Back to Question Center
0

Semalt Expert mluví o nejnebezpečnějším Email Spammer ve světě

1 answers:

V průběhu článku Julia Vashneva, manažerka Senior Customer Success Semalt Digital Services, vám povědí o nejznámějších a nebezpečných spammech na světě - ruském spamu, Peter Levášov.

Federální agenti cestovali před několika lety do Moskvy, aby získali pomoc ruských protějšků. Chtěli zatknout nejnebezpečnější e-mailové nevyžádané pošty na světě, ale byly odmítnuty. Americká policejní společnost je o problému informovala - kleintransporte zã¼rich. Spamer používal pseudonym Peter Sevara a byl zajištěn ruskou vládou. Nikdo se tedy nedotkl ani neublíží. Nakonec se agenti vrátili a čekali, až se jejich cíl chystá.

Dobrou zprávou je, že udělal chybu a šel do Barcelony na dovolenou. Španělská vláda byla po něm roky a policejní důstojníci vnikli do hotelových pokojů, kde tento spammer pobýval se svou ženou a dalšími členy rodiny. Byl zatčen v té době a důstojníci Federálního úřadu pro vyšetřování v oblasti kybernetiky se rozhodli vyšetřit tento případ. Tento špatný člověk zavřel tuny počítačů tím, že je zaplavil viry. Nakonec ministerstvo spravedlnosti vydá soudní doklady, které tento hacker obviňují. Jeho původní jméno je Peter Levášov. Byl obviněn z podvodu a nezákonného zachycení elektronických rozhovorů. Peter měl být převelen do Spojených států na další vyšetřování.

Úředníci tvrdili, že byl zatčen a jeho síť byla rozsáhlejší než kdy jindy. Po celá léta tento muž používal svou říši k obohacení sebe tím, že podnikl podvody. Prezident Donald Trump doufá, že tento spammer brzy uvidí svůj osud. V minulosti Kreml odsouzel podobné zatýkání po celé zemi. Španělská policie úspěšně zatkla pan Levášov. a předtím byl zatčen v jiné zemi, ale byl propuštěn z důvodu účasti ruské vlády.

Nyní se očekává, že řada dalších spamerů bude také zatčena, protože vlády proti nim přijmou přísná opatření. Policisté a agenti kybernetické bezpečnosti následovali léta, aby byli přesně od roku 2006. Až dosud tento muž udělal miliardy dolarů pomocí své sítě společníků a hackoval spousty počítačů tím, že v nich injektoval malware (Kelihos).).

Náklady na spamové kampaně se pohybují od 300 do 700 USD za e-mail. Nabízel slevy svým zákazníkům, přilákal je k jeho nabídkám a chtěl ukrást své peníze. Hlavním cílem pana Levášova byly americké počítače. Zatím není jasné, proč riskoval svůj život cestováním do zahraničí se svou rodinou. Vědci z kybernetické bezpečnosti však tvrdí, že se pokoušel ukrýt svou identitu při přechodu z Ruska do Španělska.

FBI obdržela informace, že Levashov opustil svou zemi a cestoval do Barcelony na dovolenou. Američtí policisté okamžitě podnikli kroky a chtěli jej co nejdříve zatknout. Během mise používali agenti FBI pravomoci, které byly uděleny v rámci pozměňovacích návrhů k tomu, co se nazývá článek 41 federálního trestního řádu. Umožnilo jim, aby tuto osobu přestali infikovat více a více počítačů s viry. A teď Levashov bude strávit zbytek svého života ve vězení.

November 24, 2017