Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvětluje, jak zablokovat Darodar v Nginx

1 answers:

Darodar je slavný odesílatel spamu, který zablokuje účty Google Analytics malých i velkých webů se špatnou a nízkou návštěvností. Bohužel služba Google Analytics nemůže správně filtrovat a pořadí vyhledávače se v pořadí snižuje. Někteří mimiští webmasteři a blogéři mluvili o aktivitách společnosti Darodar a poskytovali podrobnosti o tom, jak je blokovat - beige trilby. Dokonce i několik pluginů WordPress bylo zavedeno k odstranění Darodar provozu, ale zde je snadný a vynikající způsob, jak zabránit tomu v nginx.

S touto metodou poskytovanou špičkovým expertem Semalta, Julie Vashneva, se můžete od spamerů trochu pomstít.

Co byste měli blokovat?

První věcí je určit, komu chcete zablokovat. Ve svém účtu Google Analytics můžete nastavit nové parametry a kontrolovat kvalitu vaší návštěvnosti. Musíte zajistit, abyste eliminovali návštěvy s nízkým trváním relace a mírou odezvy 100%. Je smutné, že botnety, jako je Darodar.com, jsou obtížné řešit, protože jejich roboty a pavouci jsou přítomni všude na internetu.

Potřebujete získat seznam stránek, které pravděpodobně dostávají falešný provoz. Není to tak snadné, zejména pokud máte velký počet webových stránek. Připravte si seznam názvů webů, na které se vztahuje doporučení, a rozhodněte, které z nich byste měli zablokovat. Hlavními viníky, které jsme zjistili, že byste měli zahrnout do svého seznamu, jsou tlačítka -for-website.com, darodar.com, hulfingtonpost.com, priceg. com, ilovevitaly.co, forum20.smailik.org, blackhatworth.com a o-o-6-o-o.com. Chcete-li chránit přehledy Google Analytics, měli byste zablokovat všechny tyto webové stránky.

Pošlete je

Měli byste mít na paměti, že Darodar.com nikdy nebude respektovat váš účet Google Analytics a nebudete se řídit robots.txt. To je důvod, proč byste měli své pavouky a boty přesměrovat zpět na vlastní webové stránky a zabalit si účet Google Analytics zavedením zvláštních kódů. Případně můžete využít služby zkrácení adres URL (shadyurl.com), abyste je přesměrovali zpátky přes náhodné adresy URL, a do velké míry jste si je mylli.

Upřímně řečeno, nemusely pocházet od vývojářů a tvůrců Darodaru, ale měli byste přesměrovat jejich provoz, aby jste chránili vlastní webové stránky na internetu. Vzhledem k neochvějnému postoji na Facebooku a Twitteru byste se neměli cítit špatně nebo provinile. Pro všechny referenční uživatele je možné nastavit individuální výkazy, které zajistí ochranu ve výsledcích vyhledávače.

Vše otestujte správně

V neposlední řadě byste měli vše otestovat správně. Vzhledem k tomu, že jste zablokovali konfigurační soubory nginx, je dobré vyzkoušet, zda jste zablokovali, co chcete blokovat, nebo ne. Je důležité nevytvořit falešné zápasy. Místo toho byste se měli zaměřit na blokování Darodara v účtu Google Analytics.

Jakmile nastavíte přesměrování a chyby, měli byste použít nástroj Server Status pro kontrolu odpovědí serveru pro více odkazovacích řetězců. Pokud máte v mysli nějakou jinou představu a chcete se s námi podělit, nezapomeňte v níže uvedeném poliuveďte e-mail nebo komentář.

November 24, 2017