Back to Question Center
0

Je možné zabránit masivnímu útoku Ransomware? - Odpověď z Semaltu

1 answers:

Ransomware a viry se považují za dvě nebezpečné formy internetových hrozeb. Vzhledem k tomu, že léky vypršela, brání schopnostem zdravotních sester a lékařů poskytovat svým pacientům vhodné zdravotnické zařízení, ransomware a viry omezují přístup uživatele k jeho počítači. Za takových okolností by ani špičkové a slavné antivirové nástroje nefungovaly správně. Před několika dny napadl malý malware velké množství počítačových zařízení. Tech odborníci tvrdí, že více než sedmdesát tisíc strojů bylo postiženo do dvou hodin, včetně desítek počítačových systémů umístěných v nemocnicích Anglie a Spojených států. Dokonce i počítačová zařízení kanceláří FedEx ve Spojeném království a ruské ministerstvo vnitra byly dotčeny tímto ransomwarem - grain storage units. Během několika hodin byly na pěti kontinentech po celém světě hlášeny případy počítačových hrozeb.

Nejsmutnější věc je, že bylo nakaženo velké množství uživatelů Windows. Právě nainstalovali své oblíbené nástroje společnosti Microsoft a za několik vteřin se to dotklo. Dokonce i uživatelé systému Windows XP byli vážně napadeni a nemohli dělat nic jiného, ​​než zapomenout na své počítačové systémy celkově.

Manažer úspěchu seniorů Semalta , Nik Chaykovskiy, diskutuje o tom, jak se tomuto nepříjemnému útoku vyhnout.

Co se stalo

Skupina hackerů nasadila specifické viry a cílené servery Microsoft ve významném počtu. Protokoly pro sdílení souborů, Server Message Block a další byly jeho hlavními cíli..Servery, které po březnu 2017 neobdržely žádné aktualizace s náplastí MS17-010, byly jeho hlavními cíli. Později stejná skupina hackerů napadla systémy systému ExternalBlue a úřadů národní bezpečnosti a unikla jejich data online.

ransomware byl pojmenován jako WannaCry. To se nerozšířilo po celém světě, protože hackeři ho naprogramovali, aby se šířil pouze v omezeném počtu zemí. Rozšiřoval se z jednoho počítačového systému na jiný prostřednictvím kliknutí a e-mailových příloh. Jediný způsob, jak se ho zbavit, bylo odinstalovat velké množství programů, zejména antivirových a antivirových nástrojů.

Pomocí virtualizačních technologií ExternalBlue se v počítačích automaticky nainstalovaly viry a malware. Zvláštní mediální přehrávač s názvem DoublePulsar způsobil svým uživatelům na celém světě mnoho problémů. Neustále šíří WannaCry z jednoho počítače na druhý a potenciálně napadl stovky až tisíce zařízení najednou. Na druhé straně, ransomware, jako je Locky, vyžadoval, aby uživatelé komunikovali s hackery. Jakmile otevřete soubor se slovem, WannaCry se automaticky rozšíří do vašeho systému. AlienVault Chris Doman řekl v rozhovoru s Gizmodo, že byl schopen převzít kontrolu nad malwarem a útočníky, aby zachránil velké množství počítačových systémů po celém světě. Domníváme se, že hackeři neustále vyvíjejí nové nástroje a strategie k ukrácení informací ostatních. Výzkumníci zjistili, že hackeři požadují výkupné prostřednictvím společnosti Bitcoin pouze proto, že nikdo není schopen převrátit platby Bitcoin.

Pokud máte pocit, že jste se stal obětí WannaCry nebo jiného podobného nástroje, měli byste svůj antivirový software aktualizovat co nejdříve. Důležité je také, abyste neklikali vyskakovací okna a otevřeli e-mailové přílohy. Červi Conficker jsou v oběhu několik dní. Pravděpodobně budou v příštích měsících infikovat velké množství notebooků a mobilních zařízení. Proto je důležité pravidelně stahovat a instalovat bezpečnostní software a programy.

November 23, 2017