Back to Question Center
0

Semalt: Small Business jako oblíbený cíl počítačových zločinců

1 answers:

Ve společnosti MNH Platinum, která se zabývá pronájmem vozidel, byly obvyklé věci. Málokdyby si uvědomili, že jen kliknutí na emailový odkaz pravděpodobně ohrozí podnikání.

Začátkem loňského roku firma se sídlem v Blackburnu získala 12 000 souborů umístěných ve firměšifrovaná síť. Následně zločinci požadovali výkupné ve výši 3 000 liber za účelem dešifrování souborů.

Při všech pokusech o odstranění viru bez ztráty důležitých údajů, které se ukázaly jako nemožné,organizace neměla spíše na výběr než na placení. Ředitel firmy Mark Hindle uvedl, že jsou naprosto nepřipravenipro kybernetický útok z důvodu zanedbání důsledků, které by takový útok mohl mít na společnost.

Tento případ není izolovaný a odborníci varují, že malé podniky jsouvíce náchylné k hrozbě kybernetického útoku, neboť ve většině případů jsou nepřipravené.

Andrew Dyhan, manažer úspěchu zákazníka společnosti Semalt Digitální služby, diskutuje o tom, jak počítačové kriminálníky napadají malé podniky.

Historicky, malé a střední podniky (MSP) nejsou společným cílem počítačové kriminalityale v roce 2015 Toni Allen tvrdí, že se věci drasticky změnily. Podle průzkumu provedeného vládou o narušení bezpečnosti,75 procent malých podniků oznámilo možnost útoku v roce 2012 a trendy se zvýšily v letech 2013 a 2014.

Statistiky společnosti Symantec, které se zabývají počítačovou bezpečností, naznačují, že více než polovina z nichútoky proti kopírování prováděné prostřednictvím e-mailu v roce 2012 byly proti malým podnikům.

Nové evropské nařízení zhoršuje otázku kybernetické bezpečnosti pro malé a střední podnikyprotože mají za cíl chránit údaje zákazníků. Nedávno vyvinuté nařízení bude hrát v roce 2018 a mohlo by to véstpřičemž organizaci ukládá pokutu ve výši 4% svých ročních příjmů nebo 20 milionů EUR, podle toho, která hodnota je větší, aby umožnila narušení bezpečnostis údaji klienta.

Zločinci vnímají malé a střední podniky, protože měkčí cíle jsou ve většině případů, jsou to kanály k obrovské ceně.

Cyber ​​Streetwise kampaň, iniciativa řízená domácí kancelář zdůrazňuje následujícíjako hlavní kybernetické hrozby proti malým a středním podnikům:

Hack útok

Útok nastává, když zločinci přistupují k síti organizace optimalizacíbezpapírováním náchylnosti v aplikaci, což jim usnadňuje přístup k datům společnosti.

Ransomware

Událí-li se část škodlivého použití ve většině případů prostřednictvím phishingue-mail zablokuje informace o síti organizace. Následně požádali zločinci o výkupné v rozmezí od 500 do 1000 libervyužívat dešifrovací klíč.

Lidská chyba

Ve většině případů jsou lidé v daném bezpečnostním řetězci nejvíce náchylní a významníčást porušení informací je důsledkem ztráty nebo šíření údajů na nesprávné osoby. Dokonce i běžné útokymůže mít významné dopady v situacích, kdy se jedná o kritickou PII.

útok na odepření služby

Když organizace má obrovské množství informací na svých serverech, prochází aškodlivý kanál. Tyto typy útoků lze snadno provést s minimálními investicemi.

Podvody generálního ředitele

Vyskytuje se, když se útočník vydává za výsadou osoby se seniorským postavením ve společnostispoofing nebo hackování svého e-mailového účtu a vynucuje osobu s finančním oprávněním provést platbu Source .

November 23, 2017