Back to Question Center
0

Semalt Expert navrhne rychlou opravu spamu pro zasílání odkazů Google Analytics

1 answers:

Buzz se děje kolem internetu se týká toho, jak doporučení spamu je na vzestupu a jak to ruší analytické údaje. Nesprávný odkaz se týká všech uživatelů online. Není tam žádný důvod k poplachu, ale je to velmi nepříjemné. V závislosti na velikosti webové stránky by spamový odkaz mohl mít negativní dopad na analytické údaje a rozhodování - linux vps unlimited bandwidth. Webové stránky, které obdrží obrovské množství organické návštěvnosti, mohou trpět velmi málo spamového doporučení, neboť způsobují malý zásah do hlášeného výsledku. U malých webových stránek by však mohla mít značný dopad na marketingovou kampaň.

Většina řešení, která jsou uvedena online, poukazuje na udržování pravidelně aktualizovaného seznamu všech spamových domén, které mají vliv na webové stránky. Zdá se mi velmi nepraktické říkat nejmenší.

Igor Gamanenko, přední expert z Semalta , popisuje některé z prvků, které by měly pomoci při realizaci velkého potenciálu, který existuje při vytváření takových seznamů.

Pozadí spamového odkazu

Pro nové uživatele nebo lidi, kteří poprvé slyšeli o spamy s doporučeními, by se neměli starat. V účtu Google Analytics, který vlastní, by měli procházet referenční domény a podívat se, zda se některý z nich objeví v seznamu:

 • Guardlink.org - 215
 • Simple-share-buttons.com - 133
 • Free-share-buttons.com - 71
 • Fórum.topic50813058.darodar.com - 55
 • Free-social-tlačítka. com - 41
 • www.event-tracking.com - 34
 • Site26.simple-share-buttons.com - 26
 • www3.free-social-buttons.com - 23
 • www.Get-Free-Traffic-Now.com - 18
 • Buy-cheap-online.info - 17

Výše ​​uvedený seznam pochází z fiktivního účtu vytvořeného jedním uživatelem, který jej neskončil. Účet proto neobdržel identifikátor sledování. Na základě profilu Google Analytics se ukázalo, že spamátoři skončili cyklickými náhodnými ID s nadějí, že dostanou odpověď. Čísla spojená s každou doménou jsou jisté návštěvy generované doporučením na doporučení.

Filtry

Za zmínku stojí, že údaje shromážděné službou Google Analytics jsou bez spamu pouze v případě, že uživatel použije filtr. Je třeba vytvořit segment, včetně všech pravidel filtrování, které chtějí používat. Je to svobodný proces. Z poskytnutých příkladů se spamy většinou spadají do jedné nebo obou následujících kategorií:

 • Neplatný název hostitele. To znamená, že se netýká vašeho webu.
 • Rozlišení obrazovky. Uživatel zatím nenastavil rozlišení obrazovky pro web.

Použitím těchto dvou filtrů je tedy uživatel může ze sestavy trvale vyloučit.

Poslední pár zasedání

Pokud si nepřejete vytvářet a udržovat seznam domén, je možnost vynechat několik předchozích návštěv. Aplikuje proti nim techniky spammeru. Vzhledem k tomu, že je relativně snadné najít doménu s nevyžádanou poštou, lze filtrovat určitou doménu, aby se ujistil, že se neobjeví v každé nové vlně nového spamového odkazu. Proto uživatel nemusí aktualizovat seznam a rozšiřovat pravidla filtru.

November 24, 2017