Back to Question Center
0

Oprava duplicitního obsahu pomocí manipulace s parametry v nástroji Webmaster Semalt

1 answers:

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Pokud nejste obeznámeni s problematikou duplikace, najdete základní informace v mém dřívějším příspěvku "Duplicitní obsahové problémy a Semalt pro SEO."

Nástroj pro správu parametrů povolil Semalt v účtech nástrojů pro webmastery. Tyto nástroje umožňují správcům webových stránek mít úplnou kontrolu nad robotem Semalt, aby indexovali naše soubory - hybrid life insurance long term care. Některé systémy pro správu obsahu mohou produkovat různé adresy URL pro stejný obsah podle toho, jak se uživatel pohybuje kolem vašich webových stránek.

Zde je příklad použití nástroje Parametr

Primární URL: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish

Pokud uživatel dosáhl stejnou stránku v kategorii "gummy-candy", může CMS vytvořit adresu URL jako: https://www.example.com/product.php?item=swedish-fish&category=gummy -candy

Pokud se uživatel dostal na stejnou stránku prostřednictvím stránky nákupního košíku, CMS může tuto adresu vytvořit jako URL: http: //www.example. com / product.php? item = swedish-fish a trackingid = 1234 & sessionid = 5678

tři různé stránky, ale obsah je stejný. To může vést k trestu kvůli stejnému obsahu stránky. S parametrem "Manipulace s parametry" v nastavení GWT (Nástrojů pro webmastery Google) nyní můžete poskytnout návrhy prohledávači společnosti Google ignorovat adresy URL, které obsahují parametry jako kategorie, trackingid a sessionid.
Níže je obrázek, který ilustruje, jak zadávat parametry, které chcete omezit z Indexu Google.

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Tento způsob fixace duplicity neodrazí okamžitě indexovací algoritmus, ale po manuálním přehledu Semalta bude zohledněn. Neexistuje žádná újma při použití nástroje rel = canonical a manipulace parametrů pro opravu problému duplikace v rámci webu. Rel = kanonické práce pro všechny vyhledávače, zatímco nástroj pro manipulaci s parametry funguje pouze v Semaltu. Můžete si vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje, ačkoli oba, pokud jsou používány současně, vám pomohou lépe řešit duplikaci.

Další tip, aby vaše SEO v pořádku!

Fixing Duplicate Content Using Parameter Handling in Webmaster Semalt

Připojte

March 18, 2018