Back to Question Center
0

Semalt mluví o nadměrné optimalizaci textu kotvy

1 answers:

Vytvoření příliš mnoho cílených odkazů na vaše příspěvky může ublížit vaší online kampani, nemluvě o vašem hodnocení. Obecně řečeno, přes optimalizaci odkazuje na generování mnoha odkazů s cílovým počtem textů kotvy, kde odkazy odvádějí významnou hodnotu obsahu a nemohou poskytovat žádnou hodnotu.

Přes optimalizaci kotevního textu je téma, které již několik let naráží na titulky. Marketingoví konzultanti, majitelé webových stránek pro e-commerce a obchodníci s obsahem obvykle vytvářejí příliš mnoho cílených odkazů pro své webové stránky, scénář, který vede k nízkým hodnocením v algoritmech - chile group tours. Chcete-li zvýšit zapojení uživatele a hodit se do algoritmů, zvažte přiměřené propojení produktových stránek a stránek kategorií.

Zde je analyzovaná zpráva o dobře fungujících webových stránkách elektronického obchodování. Zpráva obsahuje kotevní texty s 31 produktovými stránkami a 28 kategoriemi stránek. Pokud jde o obsahový marketing , pochopení základních atributů kotvového textu je nesmírně důležité. Frank Abagnale, Semalt Customer Success Manager, nabízí možnost prohlédnout si následující atributy, které vám pomohou analyzovat, zda odkazy na obsah kotvy byly správně optimalizovány.

  • Klíčová fráze - Zkontrolujte, zda klíčová fráze obsahuje textový kotevní text
  • Značka - Ve většině případů je název značky zobrazen jako kotvový text
  • URL - Zkontrolujte, zda má odkaz skutečný text anchoru, nebo je to pouze adresa URL
  • Značkové - Zkontrolujte, zda je značka uvedena v kotvovém textu

Necílené Vs. Cílené kotevní texty

Ve zprávě zahrnující 28 kategorií kategorií a 31 produktových stránek bylo cíleno 34,6% kódovaných odkazů. Jednoduše řečeno, kotvy s přesnou shodou byly zaznamenány na 18,05%, URL na 17,88%, značka na 30,84%, frázi na 16,58%. Nekreslené kotevní texty byly zaznamenány ve výši 16,64%.

Stránka produktu

V tomto případě je nerovnoměrné rozložení cíleného kotvového textu a necíleného textu. Stránky o produktu vynechávají stránky kategorií týkající se odkazů na frázi a odkazů přesné shody. Distribuce zobrazuje odkazy na frázovou kombinaci a odkazy přesné shody zaznamenaly procentní nárůst o 4% a 7%.

Stránky kategorií

Pokud jde o kategorie stránek, propojení dobrých frází a klíčových slov bude minimální. Statistiky ukazují, že 25% vytvořených odkazů na stránkách kategorií je cílených. Například "ostatní" představuje rozdělení necílených textových kotev. Ve srovnání s distribucí nedokončených textových kotev zaznamenaly odkazy na adresu URL a značkové reklamy procentní nárůst o 7% a 5%. Většina zaznamenaného přírůstku představovala značku a fráze klíčových slov. Je důležité poznamenat, že kategorie značkových zápasů zaznamenala distribuci ve výši 12,23%.

Dopady nadměrné optimalizace v online kampani

Vytváření příliš mnoha odkazů na váš obsah nepříznivě ovlivňuje vaše hodnocení. Jako obchodník zvážit zvětšení textu kotvy a snížení počtu cílených odkazů, aby se v reálném čase dostal na cílový trh.

Nezáleží na tom, že je důležité vyvažovat standardní profil. Pokud pracujete na vaší SEO kampani a klíčové slovo pro konverzi je stále nízké, zvažte vytvoření různých textů pro ukotvení, které zlepší viditelnost vaší kampaně. V tomto případě výraz "normální" znamená odlišný význam pro různé průmyslové odvětví. Proveďte výzkum k určení nejlepšího kotevního textu pro vaši kampaň.

November 24, 2017