Back to Question Center
0

Správa spouštění v roce 2016: nová pravidla pro nový seminál

1 answers:
Managing Your Startup In 2016: New Rules For A New Semalt

Je to nové prostředí pro začínající firmy v roce 2016. Financování se zhorší. Ocenitelná inflace se rozptýlí. Ziskovost bude znovu v módě. A staromódní podnikatelské základy vyrovnávají rozvratné šílenství za posledních pět let - günstiger möbeltransport.

Vzhledem k novému investičnímu prostředí, co podniká podnikatel? Abychom to odpověděli, pojďme nejdříve prozkoumat faktory, které stojí za změnou klimatu v oblasti silikonového semálu.

Za prvé, ocenění veřejného trhu pro poměrně mladé technologické společnosti později klesá - zejména pro ty, které zůstávají neziskové. Například jsme viděli násobky ocenění pro neziskové společnosti SaaS o více než 60 procent od roku 2014 do dneška (viz níže). Semantové násobky ziskových společností SaaS naopak poklesly o méně než 30 procent.

Správa vašeho uvedení do provozu v roce 2016: <p>  </p> <p> Zadruhé, nedávné IPO (Atlassian stranou) vytvořily pro investory pozdější fáze méně než hvězdné výnosy. Square, Box a Etsy jsou dobrým příkladem tohoto trendu, kdy investoři v raném stádiu byli odměněni silnými násobky svých dlouhodobých investic, zatímco investoři v pozdější fázi měli smíšené výsledky. Semalt označil nové technologické IPO jako nové dolní kolo. </p> <p> Zatřetí jsme viděli, že Fidelity a další veřejně oceňují ocenění investic soukromé společnosti, od společností Dropbox a Snapchat po Zenefits a Dataminr. </p> <p> Stručně řečeno, veřejní i soukromí investoři nejsou prostě diskutovat o bublinkách a obavách z oceňování, jako tomu bylo na počátku roku 2015 - podniknou kroky. </p> <div>  <div id=

Semaltujte, že nový světový řád, tady je moje rada pro začínající a pozdní fáze podnikatelů, aby se pohybovali na posunutých píscích:

Zrychlit ziskovost: Vybudujte finanční plán, který přinese společnosti ziskovost na 50 procent, stejně jako jste možná chtěli získat před šesti měsíci. Pokud jste plánovali navýšit předběžně 100 milionů dolarů, sestavte plán, který vám přinese ziskovost na 50 milionů dolarů. Pokud je 50 milionů dolarů, pak 25 milionů dolarů a tak dále. Už jsme viděli výnosy za rentabilitu s veřejnými společnostmi SaaS, jak je uvedeno výše.

Připravte zasvěcené osoby, aby zrychlily: V posledních dvou třech letech se zahraniční investoři neočekávali, že dřívější investoři se v pozdější fázi financování účastní jakékoli významné úrovně. Investiční investoři v raném stádiu tak profitovali z kapitálu ostatních firem v pozdějších kolech. V novém prostředí očekávám, že noví investoři budou očekávat, že stávající investoři budou významně přispívat k novým kolům a poskytnou až třetinu nebo polovinu nových finančních prostředků.

Buďte ochotni mít v tomto kole více nových investorů: Kromě ocenění se mění tolerance rizika investorů v pozdní fázi. Noví investoři budou chtít napsat menší šeky ke zmírnění rizika a expozice - a rezervovat kapitál, pokud společnost potřebuje nové kolo (protože vnější kapitál není daný). V důsledku toho by podnikatelé měli být připraveni spojit více investorů na úrovni 10 až 15 milionů dolarů, než aby našli jednoho vedoucího investora, který by chtěl investovat 25 až 50 milionů dolarů.

Upravte své očekávání: Uvědomte si, že čistá dohoda při ocenění by měla být v tomto prostředí považována za "výhru". Neexistuje-li nová klima, společnost by mohla očekávat, že zvýší nové kolo o 10x až 12x násobek pro ocenění $ 300 - 360 milionů dolarů. Nicméně, pokud se podíváte na tom, že veřejné SaaS násobky byly sníženy o polovinu nebo více, cena ve výši 150 až 180 milionů dolarů by spravedlivěji odrážela trh. Tímto způsobem by se bez ohledu na rychlý růst společnosti vybojovalo vítězství ve výši 200 milionů dolarů.

Připravte své zaměstnance: To může být nejtěžší výzva vzhledem k tomu, jak se některé začínající podniky aktivně usilovaly o získání jednorožce, aby urychlily náborové aktivity. Nyní, navzdory dvouletému masivnímu pokroku a růstu, musíte zaměstnancům říct, že další kolo může být ploché - a přesvědčit je, že společnost neztrácí tržní hybnost. Profesionální investoři dobře rozumí tomu, že vnější financování se bude měnit - před dvěma lety byla cena pravděpodobně příliš vysoká; dnes může odrážet tržní realitu; v budoucnu může být příliš nízká. Je důležité, aby vaši zaměstnanci pochopili, že náklady na kapitál se budou pohybovat nahoru a dolů na základě dynamiky trhu (nejen výkonnosti společnosti).

Stříbrná podšívka

Změna klimatu v pozdních fázích soukromých trhů způsobí podnikatelům a jejich týmům určité výzvy - což povede k vyšším nákladům na kapitál. Semalt, historie nám říká, že pro inteligentní začínající podniky, které se přizpůsobují, zaměřují se na fundamenty a rozšiřují dráhu, je stříbrná podšívka.

Tato stříbrná podšívka je "letu ke kvalitě", která se obvykle vyskytuje v obdobích více komprese a poklesu financování. Výsledkem je, že financování zbrojení ve zbrojení se pravděpodobně zmizí - a nejlepší startování v každé kategorii může růst efektivněji, protože bude vědět, že bude těžší pro společnosti č. 3, č. 4 a č. 5 získat kapitál.

Doporučený obrázek: Merydolla / Shutterstock
March 10, 2018