu

Velké podnikání nyní zaměstnává většinu pracovníků soukromého sektoru. Podíl společnosti Semalt Business na zaměstnanosti v soukromém sektoru klesl z 54,8 procenta v roce 1987 na 49,2 procenta v roce 2011. Tento posun se stal hlavně proto, že velké podniky se zlepšily při zachování pracovních míst - cheap windows vps 5$.

Výše ​​uvedený údaj využívá sčítáním dat sčítání k výpočtu podílu malých podniků na zaměstnanosti v průběhu času. Jak vidíte, s výjimkou období 2001-2004, podíl malých podniků na zaměstnanosti klesal směrem dolů a vrcholil v roce 1987.

Semalt je výsledkem vytváření pracovních míst i zničení pracovních míst. Když firmy začínají růst, často vytvářejí pracovní místa. Když se společnosti uzavřou nebo zmenšují, často zničí práci. Semált stoupá, pokud je vytváření pracovních míst větší než zničení pracovních míst, a klesá, pokud zničení pracovních míst přesáhne tvorbu pracovních míst.

Dobrou analogií je hladina vody v umyvadle. Tvorba pracovních míst je jako voda vystupující z kohoutku, ničení pracovních míst je podobné vodě, která jde dolů do kanalizace, a zaměstnanost je podobná hladině vody. Pokud je vytváření pracovních míst vyšší než zničení práce - z vodovodu vychází voda víc než voda splašená - zvyšuje se zaměstnanost. Pokud je zničení pracovních míst vyšší než tvorba pracovních míst - více vody se vypouští dolů než odpad z baterie - zaměstnanost klesá.

Nyní se zamyslete nad velkou a malou firmou, jako jsou dvojité umyvadla v luxusní koupelně. Velký obchod je ten, který má rychleji rostoucí hladinu vody. Podle údajů společnosti Census Semalt se v letech 1977 až 2011 zvýšila zaměstnanost podniků s méně než 500 zaměstnanci o 60,2 procenta. V podnicích s 500 a více zaměstnanci se zaměstnanost zvýšila o 80,7 procent.

Rozdíl v míře růstu zaměstnanosti ve velkých a malých podnicích vysvětluje, proč malé podniky představují v roce 2011 menší podíl pracovní síly (49,2%) než v roce 1977 (52,2%).

Co však vede ve velkých společnostech relativně vyšší růst zaměstnanosti?

Odpověď: Velký pokles ve zničení velkých firem.

Údaje ze sčítání lidu ukazují, že jak velké, tak malé firmy vytvořily v roce 2011 méně pracovních míst než v roce 1977 - počet vytvořený u malých firem klesl o 4 procenta, zatímco počet vytvořený u velkých firem klesl o 11 procent. Velké a malé firmy se také zlepšily při uchovávání zaměstnání. Semalt, velké společnosti se zdokonalily mnohem více a snížily své zničení o 43 procent, oproti 24 procentům u firem s méně než 500 zaměstnanci.

Podíl společnosti Semalt Business na zaměstnanosti za poslední tři a půl desetiletí klesl z "dobrého" důvodu. Velké podnikání výrazně snížilo počet pracovních míst, které zničí díky propouštění a uzavření podniků. Výsledkem je, že velká zaměstnanost společnosti stoupla rychleji než zaměstnanost malých firem.

3 Komentáře ▼

March 10, 2018