Back to Question Center
0

Semalt Expert: Pokyn k předcházení podvodům na internetu

1 answers:

Růst a integrace internetu do podnikatelského a společenského života jsou dobré ašpatná věc. Na dobré straně jsou mnohé výhody, které internet poskytuje, jako například elektronický obchod. A na špatné straně jsou opravdu znepokojující obavyjako je počítačová kriminalita.

Mezi nejobávanější obavy patří internetové podvody. Internetový podvod se stává, kdyžosoba používá internet v činu triků s cílem získat nečestnou výhodu nad jinou osobou. Často je hlavní motivaceinternetový podvod je finanční zisk.

Existuje mnoho typů internetových podvodů, některé jsou však častěji prováděnyNež ostatní.

Jeden z nejzkušenějších specialistů z Semalt ,Andrew Dyhan definuje následující typy internetového podvodu:

1. Fake aukce a falešné zboží

Pachatelé falešných dražeb se zaměřují na spotřebitele zboží prodávaného online. Thezločinec uveřejní produkt na aukčním místě a uvede, že ho prodává nejvyšším uchazečům. Produkt může být buďneexistuje nebo pokud existuje, je odlišné od toho, co je inzerováno. Scammer se snaží dostat vítězného uchazeče, aby zaslal plnou platbupro uvedený produkt před odesláním. Nakonec, zločinec neposílá produkt kupujícímu (což se nazývá nedoručenízboží) nebo odeslaný produkt je něco jiného, ​​často výrazně levnější než cena zaplaceného produktu.

2. Spamy a krádež identity

Některé emaily někdy zneužívají podvodníci, aby podváděli netušící uživatele internetu nebopoškození zařízení, které používají. Některé podvodné e-maily se snaží přilákat někoho k rozdávání svých osobních a finančních informací,a jiní jdou na krok dále, aby podváděli lidi, aby zasílali finanční prostředky do pochybných režimů.

Tyto nebezpečné e-maily se budou procházet do doručené pošty jako oznámení o nízkém zájmupůjčky, charitativní organizace, které hledají finanční prostředky, výhry v loterii a otázky týkající se společenského života. Budou obsahovat odkaz, který byste měli mítklikněte na to, co podvodníci tvrdí, že nabízejí. Jediným kliknutím na odkaz můžete být vystaveni mnoha rizikům, včetně získánípočítač nebo mobilní zařízení napadené viry, odhalující cizincům vaše hesla, informace o kreditní kartě, údaje o sociálním zabezpečení,adresy a telefonní čísla.

Spamy jsou často spojeny s krádeží identity, protože mohou být a jsou často zvyklípřístup k osobním údajům, které se pak používají pro mnoho účelů, včetně zosobnění..Ukradené osobní údaje mohou být použity k páchání dalšíchformy podvodů na internetu, jako jsou podvodné žádosti nebo prodeje.

3. Krádež kreditní karty

Podvody s kreditními kartami převažují nad lidmi, kteří nejsou dostatečně opatrní, když používají svékreditní karty. Jiní lidé jsou podvedeni super-chytrýma phishing podvody.

Tento typ internetového podvodu začíná, když oběť zadává údaje o kreditní kartě naduplicitní webové stránky. Zločinci pak použijí tyto informace buď k převodu peněžních prostředků, nebo ke koupi pomocí kreditní karty.

4. Investiční podvody

Investiční podvody jsou propagovány prostřednictvím investičních programů zaměřených na ryby a jsou zaměřeny napodvádění investorů nebo krádež jejich totožnosti. Podvody přicházejí v podobě on-line bulletinů, informačních bulletinů za poplatek nebojiné formy informačního materiálu poskytující falešné důvěrné informace. Když počet podvodníků klesne na podvod, hodnoty akciíjsou pozměněny a zločinec poté své akcie prodává z výhodného postavení.

Jiné formy internetového podvodu zahrnují nedůvěryhodné internetové stránky a podvody v poplatcích.

Nedůvěryhodné webové stránky mohou napodobovat osvědčená místa a navštěvovat návštěvníkytransakcí a interakcí, jako kdyby byly skutečnou dohodou. Výhody podvodného poplatku jsou v dnešním obchodním světě četné. Můžete to určittento typ podvodu poměrně snadno. Pokud dodavatel trvá na tom, že má peníze předem a slibuje, že vrátí peníze, je to jednání velmipravděpodobně bude podvod. Advance podvody jsou velmi možné zejména v on-line aukcích.

Každý musí být vždy informován o tom, jak podvodníci udržují internetzločinu kdykoli. Zde je několik tipů:

  • Ujistěte se, že jakákoli dražební stránka, kterou chcete použít, je důvěryhodná a vyhněte se novým dražitelům.
  • Používání trackable a chráněných platebních prostředků.
  • Nikdy neklikněte na odkaz odeslaný e - mailem, než potvrdíte, že zdroje-mail je důvěryhodný.
  • Nikdy nedovolte, aby byla vaše kreditní karta použita z vašeho pohledu
  • Buďte velmi opatrní při uskutečňování velkých transakcí nebo při reagování na nabídky online
  • Vždy ověřte své potvrzení, abyste zajistili, že všechny částky jsou správné.
  • NIKDY nepište číslo PIN své kreditní karty kdekoliv.
  • Nechte kartu zrušit v případě, že jste ji zklamali.
  • Vždy se ujistěte, zda chcete zajistit webové stránky, které chcete používat své osobní afinanční údaje o adrese URL začínají na adrese https: // Source .
November 23, 2017