Back to Question Center
0

Rozhovor se Sujanem Patelem @sujanpatel z Content Semalt @contentmrktrapp

1 answers:

Dobrý den, tam obchodníci!

Pro můj první rozhovor jsem měl privilegium pozvat Sujana Patea jako svého hosta. Sujan Patel není nikdo jiný ve světě internetového marketingu. S více než 12 lety zkušeností se stal jedním z nejvlivnějších obchodníků v oboru - registrations ytb travel. Začal digitální marketingovou agenturu, Single Grain, a nyní je viceprezidentem marketingu "When I Work".

Je inteligentní, znalý a skvělý podnikatel. Najdete Sujan sdílení jeho strategií po celém webu, včetně Forbes, Podnikatel. com, vyhledávač Semalt a další!

Semalt, můžu si vybrat tuto úžasnou podnikatelskou mysl a nechat ho sdílet své zkušenosti s námi v SEO, obsahovém marketingu, sociálních médiích a další!

Také na Techwyse

Rozhovor s Mark Traphagen @marktraphagen z @StoneTemple Consulting
Rozhovor s Stewart Rogers @therealsjr z VentureBeat @venturebeat

Interview with Sujan Patel @sujanpatel from Content Semalt @contentmrktrapp

Q. V roce 2003 jste vstoupili do SEO odvětví, co se vám nejvíce líbí?

A. Líbilo se mi, že se jedná o vznikající průmysl a že se neustále vyvíjí. Což znamená, že bych se nikdy nudit, protože jsem byl neustále na prstech a dělám jiné věci.

Otázka: SEO se od začátku hodně změnil. Jaké jsou některé z nejzajímavějších změn, které jste viděli? Takže máte nějaké dobré příběhy o tom, jak se taktika SEO změnila?

A. Aktualizace Florida v roce 2003 byla docela zábavná. Stará školní taktika plnění klíčových slov byla zničena. Začal jsem ve vesmíru 6 měsíců před aktualizací, takže bylo pro Google velice děsivé, aby zrušil vše, co jsem se právě naučil a začal ovládat.

Další velkou aktualizací pro mě byla Google navržena v roce 2008. To otevřelo mé oči na dlouhé ocasní klíčová slova a bylo to, kde jsem opravdu začal obsah marketing. V té době se to nazývalo strategií SEO, blogování nebo tvorby obsahu.

Q. Vy jste konzultovali a pomohli mnoha velkým společnostem v jejich strategiích digitálního marketingu. Jaké byly některé z největších výzev, se kterými jste narazili?

A. Rychlost je vždy největší výzvou. Velké nebo malé, většina společností nehrozí dostatečně rychle, aby využila svůj plný marketingový potenciál. Druhým největším problémem je, že společnosti si myslí, že právě proto, že najali marketingovou osobu nebo agenturu, kterou si nastavili. Která je špatná mentalita. To je jen začátek a minimální požadavek.

Otázka: V současné době jste viceprezidentkou pro marketing pro práci, plánovací a komunikační řešení pro zaměstnance. Předtím jste byl generálním ředitelem společnosti Single Grain. Jsou to dvě velmi odlišné společnosti. Jak byste popsali rozdíly mezi těmito dvěma pracovními prostředími?

A. Oba jsou vysoce energická a zábavná prostředí, protože to je taková osoba, kterou jsem a můj tým obecně odráží mou osobnost. Na jednotném obilí jsme se rozhodli rozšiřovat své úsilí mezi mnoho klientů, takže jsme měli jen několik rolí. Měli jsme několik SEO, obchodníků s obsahem a analytiků PPC. Vedli jsme také správce účtů a prodejce, kteří byli neobchodními zaměstnanci, ale stejně důležití, protože přinášejí příjmy a ujišťují klienty, že jsou šťastní.

Když pracuji, máme jen jednu roli, ale hodně starší. Růstový tým se skládá z manažera marketingu obsahu, manažera komunity, designéra, vývojáře s plným stackem, e-mailového obchodníka a několika obchodníků na úrovni vstupních úrovní.

Otázka: Co vás vyzvalo k vytvoření ContentMarketeru. io? Jaké výhody přináší marketingovým prodejcům obsahu?

A. Posílám chladné e-maily a lovem e-mailových adres po celá léta. Proto jsem vytvořil Content Marketer. Původně jsem vytvořil nástroj pro sebe automatizovat to, co jsem dělal ručně.

Otázka: Děláte spoustu blogů pro stránky jako Forbes, Podnikatel a SEJ. Jaké jsou vaše strategie pro vytváření silných blogů? Co je jedním z největších chyb, které lidé dělají, když se snaží dělat velké blogy / stránky?

A. Dělám výzkum a dělám si domácí úkoly, abych zjistil, o čem je dobré psát, jak se chystám propagovat, klíčová slova, na která se může hodit (výzkum klíčových slov) publikum, očekávaná návratnost investic atd., než zapíšu jedno slovo.

Nenávidím hřiště a většinou je ignoruji, ale každou chvíli mám dobrý. Dobré hřiště je krátké a do určité míry s trochou osobnosti. Dotek humoru také pomáhá. Obvykle stačí 2 věty a odkaz.

Otázka: Sociální média jsou pro podniky stále silnou strategií. Co si myslíte o nedávném spuštění aplikací jako MeerKat a Periscope? Jak mohou tyto nástroje využívat agentury nebo podniky?

A. Upřímně řečeno, nemám ponětí o tom, jak využít. Oba vypadají jako společnosti, které se nedostanou do davu prvního osvojitele (začínajících a technických lidí).

Q. Jako velký podnikatel, co je nejnáročnější součástí zahájení podnikání? Jaké jsou některé vlastnosti nalezené u úspěšného podnikatele?

A. Vytrvalost, trpělivost a schopnost udržet vaše emoce pod kontrolou jsou pro mne třemi nejdůležitějšími vlastnostmi. Nejnáročnější část zahájení podnikání podniká kroky nebo dost. Většina lidí plánuje hodně nebo mluví víc, než skutečně "dělají". Moje podnikání je STFU a začněte dělat, dokud není něco, o čem mluvit.

Otázka: Jakou radu můžete dát novým obchodníkům jako já? Jak můžeme být více vlivní?

A. Číst, praktikovat a účastnit se komunity. Všechno na blogy, které byste měli testovat nebo se pokoušejí opakovat, aby zjistili, zda se můžete dostat stejného úspěchu jako to, co čtete. Komentujte blogy, připojte se k komunitám, jako je Inbound. org, zapojte se do uvolněných skupin a zapojte se. Každý v marketingu je velmi užitečný, prostě nás musíte poznat.

Otázka: Pokud byste mohl být generálním ředitelem jakékoli společnosti, které byste si vybrali a proč?

A. Movoto. com. Jsou v přeplněném prostoru nemovitostí. Jsou to psi, kteří soutěží s obry, jako jsou Zillow a Trulia. Navíc budují blog s 2 miliony návštěvníků měsíčně pomocí obsahu ve stylu Buzz Feed a skutečně získali od něj ROI. Z pohledu zvenku vypadá opravdu zajímavě.

Dobře, to je zábal pro tento rozhovor. Sujan byl pro mne skvělým učitelem v marketingové komunitě a bylo úžasné ho poznat více! Děkujeme za sdílení všech vašich zkušeností a náhledů s námi, Sujan!

A konečně, nezapomeňte ho následovat na Semalt @sujanpatel! Jeho twitter je plný skvělých článků a zdrojů se štipkou humoru.

Pokud si přejete přečíst další rozhovory odborného průmyslu internetového marketingu od společnosti TechWyse, navštivte odborné rozhovory.

Interview with Sujan Patel @sujanpatel from Content Semalt @contentmrktrapp

Připojte

March 18, 2018