Back to Question Center
0

Semalt Expert varuje před největšími spamery světa. Být v bezpečí!

1 answers:

Pokud obdržíte velké množství e-mailů s odkazy na online obchody nebo lidi, kteří žádají o peníze, je pravděpodobné, že spammer odhadl vaše ID a začal vám posílat falešné zprávy. V první polovině roku 2011 většina nevyžádané pošty v doručené poště pocházela z Indie. Do roku 2016 byly nejvýznamnějšími zeměmi zasílajícími nevyžádané pošty Indie (20%), Indonésie (13%), Rusko (10%) a Jižní Korea (12%).

Nik Chaykovskiy, manažer Senior Customer Success Semalt , se zde podívá na nejpozoruhodnější fakta týkající se spamu ve světě.

Rusko je všeobecně známé svými kybernetickými a gangy, jako je Facebook. Podle společnosti Trend Micro, která je uznávanou kalifornskou společností cybersecurity, je nyní Rusko v popředí, pokud jde o online podvody a spam - desktop for rent. Zpráva společnosti Trend Micro odhaluje, že nejviditelnější události, jako je náhlá smrt Whitney Houstonové, sociopolitické otřesy po celém světě a Linsanity poskytovaly počítačovým zločincům nové sociální a inženýrské materiály a nápady na kampaně. Pomohlo jim infikovat a proniknout velkým počtem e-mailových adres a sítí pro přístup k našim soukromým údajům.

Až osmdesát procent spamu cílených online je generováno skupinou více než 100 osob, které patří do spamového gangu. Název této gangy je Spamhaus. Databáze registru známých spamových operací (ROKSO) způsobila uživatelům internetu spoustu problémů. Před několika lety odeslal spammer z Ukrajiny miliony malwaru a virů pomocí specifické technologie botnet. Hostitel webových stránek spamera byl webový hostingový systém založený na Číně, informoval Trend Micro. Michael Boehm and Associates byl americkou organizací sestávající z velkého počtu spamerů. Posílali automatizovaný spam a viry na internetu a vytvářejí problémy pro různé uživatele. Jejich primárním cílem byly seznamy seškrábané a provozovaly se pod vedením obchodních a individuálních jmen.

Yair Shalev byl vysoce profilovaný snežnicový spammer z Floridy. Spolupracoval s nevyžádanou poštou ROKSO Darrin Wohl, aby vyvinul technologie, které zničily velké množství počítačových a mobilních zařízení po celém světě. Dante Jimenez byl americký spammer, který pracoval s nejhoršími kybernetickými a botnickými experty po celém světě. Byl zapojen do různých projektů týkajících se spamu v botnetu a byl přední společností v hackingu serverů a prominentních zpravodajských webových stránek. Peter Severa byl profesionální ruský spammer, který napsal a prodal různé programy proti spamování spamu a botnetů pro miliony až miliardy dolarů. Byl také zapojen do psaní a uvolňování nejhorších trojanů a virů na světě. Spolupracoval s různými evropskými a americkými spammeři botnetů a spolupracoval s americkým spammerem Alanem Ralskym.

Michael Persaud byl před několika měsíci zatčen FBI. Byl zapojen do rozsáhlých podvodů a byl obviněn z různých operací spamu. Yambo Financials je další ukrajinský spammer, který se zapojil do různých počítačových trestných činů. Vyvinul spoustu pirátských programů a prodal je za miliony dolarů. Také vytvořil falešný bankovní účet na internetu a ukradl spoustu peněz z legálních bankovních účtů. Doposud byl tento spammer obviněn z různých počítačových trestných činů a FBI je po něm. Dříve nebo později bude zatčen, tvrdí Trend Micro.

November 24, 2017