Back to Question Center
0

Semalt dává klíčovou informaci o tom, jak zablokovat doporučení spam pomocí Nginx

1 answers:

Při vykopávání do vašeho analytického softwaru hledáním příležitostí a nápadů se můžete setkat s některými doporučeními. Tyto doporučení existují po dlouhou dobu, ale Darodar je přivedl na jinou úroveň.

Ivan Konovalov, Semalt Customer Success Manager, říká, že Darodar je falešný SEO nástroj, který unesl botnet. Přišel s novým způsobem reklamy, kde používá strategii, podle které budou vaše webové stránky zaplaveny různými IP adresami, zeměmi a dokonce i zařízeními v různých časech, ale všechny budou mít stejné postoupení. Doufnou, že jakmile si všimnete této podezřelé dopravy, budete o tom chtít více prošetřit a z dlouhodobého hlediska zakoupíte své produkty.

Když Darodar uspěl s tímto typem reklamy, většina webových stránek začala využívat doporučení pro doporučení a dosáhla bodu, kdy došlo k narušení a zkreslení analýzy webových stránek - sigelei tc 150w skin. Stala se jednou z hlavních internetových pachatelů.

Proč se odkazující spam stává problémem?

Kromě narušení a poškození vašeho webu s nepodstatnými údaji je spam velkým ztrátou času. Většina lidí si stěžuje na to, jak to může být frustrující, když se snažíte vysvětlit Darodaru zákazníkům a proč by je měli ignorovat. Ačkoli je možné vytvořit filtr pomocí služby Google Analytics, který pomůže při filtrování odesílatelů nevyžádané pošty, jediná věc, kterou toto řešení dělá, je maskování problému.

Jakmile spamerové procházejí nebo navštěvují vaše stránky, začnou používat zdroje vašeho serveru, ale nejsou to věci, které potřebujete. Načítání serveru znamená, že se načítá pomalu, což může vést k vysoké míře odchodů a špatnému hodnocení.

Klíčem k zastavení tohoto problému je zablokovat jej předtím, než dostane příležitost k registraci na vašich webových stránkách jako odkazovač. Existují různé způsoby, jak tento cíl dosáhnout, a jedním z nich je použití nginx. Postupujte podle následujících kroků:

Vytvořte následující globální adresář pravidel nginx:

sudo mkdr / etc / nginx / global

sudonano / etc / nginx / globální / rozhodčí spam. conf

Po vytvoření adresáře vložte text do editoru, uložte jej a ukončete;

##

# Vyloučení referreru

##

pokud ($ http_referer ~ "(semalt \ .com | tlačítka pro webové stránky \ .com)") {

nastavit $ zakázané "1"

}

pokud ($ zakázáno) {

návrat 403; - +

}

Tyto kroky vám pomohou detekovat a zablokovat tlačítko pro stránky website.com a darodar.com. Tito dva jsou hlavní pachatelé webových stránek, ale můžete stále zablokovat jakýkoli jiný nevyžádaný spam, který chcete. Konzistentní výrazová syntaxe přebírá název hostitele, emituje období zpětnou linkou a spojuje je s čárou.

Do konfiguračního souboru webu přidejte;

Server {

všechny věci, které jsou již

obsahuje / etc / nginx / global / *

}

Opakování tohoto procesu může být nudné, protože to musíte udělat pro každou stránku, ale věc goog je, že ji můžete použít znovu v budoucnu přidáním nových globálních adresářů do adresáře / etc / nginx / global /. Pokud váš web obsahuje soubor šablony, bude skvělé, pokud do něj přidáte řádek.

Aby se zajistilo, že nedojde k žádným typovým chybám, postupujte takto:

Sudo nginx -t, pak znovu načtěte konfiguraci Nginx a odtud bude vaše stránky dobré.

November 30, 2017