Back to Question Center
0

Semalt Expert: Typy ukotvení textu a jak je optimalizovat pro lepší SEO

1 answers:

Jedním z nejvíce efektních triků optimalizace pro vyhledávače je použití kotevního textu. Při správném použití může text ukotvení výrazně zlepšit hodnocení stránek na stránkách výsledků vyhledávání .

Pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni s tímto tématem, analyzátor Semalt Customer Success Manager Andrew Dyhan vysvětluje, že text ukotvení odkazuje na znaky, které lze kliknout, nebo text v hypertextovém odkazu. Často jsou znaky / text v jiné barvě než zbytek obsahu a někdy jsou podtrženy. Když uživatel klepne na ukotvovací text, dostane se na jiné místo. Tyto kotvy můžete vytvářet pomocí HTML nebo CSS.

Proč jsou kotvící texty tak důležité pro SEO?

Kotevní texty by pravděpodobně nebyly tak populární, jako jsou dnes, pokud by nebyly použity pro účely zpětných odkazů. Hrají velkou roli v používání zpětných odkazů (důležitý SEO pořadí). Navíc vyhledávače je využívají k potrestání webových stránek za příliš optimalizaci a spamování. To je důvod, proč je rozhodující pro SEO odborníky, aby jasně pochopili, jak správně používat kotevní texty.

Text ukotvení je také užitečný pro čtenáře obsahu, protože jim dává představu o tom, jaký obsah by měli očekávat v cílovém cíli linky.

Typy textu kotvy

Existuje mnoho variací textu kotvy. SEO odborníci mohou pro optimalizaci svého obsahu použít jednu nebo kombinaci následujících variant:

  • Cílené kotvy: Experti on-line marketingu, kteří se zabývají odkaz budova vytvářet kotvící texty s klíčovými slovy, které odpovídají klíčovým slovům webové stránky nebo dokumentu, na něž se zaměřují. Jinými slovy, chcete-li odkazovat na stránky, které obsahují nápady na" kuchyňské renovace " použijte stejnou klíčovou frázi v hypertextových odkazech.
  • Obecný text kotev: Jedná se o klikací odkazy, které vás směrují k prostředkům, které mohou pomoci. Příklady generických kotev zahrnují "získáte více informací zde", "klikněte zde zdarma", "získejte zdarma svou e-knihu" atd.
  • Značkové kotvy: Značkové kotvy používají jako text obchodní název firmy. Jsou považovány za nejbezpečnější typ kotvy, který je třeba použít. To je důvod, proč velké značky jako Amazon budou používat co nejvíce značkových kotvových textů v jejich obsahu, protože existuje menší pravděpodobnost nadměrné optimalizace.

Nadměrnou optimalizací je nadměrné používání stejného textu kotvy na stránce nebo vzhled stejného textu na mnoha stránkách webové stránky. Může to vést k penalizaci vyhledávačů, neboť stránka je považována za spamovou a není uživatelsky přívětivá. Nadměrná optimalizace by se proto měla všemi prostředky vyhnout .

  • Kotvy s nahým článkem: Jedná se o kotvicí texty, které odkazují na adresu URL stránky. Jsou snadno použitelné, ale musí být v rámci obsahu dobře distribuovány. Hustota kotvících spojů by neměla překročit 15%.
  • Obrázky a 'alt' tag jako kotvy: Používání obrázků v obsahu webu je dnes uznáno. Pomáhá zvýšit interakci uživatele s obsahem. Pokud použijete obrázek jako odkaz na jiné místo, poskytnete také příslušnou značku "alt" pro obrázek. Vyhledávací stroje si přečetly tuto značku "alt" jako text kotvy.
  • Kotvy LSI (Latentní sémantické indexování): LSI jednoduše znamená použití synonyma (ne nezbytně dokonalé synonyma) hlavního klíčového slova. Jsou to blízké varianty klíčového slova. LSI kotvy jsou velmi užitečné, když nechcete používat přesné klíčové slovo ve vašich vazbách.
  • Další variantou textu kotvy , který je považován za bezpečný a účinný, je kombinace značky a klíčové slovo kotvy. V takovém případě vytvoříte hypertextové odkazy s vaší značkou a klíčem podle vašeho výběru. Můžete například použít "úklidové služby" podle vašeho "názvu" jako klíčového slova klíče pro značku +.

Chcete-li získat to nejlepší z ukotvení textů, ujistěte se, že jste je zamyšleně. Měly by být rozděleny odpovídajícím způsobem a na správnou hustotu. Měly by být také stručné a relevantní pro obsah na stránce odkazování i na cílové stránce. Spamové kotevní texty jsou přímým lístem k penalizaci, neboť jsou to kotvy, které v textu nezní přirozeně. Nikdy nepoužívejte takové kotevní texty ve vašem obsahu, neboť určitě uškodí vaše SEO Source .

November 24, 2017