Back to Question Center
0

Semalt: Jak mohou Cyber ​​kriminálci trik s online podvody?

1 answers:

Internet otevřel neomezené možnosti všem. Je to jednoduché. To jepohodlné. Je to úžasné. Můžete nakupovat, platit účty, sledovat filmy, dostávat zprávy, dělat rezervace, pracovat na cestách a mnohem více - tutoriales de fotografia professional gratis. Jako globálnípopulační čísla představují nové způsoby, jak používat internet, kybernetické zločince jsou ve vleku, ale spíše než stavět, snaží se podvod, podvádět a ukrást. Tak,jak zůstáváte v bezpečí před online podvodníky?

No, odpověď je jednoduchá: seznámit se s běžnými online podvody specifikovanými Maxem Bellem,manažer úspěchu zákazníka společnosti Semalt ,a nebudete se stát obětí.

Phishing email podvod

V letošním roce (2017) počet odeslaných e-mailů s phishingem byl o 155% vyšší než bylminulý rok. Falešný podvod je založen na komunikaci prostřednictvím sítě sociálních sítí nebo prostřednictvím e-mailu. Zde se pachatel pokoušívás přesvědčí, abyste zveřejnili číslo své kreditní karty, bankovní údaje, přihlašovací údaje nebo jiné osobní údaje. Můžete být povýšeni kliknutím na tlačítko aodkaz. To je způsob šíření škodlivého softwaru ve vašem systému. S dobrým a aktualizovaným antivirovým programem byste měli být schopniudržet tento podvod.

Nigerijský 419 podvod

Tento podvod se obvykle týká e-mailu, textové zprávy, dopisu nebo dopisudokonce i zprávu sociálního mediálního účtu, kterou poslala paní v nouzi. Tvrdila, že je bohatá dědička, obchodní dáma nebo vládní úředníkprosí, abyste jí pomohli získat peníze, po které dostanete paušální částku. Tady je úlovek: pomáháte zaplatit nějaký poplatek, pak dostanetevelký podíl.

Blahopřání podvod

V tomto schématu získáváte "neškodnou" přání od přítele. Nicméně aodkaz, který v případě, že je klepnuto nainstalován malware, je vložen někde v přání. Malware by mohl být něco z nepříjemného programu, který spouští v prohlížeči webové stránky pop-up reklamy nebo neočekávané okna. V nejhorším případě by to mohlo být ransomware - každou noční můru.

Podvod s kreditní kartou

Když se čas obtíží, lidé se uchýlí k různým taktikám, aby získali finanční pomoc.Můžete však získat nabídku, která je příliš dobrá, aby byla pravda. Vezměte si tento příklad: sedíte na zadním sedadle kabiny na cestě domů a vydostanete zprávu, že máte předem schválený úvěr s malým zájmem..Nezapomeňte na tento podvod. Používejte zdravý rozum.

Loterie podvod

Pravděpodobně nejstarší online podvod. Přichází e-mailem. Zpráva je přímočará:vyhráli jste v loterii nebo v charitativních loteriích peněžní výhru, ale za to, že požadujete své peníze, musíte zaplatit poplatky za zpracování nebo něcov tomto řádku. Překvapilo by vás počet vítězů, kteří vyhrál, aniž by se skutečně účastnili.

Hitman podvod

Jedná se o vyčerpání. Pachatel hrozí, že vás zabije, pokud nebudete platit.Řekli, že byli najati, aby tě zabili nejdřív, ale oni (záchranáři) uvažovali o tom, že jim to řekneš, abys jim zaplatil, abys tě opustilv míru. Co je děsivé, je skutečnost, že mohou vyprávět své životní aktivity.

Romantika podvod

Zaměřuje se na datování webových stránek. Schéma může být provedeno po dobu několika měsíců s přesností apodvod. Potenciální partner pomalu získá vaši důvěru tím, že vám dává dárky. Pak jednoho dne tvrdí, že jsou v nouzi. Často příbuznýby bylo nemocné nebo jejich podnikání je zastaveno kvůli nedostatku hotovosti. Poté budete požádáni o zaslání peněz, které budou vráceny.

Zaměstnanost podvod

Zde se dozvíte, že jste získali lukrativní práci s obratným odměňováním. Tamje to chyba. K zajištění práce musíte zaplatit nějaký poplatek.

Cestování podvod

Objeví se během prázdnin, jako v létě nebo na Vánoce. Tady jste slíbená dobrácestovní balíček za velmi levné ceny. Abyste se nestali oběťmi, podívejte se na recenzi uvedené webové stránky. Mohlo by vám ušetřit peníze.

Další podvody

  • Falešný nákupní webový podvod - kopie globálních značek a kořistí na nic netušícíonline nakupující, kteří chtějí koupit nové věci.
  • Falešná podvodná zpráva - samozřejmostí.
  • Fake antivirový program podvod
November 23, 2017