Back to Question Center
0

Semalt: Příručka pro zablokování spamu Referrer ve vašem Google Analytics

1 answers:

Nik Chaykovskiy, odborník z Semalt , se ujistil, že dopingový odkaz je jedním z problémů, se kterým v současné době pracují správci webu. Situace se v průběhu let zhoršuje, což znamená, že někdo někde dělá spoustu peněz z vytváření doporučení spamu.

Spam a doporučení

Spam se nyní dostal do svých přehledů služby Google Analytics. Spamovníci vyhledávají v systému chyby zabezpečení, aby se mohly zobrazovat v přehledech dat o webu. Dělají to s nadějí, že vyvolávají dostatek zvědavosti, že webmaster navštíví jejich webové stránky, aby zjistili, proč jsou ve zprávě - hats worn by the blues brothers. Problémem je, že nezvyšují provoz. Dokonce ani to neudělají, protože jsou roboty. Používají kód sledování JavaScrip používaný službou Google Analytics k vytvoření upozornění, že došlo k návštěvě. Výsledkem je zkreslení důležitých statistik, jako je míra odchodů a další prvky používané k analýze angažovanosti. Je nezbytné zablokovat doporučení spamu, pokud potřebujete přesná data, zvláště pokud se na ně spoléhají, aby se rozhodovali v marketingu.

Stává se těžké zablokovat doporučení spisů zejména proto, že spamátoři pracují velmi rychle, čímž se zvyšuje míra nevyžádané pošty, stejně jako zdroje. Znamená to, že webmasteři potřebují zlepšit úsilí, které vynakládají na odstranění a černé listování těchto zdrojů. To je obzvláště znepokojující pro lidi, kteří mají nové stránky, které nedostávají legitimní provoz. Zvýšení sazby nevyžádané pošty na takových stránkách by znamenalo větší škody, které by mohly být dokonce vyšší než denní hity, které obdrží.

Jak snadné je to?

Jedna stránka načíst záznamy jako jednu návštěvu. Ghost spammeři používají měřicí kód Google Analytics a odesílají data o dopravě přímo do přehledů, čímž vytvářejí návštěvu. Trvalo 0,001 sekundy, kdy by někde na server nahradila jednu stránku. Mohli však donutit více než 100 těchto padělaných návštěv na účty Google na mnoha dalších místech. Je celkem snadné koupit jediného hostitele. Dokud jsou spamátoři přesvědčeni o návratnosti investic, je s nimi spousta škod.

Různé řešení

Některé techniky jsou někdy natolik pokročilé, že řešení používaná k blokování doporučení spamu nefungují. Jednou z nich je tajemná online služba nazvaná Darodar. Následující metody ji z GA nevyčistili.

  • Soubor .htaccess. Nefunguje, protože spam se nedotýká místa
  • Seznam vyloučení žádostí o postoupení. Chybí aktualizace.
  • Vyloučené filtry. Je to zastaralá metoda, neboť se zaměřuje pouze na budoucí nevyžádanou poštu a nikoliv zpětně pro předchozí spamové databáze.

Filtr pro vyloučení se téměř přiblížil odstranění spamového odkazu Darodar. Jeho jediným omezením bylo, že nemá konstantní a důsledně aktualizovaný seznam spammerů.

Kousek chybějícího puzzle

Jednotlivé řešení umožňující identifikaci a zablokování odkazových a duchovních údajů by mělo být velmi aktualizováno, pocházet ze širší databáze a zpětně od předchozích informací. Na základě tří prvků pro optimální řešení je zde ten, který funguje.

Krok 1: Použití segmentů pro vyloučení spamu

Je lepší používat segmenty, protože nemají trvale měnit data. Pokud při filtrováních někdo omylem odfiltruje skutečné referenční osoby, neexistuje způsob, jak je získat zpět. Je možné stavět na starých datech pomocí segmentů, a to navzdory tomu, jak dlouho to tam bylo. Také je lze retroaktivně aplikovat.

Krok 2: Údržba seznamu výjimek

Slack je nástroj, který mohou webmasteři využít k monitorování zdrojů odkazů. Informuje uživatele o všech nových doporučeních a dává jim výzvu: zda se na whitelist nebo blacklist objeví podezřelý zdroj odkazů.

1. Slack dostává všechny doporučení a

2. Využívá PHP k třídění všech výsledků podle pořadí počítání a poté zakomponuje konečný seznam webmasterovi, aby zjistil, zda nějaký vypadá dobře. Pokud ne,

3. Posílá všechny podezřelé nevyžádané pošty k uvolněnému kanálu, který nabízí uživateli možnost volby mezi whitelistou nebo blacklistem. Bez ohledu na to, jakou volbu zvolí, vede ke kroku 4,

4. Přesměruje na stránku, která ověřuje verdikt jako potvrzení výběru.

5. Slack pak ukládá a zamkne všechny identifikované spammeři v databázi

6. Konečné zobrazení čistých dat bude ve formátu regex. Zkopírujte a vložte jej do služby Google Analytics.

Umožňuje správcům webu aktualizovat seznam vyloučení nejméně pětkrát denně.

V realitě může pracovat několik řešení:

I přes to, že je to osvědčená metoda, bude fungovat ještě lépe, pokud ji webmaster doplní jinými technikami, aby se ujistil, že pokryjí všechny základy. Kromě uvedeného řešení:

  • Klikněte na zaškrtávací políčko, které vyzývá Google Analytics k vyloučení známých robotů a pavouků,
  • Použijte filtr "include hostname name",
  • Použití cookies

Uvedený zahrnující filtr je někdy efektivní, ale není to dlouhodobé řešení, protože:

  • Spofiování hostitelských počítačů není obtížné a analytici spammerů je stále častěji využívají jako zranitelné.
  • Pokud je nastavení špatné, může skončit filtrování skutečných referenčních uživatelů.
November 24, 2017