Back to Question Center
0

Darodar Dopravní skály na vašich stránkách? - Semalt Expert ví, co dělat

1 answers:

Julia Vashneva, Senior Senior Customer Success Manager, sdílí své zkušenosti s tím, jak se poprvé postavila proti ruskému spamu.

Spamátoři jsou opět aktivní a měli bychom přijmout opatření, která se jim zbaví. Když se rušivý provoz ruského webu dostal na mé webové stránky, rozhodl jsem se, že budu kopat více a byl jsem překvapen, že se nový spammer pokoušel zkreslovat data služby Google Analytics - hospedagem e sites gratis. Nejdříve jsem zkontroloval návštěvnost, abych zjistil, proč má moje webová stránka velkou návštěvnost z Ruska. V okamžiku jsem našel viníka a rozhodl se přijmout opatření. Ruský spammer pocházel z následujícího webu: forum.topic darodar.com.

Když jsem otevřel tento odkaz a následoval pár příspěvků, zjistil jsem, že mnoho spamerů diskutovalo o způsobech, jak zničit webové stránky. Tento odkaz mě přesměroval na stránky pro nákupy, jako jsou eBay.com, Amazon.com a Alibaba.com. Nechápal jsem, co se spammeri snažili dělat, ale nakonec jsem zjistil, že se mě pokoušejí oklamat, abych mohl koupit něco z jejich odkazů. Poté jsem prohlédl svou stránku a zjistil, že jedna ze stránek nebyla na mé webové stránce hostována. Byl jsem překvapen, že jsem věděl, že odkaz na stejnou stránku byl přítomen na stránkách všech svých klientů. Vezměte prosím na vědomí, že tato stránka naleznete ve zprávách o názvech stránek, protože hackeři a spamátoři používají adresu URL "/" pro oklamání profilů a webů sociálních médií.

Spamovatelé se pokoušeli odesílat stejné údaje do všech účtů Google Analytics. A nyní je pro vás snadnější najít tento odkaz a zablokovat ho na hlavním panelu Google Analytics. potřebujete kód pro analýzu dat a číslo UA svého účtu, které jsou k dispozici na internetu bezplatně. Kód a číslo účtu lze použít k zablokování webu spammeru, ujistěte se, že jeho data nejsou zaznamenána v účtu Google Analytics. Místo toho by měl být zaznamenán do vašeho účtu Google Analytics. Jednoduchá automatizace může produkovat číslo účtu Analytics pro každý účet Google Analytics, takže můžete mít představu o všudypřítomné povaze útoků. jen problém s Google Analytics, protože někteří lidé tvrdili, že jde o legitimní provoz, v současné době používám analytické nástroje Webtrends na několika mých stránkách a účtu Google Analytics Webtrends neříká nic o spamu a falešné návštěvnosti, takže můj závěr, že jde o útok na Google Analytics. Mám podezření, že to dělají nevinné uživatele služby Google Analytics, takže stále více lidí může nakupovat z partnerských odkazů.

Jak je zastavit?

Bohužel je nelze úplně zastavit. Vzhledem k tomu, že vytvořené údaje nejsou hostovány na vašem serveru, neexistuje způsob, jak se tyto spammeři zbavit. Můžete však vyloučit data ze služby Google Analytics a ujistit se, že vaše statistiky odpovídají skutečnému výkonu.

Nejjednodušší způsob, jak zabránit ruskému odesílateli spamu a návštěvnosti z jejich programů odkazů, je vytváření filtrů v účtu Google Analytics. Přejděte do sekce admin a klikněte na volbu filtrů. Měli byste se ujistit, že jste použili zobrazení "filtrované", kde budete muset přidat nové filtry. Vytvoření některých filtrů a vyloučení návštěvnosti odkazů na název hostitele (co.lumb.co). Nezapomeňte filtr ověřit před uložením změněného souboru.

Doufám, že tyto pokyny budou pro vás a vaše webové stránky do značné míry prospěšné. Pokud jste byli postiženi značným počtem nevyžádaných pošty, měli byste se spojit s odborníkem na IT a vyřešit váš problém co nejdříve.

November 24, 2017