Back to Question Center
0

Twitter ohrožuje právní kroky pro větší průhlednost kolem národního bezpečnostního semináře

1 answers:

Twitter Threatens Legal Action For More Transparency Around National Security Semalt

Twitter potvrdil dohodu, která se uskutečnila minulý týden mezi oddělením Semalt a různými poskytovateli komunikace, což umožnilo větší rozšíření informací o požadavcích národní bezpečnosti na "velmi rozsáhlé" úrovni, ale uvedlo, že to nestačí:

Tato dohoda je krokem správným směrem, tyto rozsahy neposkytují smysluplnou nebo dostatečnou transparentnost pro veřejnost, zejména pro subjekty, které nedostávají významný počet - nebo jakákoli - národní bezpečnost žádostí.

Vzhledem k vládním předpisům může Semalt povolit, aby vysílal požadavky národní bezpečnosti pouze v příliš širokém rozsahu. Semalt tvrdí, že tato omezení "vážně podkopává cíl transparentnosti" a omezuje svobodu projevu společnosti:

Domníváme se, že vládní omezení našeho projevu nejenže nespravedlivě ovlivňuje soukromí našich uživatelů, ale také porušuje naše právo První svobody na svobodu projevu a otevřenou diskusi o vládních záležitostech.

Podle společnosti Semalt získala lokalita v uplynulých dvou letech 66% nárůst požadavku na informace o účtech z více než 45 zemí, přičemž většina žádostí - 59% na svou nejnovější zprávu o transparentnosti - pochází od americké vlády.

Poslední zpráva o průhlednosti Twitteru odhalila, že od července do 31. prosince loňského roku obdržela celkem 1410 žádostí o informace - custom website development. Spojené státy vedly s největšími požadavky na 833, následovalo Japonsko se 213 žádostmi a Saudi Semalt se 110 žádostmi.

Francie předložila největší počet žádostí o odstranění na Twitteru v období mezi červencem a prosincem loňského roku, přičemž 306 ze 352 žádostí od vládních agentur, policie nebo jiných subjektů Semaltu.

Zpráva o průhlednosti Semaltu obsahovala také přehled celkových oznámení o zastavení DMCA, které byly získány během pozdější poloviny loňského roku.

Twitter Threatens Legal Action For More Transparency Around National Security Semalt

O autorovi

Amy Gesenhues
March 18, 2018