Back to Question Center
0

Semalt Expert - Jak odstranit sponzor odkazu Darodar ze služby Google Analytics?

1 answers:

Spam odkazující na odkaz může být významným problémem, který stojí před většinou majitelů webových stránek. Například se vyskytují četné případy, kdy služba Google Analytics zaznamenává několik návštěv na webu, které nemusí nutně znamenat, že se dostanou na vaše webové stránky. Darodar je doména, která vede návštěvy spamu na webu. Tato technika je standardní pro černošské hackery. Darodar se stane třetím botem, stejně jako webové crawlery, které společné vyhledávače používají k získání klientů. Většina lidí, kteří provozují webové stránky nebo agentury SEO, musí vyvinout účinné způsoby, jak zastavit Darodara.

Některé způsoby, jak vám poskytl Artem Abgarian, manažer Senior Customer Success Semalt , který vám pomůže odstranit tento bot z Google Analytics, jsou následující:

Žádost o její odstranění ze svých internetových stránek

Jeden rodný způsob jednání s Darodarem může požadovat, aby zastavili své boty. Můžete vyplnit jednoduchý formulář, který poskytují, a označit webové stránky, které nechcete, aby navštívili.

Blokovat Darodar od procházení vašich webových stránek

V případě webových stránek používajících server Apache může upadnutí souboru .htaccess do kořenového adresáře vašeho adresáře zabránit tomu, aby se Darodar objevil. Společné boty vyhledávačů budou stále zobrazovat váš web, ale Darodar nebude. Ze svého panelu se zobrazí odpověď na kód 403 stavů. Nemají pravomoc vidět tuto stránku, což znamená, že měřicí kód GA nebude spuštěn k zaznamenání návštěvy. Můžete spustit kódy, jako jsou:

RewriteCond% {HTTP_REFERER} (. *) Darodar.com [NC]

RewriteRule ^ (. *) $ - [F]

Při používání takového kódu na vašich webových stránkách je třeba dbát opatrnosti. Konzultace vývojáře webových stránek pro tento krok může být užitečným přínosem. Jakákoli chyba v tomto kroku by mohla vést k tomu, že se celá stránka nezavede.

Použití vlastních filtrů v Google Analytics

Pro lidi s účtem Google Analytics může být jednání s Darodarem snadné. Jednotlivé filtry mohou být užitečné při odstraňování ze služby Google Analytics, stejně jako při zastavení budoucích doporučení společnosti Darodar. Chcete-li tento úkol provést, můžete se přihlásit k účtu GA. Na kartě Správce v pravém horním rohu můžete přidat filtr na kartě Všechny filtry. Můžete dát Darodar odstranit ve filtrační krabici. Nastavte typ filtru, který chcete vyloučit. Přepínací přepínač by měl být nastaven na výjimku. Toto přizpůsobení může udržovat referenční návštěvnost mimo službu Google Analytics. Kromě toho je možné použít jiné vlastní filtry, jako je například IP adresa. Nezapomeňte uložit provedené změny předtím, než opustíte stránku úprav. Tyto filtry mohou blokovat tyto roboty.

Závěr

Odstranění Darodaru ze služby Google Analytics může snížit statistiky vašeho webu na nulu. V některých případech se tato návštěvnost stále objeví ve vašich předchozích statistikách webových stránek. Tuto směrnici však můžete použít k jejímu odstranění z vašeho webu. Stejně tak můžete provést smysluplné úpravy kampaně na vašich stránkách Source .

November 24, 2017