Back to Question Center
0

Semalt Expert: Proč Thunderbird vnímá můj e-mail jako spam?

1 answers:

Existuje cenná lekce, kterou se Mozilla dozvěděla po odeslání měsíčních zpravodajů svým odběratelům. Následující článek by chtěl sdílet toto zjištění. Většina lidí, kteří používají e-mailový klient Thunderbirdu od společnosti Mozilla, dostali svůj informační bulletin s předstihem s výstrahou. Oznámení četlo, že Thunderbird si myslel, že zpráva byla podvodem.

Ivan Konovalov Semalt Customer Success Manager, říká, že pravdou je, že společnost neměla v úmyslu podvádět někoho pomocí své měsíční dávky tipů a veškerých aktualizací na internetových stránkách, které odeslat uživatelům pomocí jejich e-mailů. Vedl je k tomu, aby se ptali, co se stalo špatně - we fix computers palo alto.

Po vyhodnocení problému a několika vylepšeních zjistili, že systém automaticky vyvolá výstrahu vždy, když nalezne URL v kopii HTML e-mailu. Stejný problém se týká i jiných programů, jako je Outlook a Entourage e-mail. Došlo k stížnostem podobným aktuálnímu problému, který Thunderbird zažívá u svých klientů.

Problémem s upozorněním Thunderbirdu v e-mailovém okně bylo to, že do své zprávy přidali marketingovou linku. Vložili text o národní federaci divoké zvěře. Záměrem bylo získat organizaci masovou podporu při ochraně volně žijících živočichů a jejich prostředí. Na konci textu byla na svých webových stránkách adresa URL pro každého, kdo chtěl darovat jejich věc.

Přestože jednotlivec přidá textový odkaz na e-mailovou zprávu, která nepředstavuje spam, může to ještě odložit některé čtenáře. Z tohoto důvodu je e-mail stále doručen příjemci. Struktura textu také záleží.

Mozilla jemně vyladil textový odkaz, aby si přečetl to samé, ale vynechal část, kde byla adresa URL. Místo toho, aby lidé požádali o darování na konkrétní webové stránky uvedené výše, požádali všechny ochotné lidi, aby dnes darovali. Poté, co se to vylepšilo, komunita Thunderbird se uklidnila. Bylo to pro firmu něco úplně uvědomit. Je to také něco, co by neměly opakovat.

Dalším způsobem, jak zabránit opakovanému problému, je přidat odkaz pomocí rozšíření cm_dontconvertlink. Výstrahy proti phishingu fungují tím, že se snaží nalézt shodu s adresou URL v těle, s adresou URL, kterou se pokouší propojit. Pokud neodpovídají, varovný systém ji považuje za pokus o phishing, a proto tyto oznámení vyskočí. Přidáním výše uvedeného rozšíření na odkaz upozorní aplikaci na to, aby odkaz nezačala nebo aby ji sledovala. Stručně řečeno, budou to prostě nechat na pokoji. V důsledku toho se objevuje nesrovnalost jako ta, která byla identifikována pomocí e-mailu služby Thunderbird.

Jedinou nevýhodou řešení je to, že žádné kliknutí na odkazy v e-mailu se nezobrazí v úsilí kampaně. Rovněž nebudou v analytických zprávách uvedeny.

Morální příběh, z Thunderbirdova případu, spočívá v tom, že lidé, firmy nebo společnosti by neměli obsahovat žádné e-maily v žádné kopii e-mailu, který chtějí poslat. Pokud je to pro ně nutné, musí vypnout sledování adres URL. V opačném případě Thunderbird podnikne kroky a považuje e-mail za spam.

November 23, 2017