Back to Question Center
0

Semalt Expert popisuje, jak se boti narodili ze spamu

1 answers:

Michael Brown, manažer úspěchu zákazníků Semalt Digital Services, v článku přizpůsobil některé přesvědčivé fakty o původu spamu.

První spamová zpráva byla odeslána v roce 1994. V té době Laurence Canterová a Margaret Siegelová napsali program, který zveřejnil inzerát na papírovou službu loterie zelených karet své společnosti - best us online casino bonus. Poslali tuto zprávu všem členům skupiny Usenet News Group a více než šest tisíc členů dostalo tuto zprávu.

Vzhledem k jedinečnému způsobu zaslání zprávy se uživatelům služby Usenet nepodařilo najít duplicitní kopie a uživatelé viděli kopie stejných zpráv ve všech skupinách. V té době nebylo komerční využití internetových a online zdrojů běžné. Navíc byl přístup k Usenetu mnohem dražší než ostatní. Spousta uživatelů si myslela, že zprávy, které se zdají být komerčně dostupné, jsou pro nic špatné. Oni nejen vzali svůj čas, ale i uživatelům měli mnoho peněz.

Později zelená karta zachytila ​​pozornost každého. Arnt Gulbrandsen vyvinul koncept zrušení, který byl později srovnán s obsahem zpráv spamových zpráv. Poté byl předán původnímu odesílateli k ověření. Canter a Siegel zopakovali celý proces znovu a znovu. Uživatelé nemohli kombinovat spam a nezrušili zprávy na serveru Usenet. Rovněž byla přijata opatření proti spamu, ale vše bylo marné .

Byl to jen začátek komerčního spamu a Usenetova spamu. Před sedmým rokem 1994 Sedar Argic odpověděl na několik zpráv, které uvádějí, že popřel arménskou genocidu. Zdá se, že to nebylo moudré rozhodnutí a bylo třeba vše změnit.

Časná forma Usenetova spamu byla zprávou, která byla zasílána spoustě uživatelů na internetu. Na druhé straně, Cancelbots pracoval na stejných zprávách a pokusil se ověřit jejich zdroj. Nakonec přišel čas, kdy Usenetři pomocí pokročilé technologie našli řešení tohoto problému. Ruský vědec Andrey Markov vynalezl botu v roce 1913 a pro vytváření filtrů použil různé stránky.

Nevyžadalo se, aby spamátoři měli čas na to, aby pochopili, že zrušené bloky byly zrušeny přidáním náhodných junků na konci každé zprávy. V té době spamátoři posunuli službu Usenet do různých e-mailů a zajistily, že útočí na všechny evropské a americké e-mailové adresy. Stále více lidí se věnovalo zjišťování povahy nevyžádané pošty a snažilo se bojovat proti spamerům online. Nehumánní účty byly vytvořeny s cílem zkoumat chování hackerů na internetu. Byly vyvinuty nové technologie a různé servery byly zničeny. Naproti tomu spamátoři vyřešili problém a vyvinuli daleko lepší technologie než toto. Vyvinuli také metody proti filtrem služby Google Analytics.

Pro spammery Bayesian vytvořil zprávy, aby přesvědčil uživatele, že jsou legitimní a spolehliví. Dlouhé a krátké řetězce nesouvisejících slov byly vytvořeny a tato technika se stala běžnou a rozšířenou ve velkém čase.

V roce 2010 společnost Amazon představila elektronický obchod online a server byl zaplaven spoustou spamerů. Od té doby bylo zavedeno mnoho technik, které se zabývají velkým množstvím spamerů a hackerů online.

November 24, 2017