Back to Question Center
0

Semalt Expert ubezpečuje, že se musíte dozvědět o online podvodu a podvody; Tady je proč

1 answers:

Online podvody jsou často označovány jako "internetový podvod" nebo "podvod". Tento druh podvoduse objevuje ve více formách, jako je například spam. Sankce za používání nebo zhotovení padělaných poštovních poukázek je ve vězení deset až dvacet letve Spojených státech. Podvodníci často předstírají, že jsou zástupci charitativních organizací a hledají vaši pomoc obětempřírodních katastrof, teroristických útoků, regionálních konfliktů nebo epidemií. Pokud jste obětí online podvodu, je důležité, abyste odeslalizprávu do australské internetové sítě pro reporting o počítačové kriminalitě (ACORN) co nejdříve. Zprávy provedené v této síti se předávají policiinebo zpravodajské agentury pro případné vyšetřování.

Jason Adler, manažer úspěchu zákazníků společnosti Semalt ,se zaměřuje na typy podvodů online s cílem pomoci vám chránit před útoky.

Mezi nejčastější typy podvodů na internetu patří podvody v oblasti internetového bankovnictví, podvody, krádež totožnosti,a podvody s nakupováním a aukcí.

Podvody prostřednictvím internetového bankovnictví

Je definován jako použití potenciálně nezákonných prostředků k získání majetku, osobníinformace, majetek nebo peníze soukromou institucí nebo hackerem. Mezi nejběžnější typy podvodů v oblasti internetového bankovnictví patří nábor aphishingu. Hackeři často používají vaše citlivé informace, jako je heslo nebo uživatelské jméno pro přístup k vašim údajům. Mohou tyto informace získat odtablety, mobilní zařízení nebo přenosné počítače zasíláním škodlivého softwaru a virů.

V dnešní době mnoho lidí používá své mobilní telefony a smartphony k přístupu do své bankyúčty. Zločinci vědí, že pro ně může být obtížné získat přístup k vašim informacím. Takže posílají falešné e-maily nebo vás požádají o specifické kliknutíodkazy, odhalující důvěrné informace. Neměli byste reagovat na neznámé e-maily. Důležité je také, abyste neklikali na neznámé odkazya ignorujte lidi, kteří stále posílají přílohy.

Phishing je na druhé straně pokusem o získání citlivých informací, jako jeuživatelské jméno, heslo, identifikační údaje PayPal a údaje o kreditní kartě tím, že se v elektronické komunikaci zajímají jako důvěryhodné subjekty.

Specializované spamové filtry pomáhají snižovat počet phishingových e-mailů, které se dostanou k vašemudoručená pošta. Můžete také nainstalovat antivirový nebo antivirový software, který uchová vaše informace. AFP naznačuje, že na něj neodpovídátespamových e-mailů a jejich odstranění co nejdříve. Pokud existují nějaké přílohy, neměli byste tyto přílohy nikdy otevřít, protože mohou obsahovatnežádoucí programy nebo viry.

Podvody s nakupováním a aukčním provozem

Hackeři často používají nejnovější technologie pro nastavení falešných webových stránek, které vypadajíjako známé internetové maloobchodní prodejny. Využívají sofistikované rozvržení a návrhy, které přitahují stále více lidí. Je důležité, abyste nevložte své osobní údaje, údaje o kreditní kartě nebo PayPal ID na tyto webové stránky. Všechny online aukční weby mají přísná pravidla a pravidla.Podvodníci vás nemohou napadnout těmito webovými stránkami a vědí, jak jednat s lidmi mimo aukční síti. Můžete konzultovat sAustralská soutěžní a spotřebitelská komise minimalizuje rizika online podvodů. Když používáte aukční webové stránky, jako je eBay, budouneptejte se na nic o vaší kreditní kartě nebo PayPal.

Všeobecné rady

Pokud jste dostali podezřelé e-maily, je nejlepší a nejjednodušší způsob odstraněníco nejdříve. Důležité je také, abyste neklikli na přílohy odeslané prostřednictvím těchto e-mailů Source .

November 23, 2017