Back to Question Center
0

Semalt Expert sdílí metody detekce a vyloučení škodlivého softwaru

1 answers:

Malware je pojmenovaný termín ze dvou slov "škodlivý" a "software". Existuje několik důvodů, proč by někdo nalezl použití pro malware. Malware má potenciál k zhroucení počítačů nebo mobilních zařízení, spáchání podvodů, zachycení specifických dat uživatele nebo špionáže uživatelů. Stejným způsobem existuje více programů škodlivého softwaru stejným způsobem, jakým je jejich instalace může trvat v různých formách. Je zřejmé, že hackeři nevyžadují souhlas uživatelů s instalací škodlivého softwaru. Nejlepší způsob, jak bojovat proti malwaru, je zabránit útočníkům před instalací škodlivého softwaru - termostato con telecomando. Jeden může také sledovat několik kroků k posouzení stavu systému, pokud zjistí, že jsou již obětí.

Jack Miller, jeden z předních expertů Semalt , se podívá na některé užitečné tipy, jak udržet počítače v bezpečí před malwarem.

Aktualizace zabezpečení počítače pravidelně

Počítač zůstává chráněn, když uživatel nainstaluje antivirové programy proti malwaru a nastaví bránu firewall. Všechny systémy by měly mít své nastavení konfigurované tak, aby automaticky detekovaly aktualizace a opravy. Nezapomeňte zálohovat data co nejčastěji.

Bdělost při stahování a instalaci nového softwaru

Jakmile se uživatel pokusí na svém zařízení nainstalovat nový program, musí se ujistit, že pochází z důvěryhodných webových stránek. Také by si měli zapamatovat, že je nutné nastavit bezpečnost počítače tak, aby zjistila, jaké stahování není povoleno vlastníkem.

Sledování všech e-mailů

Existují chvíle, kdy phishingové emaily mají formu legitimní e-mailové zprávy..Nikdy nepředpokládejte, že jelikož e-mail vypadá z důvěryhodného webu, je to bezpečné. Všechny e-maily s vloženým e-mailem představují riziko pro počítač jednotlivce a uživatelé by se měli zdržet kliknutí na něj. Také by uživatel neměl stahovat žádné přílohy, které se s e-mailem shromažďují.

Buďte opatrní s vyskakovacími okny

Někdy internetoví uživatelé mohou nalézt vyskakovací okna docela obtěžující. Mají pocit, že hackeři někdy používají tyto vyskakovací okna k šíření malwaru. Existuje několik blokátorů vyskakovacích oken z legitimních stránek, které uživatelé mohou používat, aby je zabránili, pokud je to možné. Pokud je však při stahování blokování vyskakovacích oken více vyhrazeno, nebo se rozhodne, že by neměli, neměli by kliknout na odkazy, které se objevují v kontextových oknech. Dobrý záměr snížit jejich frekvenci může způsobit více škody než dobro. Konečně bychom měli zůstat bez jakéhokoliv softwaru inzerovaného prostřednictvím vyskakovacích oken. Obvyklejším typem taktiky, kterou používají hackeři, je zasílání vyskakovacích oken uživatelům, kteří oznamují, že v počítači nalezli škodlivý software. Pak obsahují odkaz, který uživatelé mohou použít k nápravě problému. Tyto odkazy však slouží jako médium používané k šíření malwaru.

Je systém již nakažený?

Podívejte se na následující příznaky:

  • Systém je neobvykle pomalý, neustále havaruje a vrací při odesílání požadavků na službu mnoho chybových zpráv.
  • Počet vyskakovacích reklam se významně zvyšuje.
  • Tajemné panely nástrojů a ikony, které se vynořují z ničeho
  • Systém nevrací očekávanou lokalitu nebo domovskou stránku.

Učinění opatření v případě infekce

Pokud malware napadl počítač:

  • Nepoužívejte počítač k řešení finančních problémů
  • .
  • Posoudit stav bezpečnostního softwaru a jeho aktuálnost.
  • Proškrtněte počítač a vyhledejte jakýkoli škodlivý software a restartujte jej, abyste provedli jakékoliv změny.
  • Zapojte odborníka v oblasti IT, pokud má nějaké problémy.
  • Informujte jakýkoli jiný personál, který také používá počítač, o jeho stavu.
November 23, 2017